KLASYCZNIE FILMOWY HALLOWEEN Z „DRACULĄ” W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
Przygotowania Teatru Muzycznego w Łodzi do premiery autorskiego musicalu „Drakula” nabierają tempa. Za kilka dni, 31 października, ogłoszone zostaną wyniki castingu i obsada głównych ról. Premiera zaplanowana jest na maj, ale już teraz, w Halloween, we współpracy z TME Polówka, teatr przypomni widzom historię znaną ze słynnej powieści Brama Stokera klasycznym filmem „Dracula” z 1931.
Mroczna historia wampira-arystokraty, opowiedziana na nowo za sprawą libretta Jakuba Szydłowskiego i muzyki Jakuba Lubowicza trafi na deski sceny przy Północnej wiosną. Zanim to nastąpi, Teatr Muzyczny w Łodzi i TME Polówka zachęcają, by w najbliższy Halloween przypomnieć sobie tę opowieść dzięki klasycznemu, filmowemu arcydziełu w reżyserii Toda Browninga z niezapomnianym Belą Lugosim w roli hrabiego Draculi.
Nakręcony w 1931 „Dracula”, zajmuje niezmiennie najważniejsze miejsce wśród niezliczonych ekranizacji powieści Brama Stokera, a kreacja Beli Lugosiego na stałe zapisała się w historii kina. Ten pierwszy na świecie udźwiękowiony horror przynosi współczesnym widzom niepowtarzalny klimat kina grozy lat 30. ubiegłego wieku. Archaiczne, ale niezwykle nastrojowe „efekty specjalne” budują znakomitą oprawę dla przejmującej historii poczciwego urzędnika Renfielda, który zmierza na spotkanie z rumuńskim hrabią z zamiarem sprzedania mu posiadłości Carfax.
Podróż dla Renfielda kończy się utratą zmysłów, a sam hrabia Dracula zajmuje graniczącą ze szpitalem psychiatrycznym posiadłość, po czym rusza na nocne łowy. Najpierw wypija krew młodej Lucy Weston, zamieniając ją w wampirzycę. Później jego uwagę przykuwa Mina Seward. Czy ojciec Miny, wspólnie z jej narzeczonym, Johnem Harkerem, przy wsparciu doktora Van Helsinga zdołają unicestwić Draculę? O tym będzie można przekonać się 31 października.
Halloweenowy pokaz filmu na scenie głównej teatru rozpocznie się o godz. 18:30. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w kasie teatru od wtorku 24 października.
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.