URODZINOWE BUSZOWANIE ZA KULISAMI PINOKIA
URODZINOWE BUSZOWANIE ZA KULISAMI PINOKIA
Jakie cuda skrywają pracownie artystyczne? Co kryje się za kulisami dwóch scen? Czym jest Pokój Spokój? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą miłośnikom teatru i miejskich ciekawostek wycieczki zorganizowane przez Teatr Pinokio w Łodzi z okazji 601. urodzin miasta. Wszyscy, którzy chcieliby się dowiedzieć, w jaki sposób imponująca stuletnia przędzalnia zmieniła się w teatr, mogą wybrać się do Pinokia w najbliższy piątek.
Od roku Teatr Pinokio w Łodzi mieści się w samym sercu miasta przy Sienkiewicza 75/77, po sąsiedzku z OFF Piotrkowska Center. Nowym domem teatru stał się pofabryczny zespół przędzalni Wigencja Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana. Po dwuletniej, kosztownej metamorfozie w ramach miejskiego programu rewitalizacji powstał starannie dostosowany do potrzeb teatru obiekt, łączący industrialny charakter z nowoczesną architekturą, który mieści dwie sceny: dużą na 150 miejsc i małą dla 60 widzów. Znajdują się one na różnych piętrach i są odizolowane akustycznie, dzięki czemu mogą funkcjonować jednocześnie. Nowa siedziba to również przestrzenie warsztatowe, zaprojektowany przez dzieci Pokój Spokój, a także pracownie plastyczna czy krawiecka.
– Teatralne zakamarki kryją wiele tajemnic, a my zapraszamy do ich wspólnego odkrywania – zachęca Patrycja Terciak, zastępczyni dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi. – Z okazji 601. urodzin Łodzi przygotowaliśmy cykl wycieczek, podczas których będzie można odwiedzić nasze pracownie, zajrzeć za kulisy czy na sale prób, dowiedzieć się więcej o historii teatru, ale też miejsca, w którym się teraz mieści – zapewnia.
Na najbliższy piątek, 26 lipca, zaplanowano pięć wycieczek, rozpoczynających się o pełnych godzinach: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00. Każda z nich potrwa około godziny. Są bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zapisywanie się drogą mailową pod adresem: m.magalska@teatrpinokio.pl (do 24 lipca, do godz. 14.00).
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.