Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację dwutygodniowej pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznają ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności ekspresji. Wstęp jest bezpłatny.
Na Przedmieściu Oławskim trwa Brave Kids 2020 – unikatowy projekt artystyczno-edukacyjny, rozwijający się nie tylko we Wrocławiu, ale w wielu innych miastach Polski oraz za granicą. Jego ideą jest spotkanie, w którym najważniejsza jest różnorodność, wyrażona w wielu aspektach zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W tym roku projekt nie może być realizowany w międzynarodowej odsłonie, więc przyjął formę lokalnego spotkania i szuka różnorodności wśród osób mieszkających w tych samym mieście.
Finał na Przedmieściu Oławskim
Od 20 lipca dzieci i młodzież z Wrocławia spotykają się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Prądzyńskiego na kreatywnych warsztatach. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy artystyczni Brave Kids, bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Celem zajęć jest odkrywanie potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi. – Wyruszyliśmy na wspólne poszukiwanie różnorodności na własnym podwórku. Słuchamy tego, co mówią do nas dzieci, obserwujemy ich zdolności i stwarzamy warunki do pracy połączonej z zabawą – mówi aktorka teatralna Wiktoria Czubaszek, która jest jedną z instruktorek Brave Kids. – Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii – wyjaśnia. Zajęcia prowadzone są w dwóch zespołach. Łącznie bierze w nich udział około 30 wrocławian w wieku od 6 do 17 lat.
Warsztaty na Przedmieściu Oławskim zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez elementy artystyczne – głównie teatralne i ruchowe, ponieważ troje z czwórki instruktorów to absolwenci wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych. – Pobudzamy wyobraźnię. Wprowadzamy dużo elementów pantomimy i animacji przedmiotów. Inni instruktorzy dodają do tego taniec i ruch – opowiada Wiktoria Czubaszek.
Efektem prawie dwutygodniowej pracy będzie pokaz artystyczny, który najpierw jego młodzi twórcy zaprezentują w Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39A (31 lipca o godzinie 18.00 – wstęp wolny, obowiązują zapisy). – Zapraszamy mieszkańców Przedmieścia Oławskiego oraz innych części miasta: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Warto przyjść, by zobaczyć, jak różnorodne jest nasze najbliższe otoczenie i jakie talenty kryją się w najmłodszych mieszkańcach Wrocławia – zachęca Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids. Finałowym pokazom będzie towarzyszyć m.in. wystawa dotycząca praw dziecka oraz filmy dokumentalne poprzednich edycji Brave Kids.
Pod koniec sierpnia dzieci z Przedmieścia Oławskiego wystąpią w finale głównym „Brave Kids pod wrocławskim niebem” wraz z uczestnikami podobnych warsztatów organizowanych w pozostałych miastach biorących udział w tegorocznej edycji: Wałbrzycha, Warszawy, Gdańska, Przemyśla i Rzeszowa. Dołączą do nich także koledzy z Ołbina, którzy lokalny finał mają już za sobą, a także ze Złotnik, gdzie zajęcia potrwają od 17 do 28 sierpnia.
Pomimo tego, że Brave Kids przebiega w tym roku w nowej formule, to tradycja wymiany międzynarodowej jest zachowana. Organizatorzy edycji na Przedmieściu Oławskim zaplanowali wirtualne spotkania z młodzieżą z Uzbekistanu i Izraela, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Takie spotkania są częścią programu Brave Kids 2020 także w innych miastach Polski.
Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.