Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację dwutygodniowej pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznają ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności ekspresji. Wstęp jest bezpłatny.
Na Przedmieściu Oławskim trwa Brave Kids 2020 – unikatowy projekt artystyczno-edukacyjny, rozwijający się nie tylko we Wrocławiu, ale w wielu innych miastach Polski oraz za granicą. Jego ideą jest spotkanie, w którym najważniejsza jest różnorodność, wyrażona w wielu aspektach zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W tym roku projekt nie może być realizowany w międzynarodowej odsłonie, więc przyjął formę lokalnego spotkania i szuka różnorodności wśród osób mieszkających w tych samym mieście.
Finał na Przedmieściu Oławskim
Od 20 lipca dzieci i młodzież z Wrocławia spotykają się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Prądzyńskiego na kreatywnych warsztatach. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy artystyczni Brave Kids, bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Celem zajęć jest odkrywanie potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi. – Wyruszyliśmy na wspólne poszukiwanie różnorodności na własnym podwórku. Słuchamy tego, co mówią do nas dzieci, obserwujemy ich zdolności i stwarzamy warunki do pracy połączonej z zabawą – mówi aktorka teatralna Wiktoria Czubaszek, która jest jedną z instruktorek Brave Kids. – Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii – wyjaśnia. Zajęcia prowadzone są w dwóch zespołach. Łącznie bierze w nich udział około 30 wrocławian w wieku od 6 do 17 lat.
Warsztaty na Przedmieściu Oławskim zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez elementy artystyczne – głównie teatralne i ruchowe, ponieważ troje z czwórki instruktorów to absolwenci wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych. – Pobudzamy wyobraźnię. Wprowadzamy dużo elementów pantomimy i animacji przedmiotów. Inni instruktorzy dodają do tego taniec i ruch – opowiada Wiktoria Czubaszek.
Efektem prawie dwutygodniowej pracy będzie pokaz artystyczny, który najpierw jego młodzi twórcy zaprezentują w Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39A (31 lipca o godzinie 18.00 – wstęp wolny, obowiązują zapisy). – Zapraszamy mieszkańców Przedmieścia Oławskiego oraz innych części miasta: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Warto przyjść, by zobaczyć, jak różnorodne jest nasze najbliższe otoczenie i jakie talenty kryją się w najmłodszych mieszkańcach Wrocławia – zachęca Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids. Finałowym pokazom będzie towarzyszyć m.in. wystawa dotycząca praw dziecka oraz filmy dokumentalne poprzednich edycji Brave Kids.
Pod koniec sierpnia dzieci z Przedmieścia Oławskiego wystąpią w finale głównym „Brave Kids pod wrocławskim niebem” wraz z uczestnikami podobnych warsztatów organizowanych w pozostałych miastach biorących udział w tegorocznej edycji: Wałbrzycha, Warszawy, Gdańska, Przemyśla i Rzeszowa. Dołączą do nich także koledzy z Ołbina, którzy lokalny finał mają już za sobą, a także ze Złotnik, gdzie zajęcia potrwają od 17 do 28 sierpnia.
Pomimo tego, że Brave Kids przebiega w tym roku w nowej formule, to tradycja wymiany międzynarodowej jest zachowana. Organizatorzy edycji na Przedmieściu Oławskim zaplanowali wirtualne spotkania z młodzieżą z Uzbekistanu i Izraela, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Takie spotkania są częścią programu Brave Kids 2020 także w innych miastach Polski.
Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.