Spektakle dla dzieci w centrum handlowym. Teatr Niewielki w Promenadzie
Od 21 stycznia na Pradze rozszerzy się oferta kulturalna dla najmłodszych warszawiaków, w dodatku w nietypowej lokalizacji. Centrum handlowe Promenada stanie się nową siedzibą wyjątkowego Teatru Niewielkiego – teatru dla dzieci w wieku 1-7 lat z repertuarem spektakli poruszających ważne tematy, a przy tym stanowiących idealną rozrywkę.
Teatr Niewielki powstał siedem lat temu z inicjatywy Marii Szajer – aktorki i pisarki – która swoją twórczość postanowiła poświęcić najmłodszym odbiorcom. Od tamtej pory, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy, powstało 11 wyjątkowych, interaktywnych przedstawień teatralnych, które oprócz zabawy niosą ze sobą wartościowy przekaz – używając odpowiednich dla dzieci środków wyrazu, uczą m.in. tolerancji dla inności („Dziwaki”, „Tu i Tam”), edukują o wartości przyjaźni („Kółko i kwadrat”, „Hu hu ha!”), uświadamiają o zjawisku straty bliskiej osoby („Wyspa”). Interakcja z widzami odbywa się nie tylko w trakcie trwania spektaklu, ale także adekwatnej do poruszanego tematu 15-minutowej zabawy po jego zakończeniu.
– Dzieci uczą się przez bezpośrednie doświadczenie – aktywny udział w wydarzeniu pozwala utrwalić pozytywne skojarzenia i nawiązać żywą więź z teatrem. – mówi założycielka Teatru Niewielkiego Maria Szajer i dodaje – Współpraca teatru z miejscem takim, jak Promenada, otwiera nowe perspektywy interakcji biznesu i kultury, i przyniesie, jak wierzymy, realne korzyści nie tylko obu stronom, ale przede wszystkim mieszkańcom stolicy i okolic.
Siedziba Teatru Niewielkiego w CH Promenada została zaprojektowana specjalnie pod najmłodszych. Odwiedzając go, dzieci mają czuć się komfortowo i bezpiecznie. Kameralna sala spektaklowa mieści 50 osób, jest profesjonalnie wyposażona i urządzona w charakterystycznej stylistyce. W kolorowym foyer czekają zabawki, książki i małe co nieco. Wszystkie spektakle trwają ok. 30 minut, co według psychologów dziecięcych jest optymalnym czasem, by zainteresować dziecko, ale nie spowodować jego nadmiernego pobudzenia, a są tworzone przez profesjonalnych artystów wielu dziedzin.
– Cieszymy się , ze Teatr Niewielki znalazł swój dom w Promenadzie. Nasi klienci chętnie korzystają z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i już proponowanych przez nas opcji, chociażby bezpłatnych zajęć w strefie Piąty Wymiar czy szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Teatr Niewielki stanowi idealne uzupełnienie oferty Promenady i na pewno znajdzie wielu lojalnych widzów. Jesteśmy przekonani, że jego obecność jeszcze bardziej umocni naszą więź z lokalną społecznością i będzie atrakcyjnym sposobem spędzania u nas czasu dla dzieci i rodzin – mówi menedżerka CH Promenada Sylwia Ochnio.
Teatr Niewielki mieści się na drugim piętrze Promenady. Zakup biletów na spektakle będzie się odbywał przez macierzystą stronę internetową teatru https://www.teatrniewielki.pl/ .
Więcej informacji na stronie: oraz https://warszawa.promenada.com/ i https://www.teatrniewielki.pl/ .

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.