ZOSTAŃ DZIECKIEM NOCY. CASTING DO AUTORSKIEGO MUSICALU JAKUBA SZYDŁOWSKIEGO
ZOSTAŃ DZIECKIEM NOCY.
CASTING DO AUTORSKIEGO MUSICALU JAKUBA SZYDŁOWSKIEGO „DRAKULA”
To będzie wymagające wyzwanie aktorskie, wokalne i taneczne. Na najlepszych czeka miejsce w obsadzie autorskiego musicalu, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Teatr Muzyczny w Łodzi ogłasza casting do „Drakuli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Szuka solistów i zespołu, a na zgłoszenia czeka do 20 września!
Kiedy młody prawnik, Jonathan Harker, przybywa do Transylwanii, by sfinalizować zakup domu w Londynie przez hrabiego Drakulę, dokonuje serii przerażających odkryć, co przypłaca ciężką chorobą. Wkrótce potem w Anglii dochodzi do dziwnych wydarzeń: bezzałogowy statek rozbija się u wybrzeży Whitby, młoda kobieta traci siły i wkrótce umiera, dzieci znikają na noc z domów, a odnalezione, mają na szyi ślady po dziwnych ukłuciach.
Oparta na słynnej powieści Brama Stokera opowieść o wampirze-arystokracie, za sprawą libretta Jakuba Szydłowskiego i muzyki Jakuba Lubowicza trafi na deski Teatru Muzycznego w Łodzi wiosną przyszłego roku. O tym, kogo zobaczymy w tym autorskim musicalu w rolach głównych i epizodycznych zdecyduje ogłoszony właśnie casting. Teatr szuka m.in. wykonawców, którzy najlepiej sprawdzą się w rolach Hrabiego Drakuli, prawnika Jonathana Harkera, Miny Murray, profesora Abrahama van Helsinga, czy Lucy Westenra.
– Drakula to najpopularniejszy wampir w popkulturze, dlatego do tej roli oprócz umiejętności muzycznych i tanecznych potrzebny będzie określony sceniczny temperament, który nada tej postaci nowego wymiaru – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, reżyser spektaklu.
Casting przebiegać będzie w dwóch etapach. W pierwszym, należy przesłać do teatru wideo-zgłoszenie (tzw. self-tape) z krótką informacją o sobie i dotychczasowym doświadczeniu oraz z wykonaniem utworu wskazanego w ogłoszeniu do wybranej roli, przy czym kandydatki do ról żeńskich proszone są o wykonanie dwóch utworów.
Nagranie musi być zrealizowane w pionie, na jasnym tle, tak by widoczna była cała sylwetka. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września, do godziny 20.00. Link do nagrania należy przesłać na adres casting@teatr-muzyczny.lodz.pl. Szczegóły dotyczące castingu i utwory do przygotowania znajdują się na stronie www.teatr-muzyczny.lodz.pl. Wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie – przesłuchania na żywo w siedzibie teatru, które odbędzie się w dniach 9 i 10 października.
WSPÓLNA LEKCJA WRAŻLIWOŚCI. PREMIERA SPEKTAKLU „BRZYDKIE KACZĄTKO”
Teatr WAM – kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki
CZY Z OKRUCIEŃSTWEM NAM DO TWARZY? HALLOWEEN Z FOLWARKIEM ZWIERZĘCYM I… LUDZKIM
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.