Komunikaty PR

TikTok zaprasza na „Noc Muzeów” na platformie

2021-05-14  |  14:15
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Kowalska
Grayling Poland Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie
00-807 Warszawa
izabela.kowalska|grayling.com| |izabela.kowalska|grayling.com
609707150
www.grayling.com

Sztuka i kultura to tematy ważne dla TikToka. Globalnie  hashtag #art ma ponad 164 miliardy wyświetleń, natomiast w Polsce #sztuka został już wyświetlony ponad 60 milionów razy. Dlatego w tym roku TikTok w Polsce postanowił wesprzeć kulturę i wspólnie z wybranymi instytucjami przeprowadzić „Noc Muzeów” w formie live na platformie. By umożliwić użytkownikom zagłębienie się w sztukę, w sobotę 15 maja na TikToku odbędą się specjalne transmisje na żywo, które poprowadzą wybrane instytucje kultury, takie jak: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Muzeum Emigracji. To idealna okazja do zapoznania się z działalnością tych instytucji, obejrzenia aktualnych wystaw i wirtualnych spotkań z ekspertami. A to wszystko z domowego zacisza, przy użyciu smartfona. 

TikTok edukuje swoich użytkowników 

TikTok jest idealną przestrzenią do wyrażania twórczej ekspresji. Świetnie udowadniają to prowadzące swoje konta na platformie instytucje kultury, które w interesujący i nietuzinkowy sposób przyciągają na swoje kanały coraz większą rzeszę spragnionych wiedzy użytkowników. Dzięki unikalnym możliwościom platformy mogą docierać do nowych odbiorców i tym samym przedstawić swoją działalność w często zupełnie nowym świetle.  

Jak pokazują statystyki konta Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu instytucje kulturalne sprawnie wykorzystują TikToka, aby przyciągać uwagę nowych użytkowników - najpopularniejszy filmy zamieszczony przez opolskie muzeum został wyświetlony już przez ponad 100 tysięcy osób.  

Na użytkowników TikToka podczas „Nocy Muzeów” czeka wiele atrakcji na platformie  

Muzeum Polskiej Piosenki z Opola przedstawi w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych oraz historię Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  

Muzeum Emigracji w Gdyni podczas transmisji na żywo z dawnego Dworca Morskiego, skąd kiedyś odpływały polskie transatlantyki przedstawi swoją wystawę. Będzie można zobaczyć najciekawsze fragmenty ekspozycji, poznać ciekawostki dotyczące emigracji Polaków i posłuchać o wybranych eksponatach.  

Natomiast podczas nocnego spaceru po Centrum Nauki Kopernik będzie można obejrzeć eksperymenty związane ze światłem, zobaczyć zjawiska ukryte w eksponatach, przyjrzeć się dawnym rowerom i spojrzeć w rozgwieżdżone niebo. Tego dnia Centrum Nauki Kopernik będzie również otwarte dla zwiedzających.  

Z kolei Muzeum Narodowe w Warszawie podczas nocnej transmisji na żywo będzie starało się odpowiedzieć na takie pytania jak:  Kto w dawnych czasach kreował trendy modowe? Jak się ubierano i jak odpoczywano? Będzie to rozmowa o modzie i stylach życia w sztuce dawnej. Wspólnie zajrzymy też do Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddziału MNW. 

„Niezwykle cieszymy się, że do naszej inicjatywy dołączyły tak znane i różnorodne instytucje kultury, które z powodzeniem prowadzą już swoje konta na TikToku. Noc Muzeów od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków, dlatego chcieliśmy umożliwić kontakt ze sztuką wszystkim użytkownikom platformy, a zwłaszcza tym, którym nie uda się obchodzić tegorocznego wydarzenia w formie stacjonarnej. TikTok to miejsce pełne wartościowych, edukacyjnych treści, które pomagają nam pogłębiać wiedzę oraz rozwijają nowe pasje. Jestem przekonana, że  transmisje na żywo spotkają się z zainteresowaniem naszej społeczności, która jest niezwykle zaangażowana w aktywności przygotowywane i udostępniane dla nich na platformie” – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team TikTok Polska. 

15 maja na platformie odbędą się 4 transmisje LIVE w godzinach: 

17:30 na profilu Muzeum Polskiej Piosenki  

18:30 na profilu Muzeum Emigracji  

19:30 na profilu  Centrum Nauki Kopernik  

20:00 na profilu Muzeum Narodowe w Warszawie  

Zapraszamy!  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grayling Poland Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.