PREMIERA „WSZYSTKO ŹLE! NAJGORSZY NA ŚWIECI
TRUDY DORASTANIA W TEATRZE PINOKIO.
PREMIERA „WSZYSTKO ŹLE! NAJGORSZY NA ŚWIECIE SPEKTAKL O DOJRZEWANIU”
Emocjonalna huśtawka, trądzik, a na domiar złego, pierwsze miłosne rozterki i bunt wobec otaczającego świata – Teatr Pinokio w Łodzi bierze na tapet czas dojrzewania. Przedstawienie „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” w reżyserii Miry Mańki z humorem i przymrużeniem oka pokaże nastolatkom, że to, co się z nimi dzieje, jest równie naturalne, co nieuniknione. Premiera już 13 kwietnia.
W Teatrze Pinokio w Łodzi trwają ostatnie przygotowania do nowego przedstawienia „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” – opowieści opartej na autorskim pomyśle reżyserki Miry Mańki.
Objazdowa trupa teatralna, której brakuje umiejętności i pieniędzy, aby zaradzić swoim finansowym kłopotom, przygotowuje spektakl skierowany do młodzieży. Temat dojrzewania wydaje się być trafiony – przecież każdy ma na ten temat coś do powiedzenia. Bohaterowie tworzą więc scenariusz wzięty prosto z życia i budują miłosną historię analizując emocje dwójki nastolatków i ich postrzeganie własnego ciała. Mimo prób i starań pechowej trupy nic nie pójdzie zgodnie z planem. Dokładnie tak samo, jak w czasie dojrzewania.
– Budujemy naszą historię w kilku warstwach. To opowieść i o problemach, z którymi zmaga się grupa teatralna, jak i o zmaganiach bohaterów jej spektaklu. O zawstydzeniu, niekontrolowanych emocjonalnych wybuchach, nieporozumieniach, a nawet pryszczach – zapowiada Mira Mańka, reżyserka spektaklu. – Mamy nadzieję wywołać salwy śmiechu, ale też skłonić do autorefleksji. Podążając za trupą aktorską, której walka z teatralną materią będzie równie zabawna, co wzruszająca, widzowie dostaną szansę na autentyczne spojrzenie na swoje własne doświadczenia – podkreśla. Ta historia, choć nie jest spektaklem muzycznym, prowadzona jest przez trzyosobowy band HORMONY, który opowiada o wszystkich zmianach, jakie zachodzą nie tylko w samych bohaterach, ale i wokół nich.
Scenografię przygotowała Anna Rogóż, muzyką spektakl oprawił Piotr Osak, a za reżyserię świateł odpowiada Mikołaj Kałużny. Plakat do przedstawienia zaprojektowała Marta Frej. W obsadzie: Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Piotr Osak, Paweł Pacyna, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech.
Premierowo spektakl zobaczyć będzie można 13 kwietnia, o godz. 17.00 w Teatrze Pinokio w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 75/77, a koszt jednego biletu to 49 zł. Szczegółowe informacje na temat „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” oraz innych spektakli i wydarzeń Teatru Pinokio w Łodzi znaleźć można na stronie internetowej www.teatrpinokio.pl.

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.