Komunikaty PR

MAGIA WYOBRAŹNI I POSZUKIWANIE DOBRA PREMIERA „DZIADKA DO ORZECHÓW”

2024-11-22  |  14:00
Biuro prasowe

MAGIA WYOBRAŹNI I POSZUKIWANIE DOBRA

PREMIERA „DZIADKA DO ORZECHÓW” W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
 

Wyobraźnia ma niesamowitą moc, ale bywa też wyzwaniem, gdy wymyka się spod kontroli. „Dziadek do orzechów” w reżyserii Karoliny Kowalczyk to nie tylko historia o sile dziecięcej wyobraźni czy pełna przygód podróż do świata magii i rodzinnych tajemnic. To także pretekst do postawienia pytania: co to właściwie znaczy „być dobrym człowiekiem”? Spektakl, łącząc bogatą choreografię, muzykę i efektowną scenografię, zachwyca i bawi, niosąc jednocześnie przesłanie o pięknie i mocy wyobraźni. Premiera odbędzie się 30 listopada 2024 r., a teatr zaprasza widzów od siódmego roku życia.

Najnowszy spektakl Teatru Pinokio, inspirowany opowiadaniem E.T.A. Hoffmanna to opowieść o sile wyobraźni, która nie zna granic, ale potrafi też wymknąć się spod kontroli. Klara i Franek, rodzeństwo czekające na gwiazdkowe prezenty, otrzymują od wujka Krzysia niezwykły podarunek – zamek pełen sekretów i niespodzianek. Jednak zamiast spokojnej zabawy czeka ich przygoda pełna wyzwań. Gdy do akcji wkracza Mysibaba ze swoją armią myszy, ożywa legenda o tajemniczym Dziadku do Orzechów.

– W tej historii, osadzonej w zamku, pojawia się pytanie o to, co to znaczy być dobrym człowiekiem, bo chociaż wszyscy wiedzą, że Dziadek do Orzechów był dobry, to nikt do końca nie wie, co to właściwie znaczy. Dzieciaki próbują to rozgryźć – co to znaczy być dobrym dla innych, dla siebie? Z czym się to wiąże? Czy bycie dobrym zawsze się opłaca, czy jednak niekoniecznie? – mówi Karolina Kowalczyk, reżyserka spektaklu. – To nasz gwiazdkowy prezent dla widzów, dla dzieci i dorosłych. Taka świąteczna bombonierka, buchająca kolorami, a także muzyką, która w spektaklu ożywia świat prowadząc bohaterów do finału – dodaje.

Barwną scenografię opracowała Marta Kodeniec, wymagającą i rozbudowaną choreografię – Szymon Michlewicz-Sowa, a muzykę, w tym piosenki do tekstów Agi Jun – Michał Zdrzałek. Wizualnie całość dopełnią światła w reżyserii Szymona Stęchłego.

W obsadzie znaleźli się aktorzy: Łukasz Bzura, Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Piotr Pasek, Anna Sztuder-Mieszek, Ewa Wróblewska oraz Jagoda Zimała.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów od siódmego roku życia. Premiera odbędzie się 30 listopada, a w grudniu przedstawienie będzie można zobaczyć jeszcze dziewięć razy. Szczegóły dotyczące spektaklu oraz rezerwacji biletów można znaleźć na stronie www.teatrpinokio.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki Biuro prasowe
2025-05-19 | 09:00

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

Czas i uwaga rodziców bezwarunkowo poświęcone dziecku to niedoceniany a bezcenny prezent. Warto o tym pamiętać zwłaszcza planując Dzień Dziecka. Wspólne wyjście do
Teatr ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
2024-12-20 | 12:00

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

Już w styczniu młodzi widzowie Teatru Pinokio w Łodzi wyruszą w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni i przyjaźni. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu
Teatr SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
2024-12-18 | 16:00

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

– To oczywiste, że szukaliśmy umiejętności, aktorskich i wokalnych. Ale chcieliśmy też czegoś więcej: takiej nieopisywalnej iskry i różnorodności osobowości – tak

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.