Komunikaty PR

SPEKTAKLE, KONCERTY I TWÓRCZA PRZYGODA. TEATR MUZYCZNY W ŁODZI

2023-09-26  |  14:00
Biuro prasowe

 SPEKTAKLE, KONCERTY I TWÓRCZA PRZYGODA.

 TEATR MUZYCZNY W ŁODZI KUSI MŁODEGO WIDZA

 

Mitologiczni herosi, żywiołowa wyprawa na Madagaskar, zajęcia aktorskie i wokalne, a może wypełniona bajkowymi piosenkami rodzinna niedziela? Teatr Muzyczny w Łodzi zabiega o uwagę młodych widzów na wiele sposobów. W tym sezonie proponuje dobrze już znane tytuły, takie jak „Madagaskar – musicalowa przygoda”, „Tadek na tropach Minotaura” czy „Uchodźcy z planety Lagła”, ale też nowość, jaką jest cykl Familijne „W samo południe”, w ramach którego już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert „Bajeczny Broadway”.

 

– Chcemy rozbudzać pasję i poszerzać zainteresowania młodych widzów, dlatego dbamy o to, by nasze propozycje repertuarowe i edukacyjne były różnorodne i angażujące – podkreśla Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

 

Już w niedzielę, 1 października, koncertem „Familijne »W samo południe«. Bajeczny Broadway” Orkiestra Teatru Muzycznego pod batutą Lechosława Nowaka oraz najlepsi polscy wokaliści musicalowi zabiorą publiczność w podróż do muzycznego świata wytwórni Walta Disneya. W programie koncertu znajdą się utwory z „Pięknej i Bestii”, „Aladyna”, „Małej Syrenki” i „Króla Lwa” w wykonaniu Emilii Klimczak, Anastazji Simińskiej oraz Macieja Pawlaka. Piosenkę z „Krainy lodu” zaśpiewa gość specjalny – Kasia Łaska.

 

W październiku i w listopadzie do teatru przy Północnej powinni wybrać się nastoletni miłośnicy mitologii greckiej. Spektakl muzyczny „Tadek na tropach Minotaura” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to opowieść o nadludzkiej sile, miłości i odwadze. Współczesny nastolatek – Tadek – niespodziewanie przenosi się do tajemniczego labiryntu, który aż roi się od postaci znanych z mitów greckich. Przez miejscowych nazwany Tezeuszem, Tadek musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami niezwykłego świata, w którym kamień nie zawsze da się wtoczyć na górę, potwory bywają sympatyczne, a każdy zdobyty w drodze przedmiot może – niczym w grze komputerowej – odmienić przyszłe losy bohaterów.

 

Z myślą o najmłodszych widzach przygotowana została bajka „Uchodźcy z planety Lagła”. Ta pełna humoru i mądrości opowieść uczy, że inność nie zawsze jest zła, a każde uprzedzenie da się przezwyciężyć. Urocze mupety i kryjący się za nimi aktorzy przekonują widza, że różnice to nie powód do lęku, a raczej wielka wartość. Spektakle będzie można zobaczyć pod koniec października i w listopadzie. Po każdym z nich aktorzy zapraszają dzieci do udziału w krótkich warsztatach.

 

Także musical „Les Misérables” cieszy się nieustającym powodzeniem wśród młodych widzów. Ta epicka opowieść o marzeniach, namiętności i odkupieniu jest także płomiennym protestem przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Musical wystawiany jest również w godzinach przedpołudniowych, dzięki czemu jest świetną propozycją dla szkół.

 

Na grudzień zaplanowano spektakl „Madagaskar – musicalowa przygoda”. Przeniesiona na teatralne deski historia, dobrze znana z kinowych ekranów, opowiada o losach lwa Alexa, zebry Marty’ego, hipopotamicy Glorii i żyrafy Melmana, zwierząt, które postanowiły uciec z nowojorskiego ZOO. Pełna humoru i przebojowych piosenek opowieść przeniesie widzów do krainy Króla Juliana – na Madagaskar.

 

Teatr Muzyczny w Łodzi pamięta też o tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty. Opracowany na ten sezon program działań edukacyjnych, prowadzonych przez profesjonalnych aktorów i pedagogów obejmuje różnorodne warsztaty dla dzieci i młodzieży, rozwijające umiejętności i kreatywność. Przez cały sezon realizowane będą m.in. warsztaty w stałych grupach. „Ale Kanał!” to zajęcia aktorskie dla dzieci prowadzone przez Annę Maszewską, Michała Jóźwika i Marię Gudejko w trzech grupach wiekowych: 8-11 lat, 12-14 i 15+. Podczas warsztatów uczestnicy będą ćwiczyć wymowę, pracować nad różnymi tekstami, trenować plastykę ruchu i pogłębiać skupienie sceniczne. Z kolei w zespole wokalnym „Totalna Bemolka” dzieci i młodzież podczas zajęć z Emilią Klimczak pracować będą zarówno indywidualnie, jak i grupowo, rozwijając umiejętność śpiewania na głosy i ucząc się pracy zespołowej. Do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzyczny zachęca również szkoły podstawowe i średnie, dla których ma kilkanaście propozycji jednorazowych warsztatów dla wszystkich grup wiekowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI Biuro prasowe
2024-12-20 | 12:00

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

Już w styczniu młodzi widzowie Teatru Pinokio w Łodzi wyruszą w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni i przyjaźni. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu
Teatr SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
2024-12-18 | 16:00

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

– To oczywiste, że szukaliśmy umiejętności, aktorskich i wokalnych. Ale chcieliśmy też czegoś więcej: takiej nieopisywalnej iskry i różnorodności osobowości – tak
Teatr TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
2024-12-16 | 14:00

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.   KOMFORTKI, SKRZYNECZKI I POMIESZCZENIE PIELĘGNACYJNE DLA MALUCHÓW     Teatr Pinokio w Łodzi po raz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Problemy społeczne

Dramatyczna sytuacja w opiece długoterminowej. Kolejki oczekujących są coraz dłuższe [DEPESZA]

Ponad 20 tys. pacjentów czeka w kolejce do zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i pielęgniarskiej opieki domowej. Wraz ze zmianami wprowadzonymi dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością inni oczekujący pacjenci są przesuwani do tyłu w kolejce, nawet jeżeli są w stanie cięższym. Mimo apeli kierowanych od kilku lat do rządzących sytuacja sektora opieki długoterminowej zamiast się poprawiać, wciąż się pogarsza.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.