Komunikaty PR

WIOSNA. CZAS MIŁOŚCI MARCOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI JUŻ W NIEDZIELĘ

2024-03-18  |  14:00
Biuro prasowe

WIOSNA. CZAS MIŁOŚCI

MARCOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI JUŻ W NIEDZIELĘ

 

 

Wiosna to niezwykła pora roku, nierozerwalnie kojarzona z nadzieją i miłością.  Nic dziwnego, że opiekun artystyczny i twórca scenariusza Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi – Bronisław Maj najbliższe spotkanie zatytułował „Wiosna i miłość”. W niedzielę 24 marca o godz. 12.00 na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wystąpią Maria Gładkowska, Aleksandra Posielężna i Bronisław Maj, którym towarzyszyć będzie, związany z łódzkim środowiskiem muzycznym, pianista jazzowy – Witold Janiak.

Na program marcowego spotkania z poezją jak zawsze złożą się wiersze autorów, którzy na dobre wpisali się w kanon polskiej literatury. Wśród nich między innymi „Miłość szczęśliwa” Wisławy Szymborskiej, „Do krytyków” Juliana Tuwima, „Jak dobrze” Tadeusza Różewicza czy „Miłość” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

 – Chcemy, aby w pierwszy wiosenny weekend poezja wypełniła serca publiczności ciepłem i nadzieją, budzącymi się wraz naturą – zapowiadają organizatorzy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi.

Gośćmi najbliższej odsłony cyklu będą: Maria Gładkowska, Aleksandra Posielężna i Bronisław Maj.

Maria Gładkowska to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka PWST im. A. Zelwerowicza, na co dzień związana z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Zagrała w wielu spektaklach Teatru Telewizji (m.in. „Pigmalion” G.B. Shawa w reżyserii M. Wojtyszki, „Mizantrop” Moliera w reżyserii J. Majewskiego, „Irydion” Z. Krasińskiego w reżyserii J. Englerta).

Z kolei Aleksandra Posielężna to absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTiT im. L. Schillera w Łodzi. Kiedyś aktorka Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi (m.in. „Bal w Operze”, „Lolita”, „Fabryka muchołapek”), obecnie spektakle z jej udziałem zobaczyć można w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi (m.in. „Dziady” i „Kartoteka”).

Poezji tradycyjnie towarzyszyć będzie muzyka. Tym razem w wykonaniu Witolda Janiaka – pianisty, hammondzisty, kompozytora i laureata wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Krokus Jazz Festival czy Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie. Dwukrotny laureat Grand Prix Jazz Melomani. Wydał siedem autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Prowadzi klasę fortepianu, harmonii oraz zespołów kameralnych w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz klasę fortepianu i organów Hammonda w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na Krakowski Salon Poezji w niedzielę 24 marca o godz. 12.00. Bilety można kupić online lub w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 zł.

Na kolejne spotkania z poezją organizatorzy zapraszają: 28 kwietnia – Poezja Tadeusza Różewicza, 26 maja – „Wiersze dla Mamy…” i 16 czerwca – „Baby, ach te Baby”.

Partnerem Głównym Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi jest PKO Bank Polski.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Night Fever Dinner Show w Manuarte Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Night Fever Dinner Show w Manuarte

Restauracja Manuarte w Manufakturze zaprasza w niesamowitą podróż przez świat tańca, smaku i najlepszej zabawy. W odmienionej przestrzeni klubowej na piętrze zabytkowego budynku
Teatr DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE
2024-06-27 | 10:00

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE PIERWSZY SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE   Siedem premier, wznowienia po dostosowaniu spektakli do możliwości nowych scen,
Teatr „Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze
2024-06-17 | 16:00

„Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze

Już 26 czerwca na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera „Mahamaya Electronic Devices”, spektaklu autorstwa uznanego dramatopisarza i laureata Paszportu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.