HORMONY GÓRĄ. SPEKTAKL, KTÓRY PODBIŁ SERCA NASTOLATKÓW TERAZ Z AUDIODESKRYPCJĄ
HORMONY GÓRĄ. SPEKTAKL, KTÓRY PODBIŁ SERCA NASTOLATKÓW OD TERAZ RÓWNIEŻ Z AUDIODESKRYPCJĄ
Nastoletnia publiczność Teatru Pinokio w Łodzi zaskoczyła twórców. „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” w reżyserii Miry Mańki od premiery w połowie kwietnia do końca sezonu zagrany miał być osiem razy. Jednak zainteresowanie tytułem jest tak duże, że zdecydowano się na kolejnych sześć pokazów. W najbliższy weekend po raz pierwszy opowieść o dojrzewaniu zostanie zaprezentowana z audiodeskrypcją.
„Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” to historia objazdowej trupy teatralnej, która próbuje stworzyć spektakl skierowany do młodzieży. Bohaterowie spektaklu analizują emocje nastolatków i ich postrzeganie własnego ciała, tworząc scenariusz oparty na prawdziwych doświadczeniach. Pomimo starań, nic nie idzie zgodnie z planem, podobnie jak w procesie dojrzewania.
Dwutorowa opowieść o problemach, z którymi zmaga się grupa teatralna, i o trudach dojrzewania – zawstydzeniu, niekontrolowanych emocjonalnych wybuchach, nieporozumieniach, a nawet pryszczach, najwyraźniej trafiła na podatny grunt, bo zainteresowanie spektaklem przerosło oczekiwania twórców.
– Ogromna satysfakcja. Tak wiele mówi się przecież o tym, że trudno jest przyciągnąć uwagę nastolatków i wypełniać lukę między spektaklami dla najmłodszych i dorosłych. Tymczasem młodzi widzowie odnajdują się w naszej opowieści o nich samych. Tworzymy dla nich bezpieczną przestrzeń do rozmowy, o tym, co się z nimi dzieje – mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi.
W najbliższy weekend spektakl zostanie po raz pierwszy zaprezentowany z wykorzystaniem nowego sprzętu do audiodeskrypcji.
– Do tej pory sprzęt wypożyczaliśmy, a od teraz mamy 50 własnych zestawów, dzięki czemu widzowie z niepełnosprawnościami narządu wzroku będą mogli uczestniczyć nie tylko w przedstawieniach dla grup zorganizowanych, ale również indywidualnie – podkreśla Bartosz Kurowski, koordynator do spraw współpracy międzynarodowej i rozwoju Teatru Pinokio w Łodzi i dodaje, że spektakl dla nastolatków to piąty tytuł teatru dostosowany do prezentowania z audiodeskrypcją. Wcześniej w tej formie zagrane zostały: „Ciepłe pszczoły zimne jelenie albo jak pozbyć się dzieci”, „Wielki BuzzGrow”, „Dzieci z Bullerbyn” oraz „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
Spektakl „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” po raz pierwszy z audiodeskrypcją zaprezentowany zostanie 16 czerwca o godzinie 12:00.
Na przedstawieniu 16 czerwca obecni będą też ambasadorzy akcji #Chmurka – pełnia życia, którzy testować będą siedzibę teatru pod kątem jej dostępności.
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.