Jak latem spędzać czas wolny w Krakowie? Oczami Polaków i Chińczyków
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne 中国文化之夜, podczas najbliższego spotkania uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie „Jak latem spędzać czas wolny w Krakowie?”.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 18:30-20:00 w sali 2.01 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.
W trakcie spotkania uczestnicy zastanowią się czy Polacy i Chińczycy lubią tak samo spędzać czas wolny. Zadadzą sobie pytanie, które miejsca w Krakowie najchętniej odwiedzają sami oraz ze znajomymi, gdy mają czas wolny. Planowane jest również stworzenie mapy z trasami spacerów oraz typami aktywności, tak aby każdy znalazł ciekawe propozycje na zbliżające się lato.
Języki spotkania: polski, chiński, angielski.
Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona! Osoby chętne do wzięcia udziału w konwersatorium prosimy o zgłoszenia mailowe pod adresem: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.
Czas: 19 maja (czwartek) godz. 18:30.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 2.01.
Więcej informacji na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.