Komunikaty PR

Empatyczny listopad w Teatrze Pinokio

2023-11-03  |  13:00
Biuro prasowe

Empatyczny listopad w Teatrze Pinokio

O odchodzeniu i lęku, o odmienności i tolerancji – w listopadzie na afisz Teatru Pinokio w Łodzi wracają spektakle, które najmłodszym widzom dają znacznie więcej niż mądrą rozrywkę. „Pani Za Malutka” pomaga mierzyć się z pytaniami o śmierć, a „Mój cień jest różowy” uczy jak zaakceptować własną i cudzą inność. W listopadowym repertuarze sceny przy Sienkiewicza zagoszczą też uwielbiane przez maluchy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Pierwsza połowa listopada w Pinokiu należeć będzie do skarpetek – będzie można poznać nie tylko ich wzory, materiały, ale też aspiracje, marzenia. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego to przedstawienie rozpisane na pięciu aktorów, dziesięć stóp i dziesięć zaginionych skarpetek, z których każda żyje w swoim własnym świecie. Publiczność będzie mogła śledzić ich losy i kariery w poranki od 4 do 16 listopada.

Natomiast druga połowa miesiąca to czas spektakli problemowych, które zajmują coraz ważniejsze miejsce w programie teatru.

– Zależy nam, żeby nasze spektakle nie tylko pobudzały dziecięcą wyobraźnię i zapewniały atrakcyjną rodzinną rozrywkę, wspierającą rozwój młodych widzów. Chcemy iść krok dalej, tworząc preteksty do międzypokoleniowych rozmów na tematy trudne, takie jak śmierć, brak tolerancji dla odmienności czy ekologiczne wyzwania współczesnego świata. Niezmiennie dbając o atrakcyjną, dostosowaną do wieku formę, bez zbędnych mentorskich zapędów chcemy skłaniać do głębszej refleksji – podkreśla dyrektor Gabriel Gietzky.

Takim spektaklem jest między innymi wyreżyserowane przez Annę Rozmianiec przedstawienie „Pani Za Malutka”. Młodzi widzowie przyjmują zaproszenie do leśnego domu Pana Ryjówki, którego żona pewnej zimy niespodziewanie znika. Pana Ryjówka przyjmuje, że padła ona ofiarą specyficznego fenomenu powodującego kurczenie się ciał ryjówek pod wpływem niskich temperatur. Mijają jednak miesiące, w lesie robi się coraz cieplej, a żona Pana Ryjówki jest wciąż niewidoczna. Otoczony przyjaciółmi, bohater odkrywa prawdę na temat losu swojej rodziny i stara się podjąć życie na nowo. Publiczność Teatru Pinokio będzie mogła zapoznać się z Panem Ryjówką w poranki od 18 do 23 listopada.

Zaproszeniem – dla niektórych kontrowersyjnym – do świata, w którym każdy może być kim chce, jest z kolei spektakl „Mój cień jest różowy” w reżyserii i według scenariusza Bartosza Kurowskiego. Jest to oparta na obrazkowej historii Scotta Stuarta opowieść o chłopcu dostrzegającym swoją inność, uczącym się ją tolerować, a wreszcie się nią cieszyć. Główny bohater o różowym cieniu, żyjąc w świecie chłopców o cieniach niebieskich, wyrusza na poszukiwanie własnej tożsamości i akceptacji ze strony najbliższych, którzy jak jego własny ojciec muszą uwolnić się od stereotypowych przekonań i ograniczeń. Pełna ciepła i empatii historia zagości na scenie Teatru Pinokio w dniach od 18 do 23 listopada.

Spektakle „Pani Za Malutka” oraz „Mój cień jest różowy” przeznaczone są dla widzów w wieku od 7 lat, podczas gdy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to przedstawienie kierowane do widzów starszych niż 5 lat.

Szczegółowe informacje na temat repertuaru Teatru Pinokio w Łodzi znaleźć można na stronie www.teatrpinokio.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA. POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA Biuro prasowe
2024-04-22 | 15:00

SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA. POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA

SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA.   POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA W  KWIETNIOWYM KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI       Poeta, dramatopisarz,
Teatr Marcin Muszyński odsłania tajemnice Trójkąta Bermudzkiego!
2024-04-18 | 12:00

Marcin Muszyński odsłania tajemnice Trójkąta Bermudzkiego!

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą, czy
Teatr JOANNA SOKOŁOWSKA WYGRYWA VI KPA IM. JONASZA KOFTY. W ŁODZI
2024-04-15 | 09:00

JOANNA SOKOŁOWSKA WYGRYWA VI KPA IM. JONASZA KOFTY. W ŁODZI

JOANNA SOKOŁOWSKA WYGRYWA VI KONKURS PIOSENKI AKTORSKIEJ IM. JONASZA KOFTY. W ŁODZI TRWA FESTIWAL OFF-PÓŁNOCNA   Szczerość wykonania i zdolność poruszenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.