SIŁA WIĘZI I RELACJI NA KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI
SIŁA WIĘZI I RELACJI NA KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI
Podróż przez różnorodność nastrojów – od hołdu i podziwu dla matczynej miłości, przez refleksję nad życiem i śmiercią, aż po przenikliwe spojrzenie na ludzkie losy. Najpiękniejsze strofy polskiej poezji traktujące o głębi międzyludzkich relacji usłyszeć będzie można w niedzielę, 26 maja o g.12.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W majowej odsłonie Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi, w Dniu Matki, wystąpią: Emilia Klimczak, Kamila Klimczak oraz Bronisław Maj. O oprawę muzyczną zadba Agnieszka Kościelak-Nadolska.
W trakcie majowego spotkania z poezją artyści sięgną po wybrane utwory największych poetów różnych epok. Usłyszeć będzie można między innymi „Do Matki” Juliusza Słowackiego, „Matce” Władysława Broniewskiego, „Pamiątka” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy „Jej śmierć jest we mnie” Anny Świrczyńskiej.
– Każdy z tych wierszy jest nie tylko literackim arcydziełem, ale również ponadczasowym obrazem rodzinnych więzi i międzyludzkich relacji. To doskonały sposób, aby w kameralnej atmosferze Dnia Matki zanurzyć się w pięknie polskiej poezji – podkreślają organizatorzy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi.
Interpretacji wierszy podejmą się Bronisław Maj, który sprawuje artystyczną opiekę nad Krakowskim Salonem Poezji w Łodzi, a także Kamila Klimczak i Emila Klimczak. Utalentowane siostry zadbają także o muzyczną oprawę wydarzenia – przy akompaniamencie fortepianu, za którym zasiądzie Agnieszka Kościelak-Nadolska.
Kamila Klimczak jest obecnie aktorką Teatru Bagatela w Krakowie. Wcześniej współpracowała między innymi z Teatrem STU, Teatrem Komedia oraz z legendarną Piwnicą pod Baranami. Jej siostra – Emilia – jest doskonale znana publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi, którego jest solistką, ale też widzom Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatru Nowego w Słupsku czy stołecznego Teatru Rampa. Natomiast Agnieszka Kościelak-Nadolska, związana z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, jest laureatką wielu konkursów pianistycznych, od wielu lat koncertującą solowo i jako kameralistka.
Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na Krakowski Salon Poezji w niedzielę 26 maja o godz. 12.00. Bilety można kupić online lub w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 złotych.
Natomiast ostatnie w tym sezonie spotkanie z poezją zatytułowane „Baby, ach te Baby” odbędzie się 16 czerwca.
Partnerem Głównym Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi jest PKO Bank Polski.
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.