Opera Wrocławska wychodzi do publiczności
Zespoły artystyczne działające w Operze Wrocławskiej – chór, balet oraz śpiewacy-soliści, w najbliższy piątek już po raz drugi wyjdą przed gmach opery, by w nietypowy sposób przedstawić sztukę przechodniom oraz zachęcić ich do odwiedzenia teatru w zbliżającym się sezonie.
Ostatnia próba plenerowa spotkała się z wielkim zainteresowaniem publiczności. Rodziny z dziećmi przystawały, by oglądać jak balet ćwiczy wybrane sceny z Giselle, a Chór śpiewa fragmenty m.in. z Halki.
– Próby na świeżym powietrzu, w obecnych warunkach wielu obostrzeń sanitarnych, pozwalają artystom na żywy kontakt z publicznością – mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej. – Krótkimi występami przed budynkiem Opery przy ulicy Świdnickiej pragniemy pokazać, że bardzo intensywnie pracujemy nad przygotowaniem nowego programu. Chcemy także zaznaczyć, że po prostu tęsknimy za naszą wspaniałą Widownią, którą, mam nadzieję, już niedługo będziemy gościć w Teatrze – dodaje Ołdakowska.
Najbliższa otwarta próba już w piątek, 11 września o godz. 17:15 przed Operą Wrocławską. Wedle hasła przyświecającego wydarzeniu – „Zagraj z nami w operę!”, mieszkańcy Wrocławia będą mogli uczestniczyć w próbie chóralnej i baletowej oraz wsłuchać się w śpiew solistów operowych. To jedna z ostatnich szans na udział w wyjątkowym wydarzeniu przed premierą jesiennego repertuaru Opery.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.