#TEATRŻYDOWSKIWDOMU – e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego
iPublicity
Saturna 9
05-509 Józefosław
edyta.bach|ipublicity.pl| |edyta.bach|ipublicity.pl
501232302
www.ipublicity.pl
W dobie zagrożenia pandemią, teatr nie chce rezygnować z kontaktu z widzami, jednocześnie dbając o przestrzeganie wszelkich zasad pozwalających opanować pandemię Covid-19.
Teatr Żydowski przygotował repertuar on-line, zbudowany zarówno ze spektakli na żywo, jak i z bogatego archiwum teatru. W najbliższym czasie zaproponuje widzom spotkania z historią teatru, czytania performatywne na żywo, spektakle archiwalne, a także transmisje spektakli na żywo, w tym premiery – kiedy tylko będzie to bezpieczne.
Repertuar jest jeszcze opracowywany, ale już dziś znamy niektóre tytuły, w tym tryptyk Mai Kleczewskiej, które zostaną zaprezentowane widzom. Są to m.in.: spektakle w reżyserii Mai Kleczewskiej – „Dybuk”, „Golem” i „Berek”, „W nocy na starym rynku”, reż. Szymon Szurmiej, „Komedianci”, „Gwiazdy na dachu”, reż. Stefan Szlachtycz, „Bonjour Monsieur Chagall”, reż. Szymona Szurmiej i Gołda Tencer, „Straszna gospoda”, reż. Jan Szurmiej, „Proszę bardzo”, reż. Wiktor Rubin.
Poza przedstawieniami Teatr Żydowski pokazywać będzie również inne formy teatralne i performatywne, jak koncerty finałowe Festiwalu Warszawa Singera, benefis Szymona Szurmieja czy spotkania z wybitnymi artystami z cyklu „Bagaże Kultury” prowadzone przez Remigiusza Grzelę. E-repertuar to również czytania performatywne na żywo, w ramach których aktorzy Teatru Żydowskiego czytać będą m.in. sztuki Anat Gov czy Hanocha Levina.
Wszystkie wydarzenia Teatru Żydowskiego będzie można śledzić na wirtualnej scenie na www.teatr-zydowski.art.pl i na teatralnym profilu FB.
WSPÓLNA LEKCJA WRAŻLIWOŚCI. PREMIERA SPEKTAKLU „BRZYDKIE KACZĄTKO”
Teatr WAM – kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki
CZY Z OKRUCIEŃSTWEM NAM DO TWARZY? HALLOWEEN Z FOLWARKIEM ZWIERZĘCYM I… LUDZKIM
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.