Komunikaty PR

Szkoła Lightschool - semestr wiosna - lato 2020

2020-02-01  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania zdjęcia ( 47.95 MB )

Lightschool to marka stworzona w roku 2010 po to, żeby upowszechniać wiedzę oraz zbudować i wprowadzać na rynek wysoko wykwalifikowaną grupę osób mogących pracować z powodzeniem na różnych stanowiskach związanych z szeroko pojętą branżą sceniczną. 3 marca 2020 rozpoczyna się nowy semestr szkoleń Lightschool wiosna - lato 2020 z dziedziny oświetlenia, multimediów i bezpieczeństwa.

Szkolenia Lightschoool podzielono na cztery kategorie: Oświetlenie, Multimedia, Bezpieczeństwo, Specjalne.

W skład zaplanowanych w tym semestrze szkoleń wchodzą następujące kursy:
W kategorii Oświetlenie:

  • Podstawy oświetlenia (patronem szkolenia jest Muzyka i Technologia)
  • Oświetlenie sceniczne w praktyce- Avolites Poziom podstawy
  • Wysiwyg poziom podstawowy


W kategorii Multimedia:

  • Multimedia podstawy
  • Praca w mediaserwerami


W kategorii Bezpieczeństwo:

  • Bezpieczeństwo wykonywania podwieszeń na scenie i podstawy riggingu
  • Obsługa urządzeń automatycznych
  • Vectorworks Rigging & Braceworks.


Spis nie uwzględnia kursów na poziomie rozszerzonym, które odbywają się po zebraniu minimalnej liczny chętnych uczestników i organizowany jest w ustalonym, dogodnym dla wszystkich stron terminie.
W skład kursów rozszerzonych znajdujących się obecnie w ofercie Lightschool wchodzą:

  • Avolites poziom rozszerzony
  • Wysiwyg poziom rozszerzony
  • Vectorworks Spotlight poziom rozszerzony
  • Praca z mediaserwerami poziom rozszerzony


Semestr zakończy się w czerwcu. Kursy będą się odbywać w wybrane wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.00 - 16.00 w siedzibie firmy Prolight Sp. z o.o. Każdy uczestnik biorący udział w szkoleniu otrzyma certyfikat uczestnictwa.

W semestrze wiosna - lato nie uległa zmianie kadra prowadząca szkolenia. Trenerami Lightschool są:
Szymon Kosicki (Transcolor)
Paweł Murlik (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK)
Marcin Grządziel (Transcolor)
Michał Fiodorow (Prolight)
Rober Janiak (Stage Vision)
Sebastian Kozioł (Prolight)
Mateusz Oryl (Prolight)
Jarosław Pacewicz (Prolight)

Ilość miejsce na każdy kurs jest ograniczona i zależy od jego rodzaju. Kursy z konkretnego urządzenia lub oprogramowania, jak Avolites, Wysiwyg czy Vectorworks sa ograniczone do maksymalnie 10 kursantów.  

Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez sklep internetowy www.liteshop.pl. Wszystkie podane w nim ceny są cenami brutto. Dla większych grup oraz studentów przewidziano specjalne rabaty. 

Oprócz zaplanowanych wcześniej szkoleń Lightschool przygotował dla kursantów również ofertę indywidualnych szkoleń grupowych, zarówno w siedzibie firmy Prolight, jak również w siedzibie wybranej przez kursantów. Kursy dla grup do 10 osób obywają się w wyznaczonym wcześniej dogodnym terminie. 

W tym momencie w ofercie znajdują się 3 kursy indywidualne:
Podstawy oświetlenia
Oświetlenie sceniczne w praktyce
Bezpieczeństwo wykonywania podwieszeń na scenie i podstawy riggingu

Szczegóły opis szkoleń można znaleźć na stronie organizatora: www.lightschool.pl

W ciągu jednego roku kalenarzowego Lightschool szkoli grupę około 200 - 250 ozób. Kursantami uczestniczcymi w szkoleniach są zarówno osoby młode, które dopiero rozpoczynają prace w branży scenicznej, ale również pracownicy z dużym stażem, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub zdobyć nowe umiejętności. W szkoleniach kursach udział biorą osoby na co dzień pracujące w teatrach, domach kumtury, firmach rentalowych, eventowych, ale również uczniowe, studenci i osoby, ktróre chciałbym zmienić swoją profesję i branże,w której pracują. Lightschool to w tym momecie jedyna na polskim rynku szkoła z tak dużym doświadczenim, ale również szeroką oferta specjalistycznych kursów skierowanych do osób związanych z branżą sceniczną. 

 

TERMINARZ WIOSNA - LATO 2019
03.03.2020 - Wysiwyg poziom podstawowy- Michał Fiodorow (Prolight)
10.03.2020 - Podstawy oświetlenia - Paweł Murlik (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK)
11.03.2020 - Oświetlenie sceniczne w praktyce - Sebastian Kozioł (Prolight)
17.03.2020 - Avolites poziom podstawowy - Marcin Grządziel (Transcolor)
18.03.2020 - Podstawy multimedia - Michał Fiodorow (Prolight)
24.03.2020 - Vectorworks Rigging & Braceworks - Rober Janiak (Stage Vision)
31.03.2020 - Praca z mediaserwerami poziom podstawowy - Jarosław Pacewicz (Prolight)
07.04.2020 - Bezpieczeństwo wykonywania podwieszeń na scenie i podstawy riggingu - Szymon Kosicki, Marcin Grządziel (Transcolor)
08.04.2020 - Obsługa urządzeń automatycznych - Mateusz Oryl (Prolight)
21.04.2020 - Wysiwyg poziom podstawowy - Michał Fiodorow (Prolight)
28.04.2020 - Podstawy oświetlenia - Paweł Murlik (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK)
29.04.2020 - Oświetlenie sceniczne w praktyce - Sebastian Kozioł (Prolight)
05.05.2020 - Avolites poziom podstawowy - Marcin Grządziel (Transcolor)
12.05.2020 - Vectorworks Rigging & Braceworks - Rober Janiak (Stage Vision)
19.05.2020 - Podstawy multimedia - Michał Fiodorow (Prolight)
26.05.2020 - Praca z mediaserwerami poziom podstawowy - Jarosław Pacewicz (Prolight)
02.06.2020 - Obsługa urządzeń automatycznych - Mateusz Oryl (Prolight)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr „Mały Książę” u dziadka na urodzinach. Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi Biuro prasowe
2024-05-08 | 15:00

„Mały Książę” u dziadka na urodzinach. Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi

„Mały Książę” u dziadka na urodzinach. Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi „Mały Książę” to coś więcej niż obowiązkowa lektura szkolna: to także
Teatr SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA. POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA
2024-04-22 | 15:00

SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA. POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA

SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA.   POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA W  KWIETNIOWYM KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI       Poeta, dramatopisarz,
Teatr Marcin Muszyński odsłania tajemnice Trójkąta Bermudzkiego!
2024-04-18 | 12:00

Marcin Muszyński odsłania tajemnice Trójkąta Bermudzkiego!

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą, czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.