Och-Teatr i Teatr Polonia ponownie w Centrum Praskim Koneser
W lipcu i sierpniu letnia scena Och-Teatru i Teatru Polonia już po raz czwarty stanie się częścią corocznego Lata Konesera, organizowanego przez Centrum Praskie Koneser. Pierwszy z cyklu sześciu spektakli wystawianych na ogólnodostępnym placu Konesera odbędzie się już 4 lipca. Wstęp na każdy z nich jest bezpłatny. W repertuarze przewidziane zostały tytuły zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Och-Teatr i Teatr Polonia – prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury – słyną nie tylko z doskonałych sztuk, ale też ze swojej letniej działalności, kiedy wiele teatrów ma przerwę wakacyjną. W tym roku spektakle będę wystawiane w trzech lokalizacjach plenerowych w Warszawie: na placu Konstytucji, przy ul. Grójeckiej, a także już czwarty rok z rzędu po prawej stronie Wisły, na placu Konesera, będącym częścią Centrum Praskiego Koneser. Na scenie zlokalizowanej w Koneserze zagranych zostanie sześć przedstawień (wstęp wolny):
- 4 lipca, godz. 18.00 – Jaś i Małgosia (bajka) – tegoroczna inauguracja plenerowego cyklu Och-Teatru i Teatru Polonia;
- 7 lipca, godz. 18.00 – Związek Otwarty;
- 11 lipca, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka);
- 1 sierpnia, godz. 18.00 – Starość Jest Piękna;
- 4 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 8 sierpnia, godz. 18.00 – Flamenco Namiętnie.
– Centrum Praskie Koneser jest wyjątkowym miejscem na warszawskiej mapie kultury. Każdego roku odbywają się tu setki interesujących wydarzeń, wśród których, już po raz czwarty, są spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru. Wypełniony w ubiegłych latach podczas naszych przedstawień plac Konesera to dowód, że w wakacje wielu nie zapomina o teatrze, a możliwość obcowania ze sztuką w tak klimatycznej przestrzeni pozwala jeszcze bardziej zanurzyć się w jej świecie – mówi Krystyna Janda.
Teatr Polonia i Och-Teatr w lipcu i sierpniu 2023 roku zagrają łącznie 159 spektakli, w tym 41 bezpłatnych, plenerowych (pozostałe odbędą się w siedzibach teatrów). Z kolei bogaty program Lata Konesera 2023 to oprócz przedstawień teatralnych wiele różnorodnych, w znakomitej większości bezpłatnych wydarzeń, takich jak wystawy, warsztaty artystyczne, potańcówki, czy też koncerty.
Pełny repertuar spektakli w Centrum Praskim Koneser oraz szczegółowe informacje o wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na stronie koneser.eu i w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów oraz już niebawem pierwszą w Polsce restaurację sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.