Och-Teatr i Teatr Polonia na scenie Konesera. Bezpłatne spektakle dla wszystkich
„Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Związek Otwarty”. Na scenie Festiwalowego Lata Konesera w lipcu i sierpniu wystawionych zostanie aż osiem plenerowych spektakli przygotowanych przez Och-Teatr i Teatr Polonia. W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ aktorzy zagrają zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny. Pierwsze z nich już 18 lipca!
Festiwalowe Lato Konesera od początku lipca obfituje w różnorodne wydarzenia – wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, a także wiele innych atrakcji. Na przełomie lipca i sierpnia w bogatej ofercie artystycznej Centrum Praskiego Koneser nie lada gratka dla miłośników teatru. 18 lipca zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych, plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.
Na początek tegorocznego repertuaru w Koneserze – „Lament” (18 lipca, godz. 18.00). W kolejnych dniach i tygodniach na deskach Festiwalowego Lata Konesera wystawionych zostanie jeszcze siedem sztuk:
- 26 lipca, godz. 18.00, „Związek Otwarty”;
- 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek” (dla dzieci);
- 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia” (dla dzieci);
- 2 sierpnia, godz. 18.00, „Starość Jest Piękna”,
- 4 sierpnia, godz. 18.00, „2 000 000 Kroków”,
- 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa” (dla dzieci);
- 9 sierpnia, godz. 18.00, „Flamenco Namiętnie”.
– Plenerowe spektakle Festiwalowego Lata Konesera to świetna okazja, by spędzić czas z teatrem również w wakacje. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że lubiane przez publiczność przedstawienia, przygotowane przez Teatr Polonia i Och-Teatr, jeszcze bardziej wzbogacają niezwykle atrakcyjną ofertę Konesera – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Więcej informacji o spektaklach Och-Teatru i Teatru Polonia oraz pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na www.koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.