Teatralne zakończenie wakacji w Galerii Północnej - spektakl dla dzieci

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Dobiega końca letni sezon teatralny w Galerii Północnej. Na dzieci czeka jeszcze jeden spektakl, tym razem inspirowany słynną baśnią braci Grimm.
Czy Baba Jaga naprawdę była tak zła, jak się wszystkim wydaje? Już 31 sierpnia w Galerii Północnej w Warszawie będzie można zobaczyć spektakl teatralny dla dzieci oparty na baśni o Jasiu i Małgosi, spisanej ponad 200 lat temu.
Nowa odsłona tej znanej od pokoleń historii jest pełna empatii do bohaterów, tańca oraz postaci niczym wyjętych z gier komputerowych. O nietypową adaptację baśni braci Grimm pokusił się Teatr „Fabryka Kultury” z Katowic.
– Opowieść o rodzeństwie, chatce w lesie i Babie Jadze zna każdy. Niewielu jednak wie, że tę historię można interpretować na różne sposoby. Przygotowany spektakl ukazuje bohaterów w nowym, ciekawym świetle – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej. – Co więcej, twórcy spektaklu wypełnili go muzyką, tańcem, a także humorem i komiksową scenografią, przekładając całość na język i emocje bliskie najmłodszemu pokoleniu. Zapowiada się więc interesujące widowisko, które będzie angażować publiczność, chociażby do odgrywania ról – dodaje.
„Jaś i Małgosia” zamknie organizowany po raz pierwszy letni sezon teatralny w Galerii Północnej. Od początku wakacji najmłodsi widzowie mogli zobaczyć już trzy spektakle, w tym „Księżniczkę na ziarnku grochu” wg Jana Brzechwy, „Wielką przygodę piracką” oraz „Show warzywne”. Każde z tych widowisk zgromadziło setki dzieci.
– Cały cykl miał na celu umilić najmłodszym czas w wakacje oraz przybliżyć im teatr oraz popularne historie, tu podane w nowych interpretacjach. W ten sposób wiele dzieci mogło po raz pierwszy usiąść na widowni, poznać twórczość znanych autorów i zobaczyć prawdziwe przedstawienie, a także aktywnie uczestniczyć w nim, na przykład śpiewając piosenki – dodaje Barbara Andrzejewska.
Spektakl „Jaś i Małgosia” rozpocznie się o godz. 14:00. Wstęp jest bezpłatny. Scena ulokowana jest przy salonie Reseved. Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 r.ż.
<div class="box" box-text="" page-description"="" style="margin-top: 45px; color: rgb(8, 18, 41); font-family: Poppins, sans-serif; font-size: 14px;">

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle

Prezent na zakończenie szkoły – 7 pomysłów na upominki dla absolwentów

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.