Komunikaty PR

Teatr na leżakach powraca do Galerii Młociny!

2020-07-08  |  13:06
Biuro prasowe

 

Teatr na leżakach powraca! 9 lipca w Galerii Młociny ponownie rusza autorski cykl spektakli przygotowanych przez Teatr Pijana Sypialnia. Na bielańskich Dechach o godzinie 19:00 zobaczymy elektryzujący kabaret muzyczny zatytułowany „Latarnik”. Mieszkańcy stolicy przez cały lipiec będą mieli okazję, by spędzać czwartkowe wieczory z kulturą przez duże K.

 

Galeria Młociny kolejny raz zaprasza Warszawiaków na cykl spektakli Teatr na Leżakach. Program przygotowany został z myślą o młodszych i starszych widzach. Miłośnicy dobrej zabawy z całą pewnością powinni zobaczyć rozmach i energię, które przekazują artyści z Pijanej Sypialni. Wszystkie przepełnione fantazją i niezwykłą atmosferą spotkania, będą odbywać się w lipcowe czwartki.

 

Teatr na Leżakach to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia zrealizowany z myślą o tych, którzy w niezobowiązującej atmosferze pragną spotkać się kulturą przez duże K. Na miłośników dobrej zabawy czekają rozmach i energia, które zaprezentują artyści z Pijanej Sypialni. Wśród nich aktorzy, tancerze, wokaliści oraz muzycy – Teatr tworzy ponad 100 osób przepełnionych kreatywnością nieszablonowym podejściem do sztuki. Spektakl „Latarnik” to autorski projekt Teatru, którego nie mogą przegapić nie tylko najwięksi przyjaciele sztuki w każdej formie, ale także ci, którzy tę znajomość dopiero rozpoczynają.

 

Co czeka nas podczas spektaklu?

 

W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje... kot faraona. W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem”. Wszyscy wspominają czasy swojej świetności i upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. 

 

 

Wakacyjne dni to doskonały czas, by wspólnie spędzić czas z kulturą. Letnie atrakcje w Galerii Młociny realizowane są z myślą zarówno o starszych, jak i młodszych widzach. Na szlaku Pijanej Sypialni pojawiają się małe i duże miasta, a celem spotkań jest wspólna przygoda z publicznością. Aby dołączyć do zabawy i miło spędzić czas, wystarczy zapisać się na widowisko przez portal Evenea. Link znajduje się w opisie wydarzenia na Facebooku.

 

 

Najbliższe spektakle:


09.07, godz. 19:00

16.07, godz. 19:00

30.07, godz. 19:00

 

Ze względu na obostrzenia liczba miejsc będzie ograniczona, a uczestników spektaklu obowiązywać będą maseczki. Więcej informacji na ten temat na www.galeriamlociny.pl w zakładce Wydarzenia. Zapisy: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/teatrnalezakach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Opera Wrocławska wychodzi do publiczności Biuro prasowe
2020-09-10 | 13:02

Opera Wrocławska wychodzi do publiczności

Zespoły artystyczne działające w Operze Wrocławskiej – chór, balet oraz śpiewacy-soliści, w najbliższy piątek już po raz drugi wyjdą przed gmach opery,
Teatr Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia
2020-08-26 | 12:00

Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia

Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Odbędą się równolegle, jednego dnia. W takiej formule finał Brave
Teatr Opera Wrocławska otwiera drzwi i zaprasza na wyjątkowy koncert
2020-08-21 | 13:30

Opera Wrocławska otwiera drzwi i zaprasza na wyjątkowy koncert

Po półrocznej przerwie do życia wraca Opera Wrocławska. – Sezon otworzy cykl 5 koncertów galowych, podczas których na scenie zaprezentuje się dziesięcioro

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020
Biogen

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Muzyka

Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.