NAJBARDIEJ ROZTAŃCZONE WIDOWISKO SEZONU!
Sylwester i karnawał w Teatrze Muzycznym w Łodzi
Energetyczny show pulsujący różnorodnymi rytmami wielkich przebojów, porywający efektowną choreografią i mistrzowskim wykonaniem – Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na sylwestrową premierę „Dance The Night”, a także na kolejne – styczniowe – prezentacje nowego tanecznego widowiska, które wprowadzą widzów w karnawałową atmosferę.
– To będzie prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają taniec w każdej postaci. Od gorącej lambady, przez irlandzki i amerykański step, po taniec nowoczesny – każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy również niespodziankę, powrót kultowego Franka Kimono – zapowiada Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi i reżyser widowiska.
W programie „Dance The Night”, znalazły się m.in. „What a Feeling”, „I Wanna Dance With Somebody”, „Private Dancer”, „U Can't Touch This” i wiele zaskakujących, ale doskonale znanych z radiowych anten przebojów. W czasie koncertu wybrzmią na nowo w mistrzowskim wykonaniu orkiestry Teatru Muzycznego w Łodzi pod batutą Tomasza Szymusia, Elżbiety Tomali-Nocuń oraz Krzysztofa Brzezińskiego. Po raz pierwszy w historii teatru choreografie przygotowali zarówno zaproszeni twórcy, jak i utalentowani członkowie zespołu.
Na scenie zabłysną soliści Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marek Prusisz i sam reżyser – Jakub Szydłowski. Gościnnie wesprze ich Zofia Nowakowska – artystka, którą pasja do muzyki zaprowadziła na teatralne deski najpierw do Teatru Buffo, gdzie zachwyciła publiczność jako Julia w „Romeo i Julii” czy Anka w „Metrze”. Obecnie związana jest z Teatrem Roma, gdzie zdobyła uznanie widzów rolami Sophie w „Mamma Mia!”, Nina w „Pilotach” i Amneris w „Aidzie”.
W zespole wokalnym można będzie usłyszeć: Patrycję Lenarczyk-Onasz, Dominikę Czarnecką i Bartłomieja Dąbrowskiego. Niezapomniane układy zaprezentują tancerze Teatru Muzycznego w Łodzi: Anna Głowacka, Valeria Kolochko, Aleksandra Pawlak, Karolina Rejnus-Mroczek, Magdalena Tonn, Paulina Wasilewska, Justyna Ziemiańska, Kostyantyn Popov, Maciej Szymczak, Bartłomiej Zając, Tomasz Ziółek. Za choreografię odpowiadają: Karolina Rejnus-Mroczek (główny choreograf), Joanna i Chris Ernest - Tap It Up (gościnnie), Anna Głowacka, Valeria Kolochko, Kostyantyn Popov i Tomasz Ziółek. Kostiumy dobrała Ewa Posmyk.
Sylwestrowy wieczór dopełni toast lampką szampana. To jednak nie koniec tanecznego szaleństwa. „Dance The Night” powróci w trzy weekendy stycznia z myślą o tych, którzy pragną w karnawale połączyć wyrafinowaną rozrywkę z tanecznym szaleństwem.
Bilety na najbardziej roztańczone widowisko sezonu dostępne są w kasie teatru oraz online na stronie www.teatr-muzyczny.lodz.pl.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Eliza Gwiazda: Polskie hotele to już nie są te sprzed 10-15 lat. Nie ma takiej zachcianki, której pięciogwiazdkowe obiekty by nie spełniły
Influencerka zauważa, że w Polsce jest coraz więcej atrakcyjnych hoteli z bogatą ofertą dostosowaną do zróżnicowanych potrzeb gości. Jest w nich coraz więcej udogodnień, atrakcji i komfortowych rozwiązań, które sprawiają, że pobyt w danym obiekcie jest prawdziwą przyjemnością. Eliza Gwiazda wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenia, będąc w jury konkursu na najpiękniejszy hotel w Polsce.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Dom i ogród
Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.