Warsaw Magic Festival 2022. Gwiazdy iluzji, akrobacji i kuglarstwa w Koneserze
Występy iluzjonistów, klaunów, akrobatów i wielu innych ulicznych artystów – to wszystko będzie można zobaczyć podczas Warsaw Magic Festival 2022. Prawdziwe święto magii zagości w Centrum Praskim Koneser w dniach 19-21 sierpnia, a udział w czarodziejskich wydarzeniach jest bezpłatny. Oprócz tego zarówno na dorosłych, dzieci oraz całych rodzin czekają różnorodne warsztaty. Patronem honorowym festiwalu jest UNICEF Polska.
Wakacje to bajkowy czas odpoczynku i beztroski, a przy tym przyjemnej, ciepłej aury. Letnie dni w Centrum Praskim Koneser są teraz jeszcze bardziej magiczne, ponieważ już w piątek (19 sierpnia) w ramach Festiwalowego Lata Konesera rozpoczyna się Warsaw Magic Festival 2022, który potrwa przez cały weekend. Na trzech scenach – Scenie Głównej (zlokalizowanej przy Magic Mind Museum), Open Stage (przy kominie) oraz na placu Konesera pojawią się nie tylko najlepsi iluzjoniści, akrobaci, performerzy i wszelkiej maści sztukmistrze, ale też muzycy czy grupy teatralne.
W piątek, 19 sierpnia na Scenie Głównej zaplanowano trzy występy. O godz. 16.00 zaprezentuje się iluzjonista Warszawski Magik, a po nim wszystkich przechodniów i uczestników zabawiać będą BCE SWOI (godz. 18.00) i Wojtek Rotowski (godz. 20.00), który na co dzień zajmuje się iluzją, aktorstwem oraz pirotechniką. Sobota i niedziela to z kolei aż pięć pokazów każdego dnia na największej arenie Warsaw Magic Festival 2022. Wśród nich między innymi: Teatr Tadaaam!, Maciek Pęda, Franek Jodłowski czy Kacper Misiorek (szczegóły w afiszu - link).
Ważnym punktem Warsaw Magic Festival 2022 są również warsztaty. Codziennie, przez trzy dni, organizowane będą:
- magiczne warsztaty Magic Mind Museum,
- zajęcia z Przerób-My, podczas których stare rzeczy otrzymają nowe życie,
- warsztaty projektowania graficznego Galerii Ilustracji i Komiksu Polish Comic Art.
Na najmłodszych przygotowane zostały również takie atrakcje jak malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, animacje czy warsztaty plastyczne.
Podczas wydarzenia będzie można też wziąć udział w loterii fantowej, z której zysk zostanie przekazany Związkowi Ukraińców w Polsce. W puli – nagrody rzeczowe czy vouchery na interesujące warsztaty.
Więcej informacji o Warsaw Magic Festival 2022 i pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.