SPEKTAKLE, KONCERTY I TWÓRCZA PRZYGODA. TEATR MUZYCZNY W ŁODZI
SPEKTAKLE, KONCERTY I TWÓRCZA PRZYGODA.
TEATR MUZYCZNY W ŁODZI KUSI MŁODEGO WIDZA
Mitologiczni herosi, żywiołowa wyprawa na Madagaskar, zajęcia aktorskie i wokalne, a może wypełniona bajkowymi piosenkami rodzinna niedziela? Teatr Muzyczny w Łodzi zabiega o uwagę młodych widzów na wiele sposobów. W tym sezonie proponuje dobrze już znane tytuły, takie jak „Madagaskar – musicalowa przygoda”, „Tadek na tropach Minotaura” czy „Uchodźcy z planety Lagła”, ale też nowość, jaką jest cykl Familijne „W samo południe”, w ramach którego już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert „Bajeczny Broadway”.
– Chcemy rozbudzać pasję i poszerzać zainteresowania młodych widzów, dlatego dbamy o to, by nasze propozycje repertuarowe i edukacyjne były różnorodne i angażujące – podkreśla Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.
Już w niedzielę, 1 października, koncertem „Familijne »W samo południe«. Bajeczny Broadway” Orkiestra Teatru Muzycznego pod batutą Lechosława Nowaka oraz najlepsi polscy wokaliści musicalowi zabiorą publiczność w podróż do muzycznego świata wytwórni Walta Disneya. W programie koncertu znajdą się utwory z „Pięknej i Bestii”, „Aladyna”, „Małej Syrenki” i „Króla Lwa” w wykonaniu Emilii Klimczak, Anastazji Simińskiej oraz Macieja Pawlaka. Piosenkę z „Krainy lodu” zaśpiewa gość specjalny – Kasia Łaska.
W październiku i w listopadzie do teatru przy Północnej powinni wybrać się nastoletni miłośnicy mitologii greckiej. Spektakl muzyczny „Tadek na tropach Minotaura” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to opowieść o nadludzkiej sile, miłości i odwadze. Współczesny nastolatek – Tadek – niespodziewanie przenosi się do tajemniczego labiryntu, który aż roi się od postaci znanych z mitów greckich. Przez miejscowych nazwany Tezeuszem, Tadek musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami niezwykłego świata, w którym kamień nie zawsze da się wtoczyć na górę, potwory bywają sympatyczne, a każdy zdobyty w drodze przedmiot może – niczym w grze komputerowej – odmienić przyszłe losy bohaterów.
Z myślą o najmłodszych widzach przygotowana została bajka „Uchodźcy z planety Lagła”. Ta pełna humoru i mądrości opowieść uczy, że inność nie zawsze jest zła, a każde uprzedzenie da się przezwyciężyć. Urocze mupety i kryjący się za nimi aktorzy przekonują widza, że różnice to nie powód do lęku, a raczej wielka wartość. Spektakle będzie można zobaczyć pod koniec października i w listopadzie. Po każdym z nich aktorzy zapraszają dzieci do udziału w krótkich warsztatach.
Także musical „Les Misérables” cieszy się nieustającym powodzeniem wśród młodych widzów. Ta epicka opowieść o marzeniach, namiętności i odkupieniu jest także płomiennym protestem przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Musical wystawiany jest również w godzinach przedpołudniowych, dzięki czemu jest świetną propozycją dla szkół.
Na grudzień zaplanowano spektakl „Madagaskar – musicalowa przygoda”. Przeniesiona na teatralne deski historia, dobrze znana z kinowych ekranów, opowiada o losach lwa Alexa, zebry Marty’ego, hipopotamicy Glorii i żyrafy Melmana, zwierząt, które postanowiły uciec z nowojorskiego ZOO. Pełna humoru i przebojowych piosenek opowieść przeniesie widzów do krainy Króla Juliana – na Madagaskar.
Teatr Muzyczny w Łodzi pamięta też o tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty. Opracowany na ten sezon program działań edukacyjnych, prowadzonych przez profesjonalnych aktorów i pedagogów obejmuje różnorodne warsztaty dla dzieci i młodzieży, rozwijające umiejętności i kreatywność. Przez cały sezon realizowane będą m.in. warsztaty w stałych grupach. „Ale Kanał!” to zajęcia aktorskie dla dzieci prowadzone przez Annę Maszewską, Michała Jóźwika i Marię Gudejko w trzech grupach wiekowych: 8-11 lat, 12-14 i 15+. Podczas warsztatów uczestnicy będą ćwiczyć wymowę, pracować nad różnymi tekstami, trenować plastykę ruchu i pogłębiać skupienie sceniczne. Z kolei w zespole wokalnym „Totalna Bemolka” dzieci i młodzież podczas zajęć z Emilią Klimczak pracować będą zarówno indywidualnie, jak i grupowo, rozwijając umiejętność śpiewania na głosy i ucząc się pracy zespołowej. Do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzyczny zachęca również szkoły podstawowe i średnie, dla których ma kilkanaście propozycji jednorazowych warsztatów dla wszystkich grup wiekowych.
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.