Komunikaty PR

PREMIERA „WSZYSTKO ŹLE! NAJGORSZY NA ŚWIECI

2024-04-09  |  11:00
Biuro prasowe

TRUDY DORASTANIA W TEATRZE PINOKIO.

PREMIERA „WSZYSTKO ŹLE! NAJGORSZY NA ŚWIECIE SPEKTAKL O DOJRZEWANIU”

 

Emocjonalna huśtawka, trądzik, a na domiar złego, pierwsze miłosne rozterki i bunt wobec otaczającego świata – Teatr Pinokio w Łodzi bierze na tapet czas dojrzewania. Przedstawienie „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” w reżyserii Miry Mańki z humorem i przymrużeniem oka pokaże nastolatkom, że to, co się z nimi dzieje, jest równie naturalne, co nieuniknione. Premiera już 13 kwietnia.

W Teatrze Pinokio w Łodzi trwają ostatnie przygotowania do nowego przedstawienia „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” – opowieści opartej na autorskim pomyśle reżyserki Miry Mańki.

Objazdowa trupa teatralna, której brakuje umiejętności i pieniędzy, aby zaradzić swoim finansowym kłopotom, przygotowuje spektakl skierowany do młodzieży. Temat dojrzewania wydaje się być trafiony – przecież każdy ma na ten temat coś do powiedzenia. Bohaterowie tworzą więc scenariusz wzięty prosto z życia i budują miłosną historię analizując emocje dwójki nastolatków i ich postrzeganie własnego ciała. Mimo prób i starań pechowej trupy nic nie pójdzie zgodnie z planem. Dokładnie tak samo, jak w czasie dojrzewania.

– Budujemy naszą historię w kilku warstwach. To opowieść i o problemach,  z którymi zmaga się grupa teatralna, jak i o zmaganiach bohaterów jej spektaklu. O zawstydzeniu, niekontrolowanych emocjonalnych wybuchach, nieporozumieniach, a nawet pryszczach – zapowiada Mira Mańka, reżyserka spektaklu. – Mamy nadzieję wywołać salwy śmiechu, ale też skłonić do autorefleksji. Podążając za trupą aktorską, której walka z teatralną materią będzie równie zabawna, co wzruszająca, widzowie dostaną szansę na autentyczne spojrzenie na swoje własne doświadczenia – podkreśla. Ta historia, choć nie jest spektaklem muzycznym, prowadzona jest przez trzyosobowy band HORMONY, który opowiada o wszystkich zmianach, jakie zachodzą nie tylko w samych bohaterach, ale i wokół nich.

Scenografię przygotowała Anna Rogóż, muzyką spektakl oprawił Piotr Osak, a za reżyserię świateł odpowiada Mikołaj Kałużny. Plakat do przedstawienia zaprojektowała Marta Frej. W obsadzie: Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Piotr Osak, Paweł Pacyna, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech.

Premierowo spektakl zobaczyć będzie można 13 kwietnia, o godz. 17.00 w Teatrze Pinokio w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 75/77, a koszt jednego biletu to 49 zł. Szczegółowe informacje  na temat „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” oraz innych spektakli i wydarzeń Teatru Pinokio w Łodzi  znaleźć można na stronie internetowej www.teatrpinokio.pl.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Night Fever Dinner Show w Manuarte Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Night Fever Dinner Show w Manuarte

Restauracja Manuarte w Manufakturze zaprasza w niesamowitą podróż przez świat tańca, smaku i najlepszej zabawy. W odmienionej przestrzeni klubowej na piętrze zabytkowego budynku
Teatr DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE
2024-06-27 | 10:00

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE PIERWSZY SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE   Siedem premier, wznowienia po dostosowaniu spektakli do możliwości nowych scen,
Teatr „Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze
2024-06-17 | 16:00

„Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze

Już 26 czerwca na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera „Mahamaya Electronic Devices”, spektaklu autorstwa uznanego dramatopisarza i laureata Paszportu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.