ANDRZEJ SEWERYN I DAR POEZJI CZESŁAWA MIŁOSZA
ANDRZEJ SEWERYN I DAR POEZJI CZESŁAWA MIŁOSZA
LISTOPADOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI
Od refleksyjnych „Obłoków” przez „Ucieczkę” i „Naród”, aż po „Miłość” i „Szczęście” – najpiękniejsze strofy poezji Czesława Miłosza wybrzmią w czasie najbliższego spotkania z Krakowskim Salonem Poezji w Łodzi. Jego gościem będzie Andrzej Seweryn, któremu na scenie partnerować będzie Bronisław Maj. Nie zabraknie akcentów muzycznych w wykonaniu Emilii Klimczak i Danuty Antoszewskiej. Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza miłośników poezji i talentu wybitnych interpretatorów w niedzielę, 17 listopada, o g. 12.00.
– Każdy z wybranych wierszy jest nie tylko literackim arcydziełem, ale również ponadczasowym obrazem więzi i międzyludzkich relacji. To doskonały sposób, aby w kameralnej atmosferze listopadowego spotkania zanurzyć się w poezji naszego noblisty – podkreślają organizatorzy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi, który gości na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w jedną wybraną niedzielę każdego miesiąca.
Gościem listopadowej odsłony Salonu będzie wybitny polski aktor i reżyser – Andrzej Seweryn, który niesłabnący podziw widzów oraz krytyków zyskał dzięki dziesiątkom znakomitych ról teatralnych i filmowych, a międzynarodowe uznanie zdobył dzięki angażowi do jednego z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie – Comédie-Française, gdzie zagrał tytułowego Don Juana.
Wraz z nim wystąpi Bronisław Maj – poeta, eseista, scenarzysta, krytyk literacki, tłumacz, felietonista i satyryk, który od 2002 roku jest współgospodarzem stworzonego przez Annę Dymną Krakowskiego Salonu Poezji.
Tradycyjnie już mistrzowskim interpretacjom poezji towarzyszyć będzie oprawa muzyczna, opracowana tym razem przez gospodynię wydarzenia – Emilię Klimczak oraz pianistkę – Danutę Antoszewską.
Emilia Klimczak, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego łódzkiej Akademii Muzycznej, jest doskonale znana publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi, którego jest solistką, ale też widzom Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatru Nowego w Słupsku czy stołecznego Teatru Rampa.
Z kolei Danuta Antoszewska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, przez wiele lat pracowała w teatrach operowych jako akompaniatorka, współpracując z najsłynniejszymi artystami scen operowych, m.in. Zdzisławą Donat, Bernardem Ładyszem, Bogdanem Paprockim, Władysławem Malczewskim czy Izabelą Kłosińską. Przez wiele lat koncertowała z Romualdem Tesarowiczem, jednym z najwybitniejszych polskich basów.
Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na Krakowski Salon Poezji w niedzielę, 17 listopada o g. 12.00. Bilety można kupić online lub w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 złotych. Kolejne spotkanie w ramach cyklu zaplanowane jest na 15 grudnia.

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.