Spektakle dla dzieci w centrum handlowym. Teatr Niewielki w Promenadzie
Od 21 stycznia na Pradze rozszerzy się oferta kulturalna dla najmłodszych warszawiaków, w dodatku w nietypowej lokalizacji. Centrum handlowe Promenada stanie się nową siedzibą wyjątkowego Teatru Niewielkiego – teatru dla dzieci w wieku 1-7 lat z repertuarem spektakli poruszających ważne tematy, a przy tym stanowiących idealną rozrywkę.
Teatr Niewielki powstał siedem lat temu z inicjatywy Marii Szajer – aktorki i pisarki – która swoją twórczość postanowiła poświęcić najmłodszym odbiorcom. Od tamtej pory, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy, powstało 11 wyjątkowych, interaktywnych przedstawień teatralnych, które oprócz zabawy niosą ze sobą wartościowy przekaz – używając odpowiednich dla dzieci środków wyrazu, uczą m.in. tolerancji dla inności („Dziwaki”, „Tu i Tam”), edukują o wartości przyjaźni („Kółko i kwadrat”, „Hu hu ha!”), uświadamiają o zjawisku straty bliskiej osoby („Wyspa”). Interakcja z widzami odbywa się nie tylko w trakcie trwania spektaklu, ale także adekwatnej do poruszanego tematu 15-minutowej zabawy po jego zakończeniu.
– Dzieci uczą się przez bezpośrednie doświadczenie – aktywny udział w wydarzeniu pozwala utrwalić pozytywne skojarzenia i nawiązać żywą więź z teatrem. – mówi założycielka Teatru Niewielkiego Maria Szajer i dodaje – Współpraca teatru z miejscem takim, jak Promenada, otwiera nowe perspektywy interakcji biznesu i kultury, i przyniesie, jak wierzymy, realne korzyści nie tylko obu stronom, ale przede wszystkim mieszkańcom stolicy i okolic.
Siedziba Teatru Niewielkiego w CH Promenada została zaprojektowana specjalnie pod najmłodszych. Odwiedzając go, dzieci mają czuć się komfortowo i bezpiecznie. Kameralna sala spektaklowa mieści 50 osób, jest profesjonalnie wyposażona i urządzona w charakterystycznej stylistyce. W kolorowym foyer czekają zabawki, książki i małe co nieco. Wszystkie spektakle trwają ok. 30 minut, co według psychologów dziecięcych jest optymalnym czasem, by zainteresować dziecko, ale nie spowodować jego nadmiernego pobudzenia, a są tworzone przez profesjonalnych artystów wielu dziedzin.
– Cieszymy się , ze Teatr Niewielki znalazł swój dom w Promenadzie. Nasi klienci chętnie korzystają z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i już proponowanych przez nas opcji, chociażby bezpłatnych zajęć w strefie Piąty Wymiar czy szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Teatr Niewielki stanowi idealne uzupełnienie oferty Promenady i na pewno znajdzie wielu lojalnych widzów. Jesteśmy przekonani, że jego obecność jeszcze bardziej umocni naszą więź z lokalną społecznością i będzie atrakcyjnym sposobem spędzania u nas czasu dla dzieci i rodzin – mówi menedżerka CH Promenada Sylwia Ochnio.
Teatr Niewielki mieści się na drugim piętrze Promenady. Zakup biletów na spektakle będzie się odbywał przez macierzystą stronę internetową teatru https://www.teatrniewielki.pl/ .
Więcej informacji na stronie: oraz https://warszawa.promenada.com/ i https://www.teatrniewielki.pl/ .

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.