Jonaszek wzywa! Zostało 10 dni na zgłoszenie do KPA im. Jonasza Kofty
Jonaszek wzywa! Zostało 10 dni na zgłoszenie do Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty
W tym konkursie chodzi o prawdę, która wybrzmiewa dzięki talentowi i wrażliwości młodych artystów. Już po raz szósty aktorzy i wokaliści z całej Polski zmierzą się w Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, organizowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi w ramach festiwalu OFF-Północna. Na zwycięzcę czeka statuetka Jonaszka i 8000 złotych. Zgłoszenia można nadsyłać już tylko do 17 marca.
Z roku na rok każda kolejna edycja konkursu przyciąga coraz większe grono aktorów i wokalistów, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności przed doświadczonym jury i podzielić się pasją do piosenki aktorskiej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia artystów w wieku od 20 do 40 lat.
– Jestem bardzo ciekawa uczestników konkursu. Mam nadzieję, że przyjadą młodzi, utalentowani, wspaniali ludzie, którzy dostarczą nam wielu wzruszeń – mówi Katarzyna Groniec, piosenkarka i aktorka i członkini jury tegorocznej edycji.
Nabór zgłoszeń trwa do 17 marca. Osoby chętne do wzięcia udziału w Konkursie proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego i nagrań wideo dwóch piosenek: jednej autorstwa Jonasza Kofty – patrona konkursu – i drugiej dowolnej, która mieści się w szeroko rozumianym spektrum piosenki aktorskiej. Piosenki muszą być wykonane w języku polskim, dopuszczalne są również tłumaczenia utworów zagranicznych. Jury doceni także wykonania własnych utworów, które spełniają warunki zawarte w regulaminie. W kolejnym etapie konkursu dziesiątka wykonawców wybrana na podstawie nadesłanych zgłoszeń wystąpi przed jury w składzie: Wojciech Kościelniak – uznany reżyser spektakli muzycznych; Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV; Konrad Imiela – aktor i reżyser; Piotr Kofta – pisarz; Danuta Antoszewska – instrumentalistka współpracująca z mistrzami wokalistyki, reprezentującymi różne gatunki muzyczne, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; Eliza Gaust – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Honorowym członkiem jury będzie Julia Szewczyk, laureatka poprzedniej edycji konkursu.
Konkursowe przesłuchania odbędą się 14 kwietnia i będą otwarte dla publiczności, a laureaci wystąpią w czasie gali przed koncertem „Konstelacje” Katarzyny Groniec.
Oprócz uznania jury i festiwalowej publiczności laureaci mogą zdobyć także nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 8 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 3 000 i 2 000 złotych. Zwiększenie puli nagród było możliwe dzięki wsparciu łódzkich przedsiębiorców, zrzeszonych w Fundacji LodzArte.
Szczegółowe informacje, regulamin konkursu, a także program festiwalu można znaleźć na stronie www.offpolnocna.com.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.