Komunikaty PR

WIOSNA. CZAS MIŁOŚCI MARCOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI JUŻ W NIEDZIELĘ

2024-03-18  |  14:00
Biuro prasowe

WIOSNA. CZAS MIŁOŚCI

MARCOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI JUŻ W NIEDZIELĘ

 

 

Wiosna to niezwykła pora roku, nierozerwalnie kojarzona z nadzieją i miłością.  Nic dziwnego, że opiekun artystyczny i twórca scenariusza Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi – Bronisław Maj najbliższe spotkanie zatytułował „Wiosna i miłość”. W niedzielę 24 marca o godz. 12.00 na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wystąpią Maria Gładkowska, Aleksandra Posielężna i Bronisław Maj, którym towarzyszyć będzie, związany z łódzkim środowiskiem muzycznym, pianista jazzowy – Witold Janiak.

Na program marcowego spotkania z poezją jak zawsze złożą się wiersze autorów, którzy na dobre wpisali się w kanon polskiej literatury. Wśród nich między innymi „Miłość szczęśliwa” Wisławy Szymborskiej, „Do krytyków” Juliana Tuwima, „Jak dobrze” Tadeusza Różewicza czy „Miłość” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

 – Chcemy, aby w pierwszy wiosenny weekend poezja wypełniła serca publiczności ciepłem i nadzieją, budzącymi się wraz naturą – zapowiadają organizatorzy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi.

Gośćmi najbliższej odsłony cyklu będą: Maria Gładkowska, Aleksandra Posielężna i Bronisław Maj.

Maria Gładkowska to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka PWST im. A. Zelwerowicza, na co dzień związana z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Zagrała w wielu spektaklach Teatru Telewizji (m.in. „Pigmalion” G.B. Shawa w reżyserii M. Wojtyszki, „Mizantrop” Moliera w reżyserii J. Majewskiego, „Irydion” Z. Krasińskiego w reżyserii J. Englerta).

Z kolei Aleksandra Posielężna to absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTiT im. L. Schillera w Łodzi. Kiedyś aktorka Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi (m.in. „Bal w Operze”, „Lolita”, „Fabryka muchołapek”), obecnie spektakle z jej udziałem zobaczyć można w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi (m.in. „Dziady” i „Kartoteka”).

Poezji tradycyjnie towarzyszyć będzie muzyka. Tym razem w wykonaniu Witolda Janiaka – pianisty, hammondzisty, kompozytora i laureata wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Krokus Jazz Festival czy Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie. Dwukrotny laureat Grand Prix Jazz Melomani. Wydał siedem autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Prowadzi klasę fortepianu, harmonii oraz zespołów kameralnych w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz klasę fortepianu i organów Hammonda w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na Krakowski Salon Poezji w niedzielę 24 marca o godz. 12.00. Bilety można kupić online lub w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 zł.

Na kolejne spotkania z poezją organizatorzy zapraszają: 28 kwietnia – Poezja Tadeusza Różewicza, 26 maja – „Wiersze dla Mamy…” i 16 czerwca – „Baby, ach te Baby”.

Partnerem Głównym Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi jest PKO Bank Polski.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI Biuro prasowe
2024-12-20 | 12:00

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

Już w styczniu młodzi widzowie Teatru Pinokio w Łodzi wyruszą w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni i przyjaźni. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu
Teatr SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
2024-12-18 | 16:00

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

– To oczywiste, że szukaliśmy umiejętności, aktorskich i wokalnych. Ale chcieliśmy też czegoś więcej: takiej nieopisywalnej iskry i różnorodności osobowości – tak
Teatr TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
2024-12-16 | 14:00

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.   KOMFORTKI, SKRZYNECZKI I POMIESZCZENIE PIELĘGNACYJNE DLA MALUCHÓW     Teatr Pinokio w Łodzi po raz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.