KLASYCZNIE FILMOWY HALLOWEEN Z „DRACULĄ” W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
Przygotowania Teatru Muzycznego w Łodzi do premiery autorskiego musicalu „Drakula” nabierają tempa. Za kilka dni, 31 października, ogłoszone zostaną wyniki castingu i obsada głównych ról. Premiera zaplanowana jest na maj, ale już teraz, w Halloween, we współpracy z TME Polówka, teatr przypomni widzom historię znaną ze słynnej powieści Brama Stokera klasycznym filmem „Dracula” z 1931.
Mroczna historia wampira-arystokraty, opowiedziana na nowo za sprawą libretta Jakuba Szydłowskiego i muzyki Jakuba Lubowicza trafi na deski sceny przy Północnej wiosną. Zanim to nastąpi, Teatr Muzyczny w Łodzi i TME Polówka zachęcają, by w najbliższy Halloween przypomnieć sobie tę opowieść dzięki klasycznemu, filmowemu arcydziełu w reżyserii Toda Browninga z niezapomnianym Belą Lugosim w roli hrabiego Draculi.
Nakręcony w 1931 „Dracula”, zajmuje niezmiennie najważniejsze miejsce wśród niezliczonych ekranizacji powieści Brama Stokera, a kreacja Beli Lugosiego na stałe zapisała się w historii kina. Ten pierwszy na świecie udźwiękowiony horror przynosi współczesnym widzom niepowtarzalny klimat kina grozy lat 30. ubiegłego wieku. Archaiczne, ale niezwykle nastrojowe „efekty specjalne” budują znakomitą oprawę dla przejmującej historii poczciwego urzędnika Renfielda, który zmierza na spotkanie z rumuńskim hrabią z zamiarem sprzedania mu posiadłości Carfax.
Podróż dla Renfielda kończy się utratą zmysłów, a sam hrabia Dracula zajmuje graniczącą ze szpitalem psychiatrycznym posiadłość, po czym rusza na nocne łowy. Najpierw wypija krew młodej Lucy Weston, zamieniając ją w wampirzycę. Później jego uwagę przykuwa Mina Seward. Czy ojciec Miny, wspólnie z jej narzeczonym, Johnem Harkerem, przy wsparciu doktora Van Helsinga zdołają unicestwić Draculę? O tym będzie można przekonać się 31 października.
Halloweenowy pokaz filmu na scenie głównej teatru rozpocznie się o godz. 18:30. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w kasie teatru od wtorku 24 października.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.