Och-Teatr i Teatr Polonia na scenie Konesera. Bezpłatne spektakle dla wszystkich
„Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Związek Otwarty”. Na scenie Festiwalowego Lata Konesera w lipcu i sierpniu wystawionych zostanie aż osiem plenerowych spektakli przygotowanych przez Och-Teatr i Teatr Polonia. W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ aktorzy zagrają zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny. Pierwsze z nich już 18 lipca!
Festiwalowe Lato Konesera od początku lipca obfituje w różnorodne wydarzenia – wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, a także wiele innych atrakcji. Na przełomie lipca i sierpnia w bogatej ofercie artystycznej Centrum Praskiego Koneser nie lada gratka dla miłośników teatru. 18 lipca zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych, plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.
Na początek tegorocznego repertuaru w Koneserze – „Lament” (18 lipca, godz. 18.00). W kolejnych dniach i tygodniach na deskach Festiwalowego Lata Konesera wystawionych zostanie jeszcze siedem sztuk:
- 26 lipca, godz. 18.00, „Związek Otwarty”;
- 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek” (dla dzieci);
- 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia” (dla dzieci);
- 2 sierpnia, godz. 18.00, „Starość Jest Piękna”,
- 4 sierpnia, godz. 18.00, „2 000 000 Kroków”,
- 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa” (dla dzieci);
- 9 sierpnia, godz. 18.00, „Flamenco Namiętnie”.
– Plenerowe spektakle Festiwalowego Lata Konesera to świetna okazja, by spędzić czas z teatrem również w wakacje. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że lubiane przez publiczność przedstawienia, przygotowane przez Teatr Polonia i Och-Teatr, jeszcze bardziej wzbogacają niezwykle atrakcyjną ofertę Konesera – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Więcej informacji o spektaklach Och-Teatru i Teatru Polonia oraz pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na www.koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.