Komunikaty PR

MAGIA WYOBRAŹNI I POSZUKIWANIE DOBRA PREMIERA „DZIADKA DO ORZECHÓW”

2024-11-22  |  14:00
Biuro prasowe

MAGIA WYOBRAŹNI I POSZUKIWANIE DOBRA

PREMIERA „DZIADKA DO ORZECHÓW” W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
 

Wyobraźnia ma niesamowitą moc, ale bywa też wyzwaniem, gdy wymyka się spod kontroli. „Dziadek do orzechów” w reżyserii Karoliny Kowalczyk to nie tylko historia o sile dziecięcej wyobraźni czy pełna przygód podróż do świata magii i rodzinnych tajemnic. To także pretekst do postawienia pytania: co to właściwie znaczy „być dobrym człowiekiem”? Spektakl, łącząc bogatą choreografię, muzykę i efektowną scenografię, zachwyca i bawi, niosąc jednocześnie przesłanie o pięknie i mocy wyobraźni. Premiera odbędzie się 30 listopada 2024 r., a teatr zaprasza widzów od siódmego roku życia.

Najnowszy spektakl Teatru Pinokio, inspirowany opowiadaniem E.T.A. Hoffmanna to opowieść o sile wyobraźni, która nie zna granic, ale potrafi też wymknąć się spod kontroli. Klara i Franek, rodzeństwo czekające na gwiazdkowe prezenty, otrzymują od wujka Krzysia niezwykły podarunek – zamek pełen sekretów i niespodzianek. Jednak zamiast spokojnej zabawy czeka ich przygoda pełna wyzwań. Gdy do akcji wkracza Mysibaba ze swoją armią myszy, ożywa legenda o tajemniczym Dziadku do Orzechów.

– W tej historii, osadzonej w zamku, pojawia się pytanie o to, co to znaczy być dobrym człowiekiem, bo chociaż wszyscy wiedzą, że Dziadek do Orzechów był dobry, to nikt do końca nie wie, co to właściwie znaczy. Dzieciaki próbują to rozgryźć – co to znaczy być dobrym dla innych, dla siebie? Z czym się to wiąże? Czy bycie dobrym zawsze się opłaca, czy jednak niekoniecznie? – mówi Karolina Kowalczyk, reżyserka spektaklu. – To nasz gwiazdkowy prezent dla widzów, dla dzieci i dorosłych. Taka świąteczna bombonierka, buchająca kolorami, a także muzyką, która w spektaklu ożywia świat prowadząc bohaterów do finału – dodaje.

Barwną scenografię opracowała Marta Kodeniec, wymagającą i rozbudowaną choreografię – Szymon Michlewicz-Sowa, a muzykę, w tym piosenki do tekstów Agi Jun – Michał Zdrzałek. Wizualnie całość dopełnią światła w reżyserii Szymona Stęchłego.

W obsadzie znaleźli się aktorzy: Łukasz Bzura, Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Piotr Pasek, Anna Sztuder-Mieszek, Ewa Wróblewska oraz Jagoda Zimała.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów od siódmego roku życia. Premiera odbędzie się 30 listopada, a w grudniu przedstawienie będzie można zobaczyć jeszcze dziewięć razy. Szczegóły dotyczące spektaklu oraz rezerwacji biletów można znaleźć na stronie www.teatrpinokio.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI Biuro prasowe
2024-12-20 | 12:00

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

Już w styczniu młodzi widzowie Teatru Pinokio w Łodzi wyruszą w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni i przyjaźni. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu
Teatr SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
2024-12-18 | 16:00

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

– To oczywiste, że szukaliśmy umiejętności, aktorskich i wokalnych. Ale chcieliśmy też czegoś więcej: takiej nieopisywalnej iskry i różnorodności osobowości – tak
Teatr TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
2024-12-16 | 14:00

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.   KOMFORTKI, SKRZYNECZKI I POMIESZCZENIE PIELĘGNACYJNE DLA MALUCHÓW     Teatr Pinokio w Łodzi po raz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Konsument

Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

Dom i ogród

Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.