Komunikaty PR

Baby! Ach, te Baby… Ostatni w tym sezonie Krakowski Salon Poezji w Łodzi

2024-06-11  |  12:00
Biuro prasowe

Baby! Ach, te Baby…

Ostatni w tym sezonie Krakowski Salon Poezji w Łodzi

 

 

Jesień życia może być zarówno zabawna, jak i wzruszająca – przekonują twórcy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi. Podczas ostatniego w tym sezonie spotkania z poezją w Teatrze Muzycznym w Łodzi artyści przeniosą słuchaczy w świat pełen nostalgii i refleksji. W niedzielę o godz. 12:00 Teresa Makarska, Zofia Uzelac i Bronisław Maj, słowami poetów celebrować będą dojrzałość w jej najpiękniejszych odsłonach, a muzyczną oprawę wydarzenia zapewni akordeonista Jakub Sofiński.

Poezja pełna pochwały starości, melancholii i mądrości, przypomni widzom, jak piękne i złożone może być życie na jego późniejszych etapach. Twórczość wybitnych poetów ożyje w interpretacjach Teresy Makarskiej, Zofii Uzelac i Bronisława Maja, a widzowie usłyszą między innymi wiersze: „Dytyramb na cześć teściowej” Tadeusza Różewicza, „Kilkunastoletnia” Wisławy Szymborskiej, „Stara Kobieta” Anny Świrszczyńskiej czy „Bezczas” Julii Hartwig.

– Ta poetycka podróż przez różne oblicza starości będzie jak spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi – pełna wspomnień i refleksji nad życiem – mówią organizatorzy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi.

Teresa Makarska to polska aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Jest związana z Teatrem Nowym w Łodzi, gdzie występuje jako aktorka gościnna. Była uhonorowana wieloma nagrodami, w tym Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zofia Uzelac jest aktorką filmową, telewizyjną i teatralną, a także wykładowczynią PWSFTviT w Łodzi, a w latach 2002–2008 i 2012–2020 pełniła funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego. Była aktorką Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Została uhonorowana m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Nadzwyczajną Złotą Maską.

Poezję, tradycyjnie już, dopełni muzyka. Tym razem recytatorom towarzyszyć będzie Jakub Sofiński, akordeonista, student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Laureat konkursów muzycznych, otrzymał m.in. Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywnie uczestniczy w sesjach Musica Moderna, angażując się zarówno jako wykonawca, jak i kompozytor.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na ostatni, czerwcowy Krakowski Salon Poezji w niedzielę 16 czerwca o godz. 12.00. Bilety można kupić online lub w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 złotych.

Kolejne wydarzenia z cyklu Teatr Muzyczny w Łodzi zaplanował już w nowym sezonie, m.in. 20 października, 17 listopada i 15 grudnia 2024 r..

Partnerem Głównym spotkań w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi jest PKO Bank Polski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Night Fever Dinner Show w Manuarte Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Night Fever Dinner Show w Manuarte

Restauracja Manuarte w Manufakturze zaprasza w niesamowitą podróż przez świat tańca, smaku i najlepszej zabawy. W odmienionej przestrzeni klubowej na piętrze zabytkowego budynku
Teatr DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE
2024-06-27 | 10:00

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE PIERWSZY SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE   Siedem premier, wznowienia po dostosowaniu spektakli do możliwości nowych scen,
Teatr „Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze
2024-06-17 | 16:00

„Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze

Już 26 czerwca na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera „Mahamaya Electronic Devices”, spektaklu autorstwa uznanego dramatopisarza i laureata Paszportu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.