Komunikaty PR

TOP 5 gadżetów, które umilą wiosenne przechadzki

2022-04-27  |  15:00
Biuro prasowe

Sezon na spacery można uznać za otwarty - temperatura w miniony weekend dopisała na tyle, że mieszkańcy polskich miast tłumnie ruszyli w plener. Miejskie parki, deptaki, molo czy lasy stały się główna atrakcją dnia. Spacery czy to solo czy w gronie bliskich są chętnie praktykowaną formą aktywnego wypoczynku. Co zrobić, by czas spędzony na spacerowaniu i chodzeniu uczynić jeszcze przyjemniejszym? Aplikacja Stepler, z której korzysta już ponad 950 tysięcy Polaków, przygotowała propozycję TOP 5 gadżetów, które doceni każdy spacerowicz, bez względu na wiek.

 

 

1. Napoje w zasięgu…pasa?

2 litry w przypadku kobiet oraz 2,5 litra wody w przypadku mężczyzn - tyle powinniśmy pić dziennie, by nawodnić organizm i utrzymać go w dobrej kondycji. Kiedy temperatura jest wyższa, bądź jesteśmy w ruchu, nawet więcej. Dla minimalistów, którzy cenią komfort, wygodę i brak bagażu na plecach aplikacja Stepler poleca pas na bidon. Zaprojektowany tak, by umożliwić zabranie ze sobą podstawowych rzeczy, jak klucze, telefon czy portfel, sprawia, że butelka/czy bidon z wodą są pod ręką zawsze, kiedy tego potrzebujemy. W coraz większej liczbie miejskich parków zainstalowane są wodopoje dla spacerowiczów, a także psich pupili, które również mogą ugasić swoje pragnienie. Umożliwiają uzupełnienie wody i kontynuację ulubionej trasy.

 

2. Włącz audiobooka i udaj się w ulubioną trasę

Spaceruj i czytaj! Wielu z nas narzeka na brak czasu na realizację ulubionych aktywności, w tym m.in. czytanie. Spacer to doskonały moment, by połączyć aktywność fizyczną z czytaniem książek w wersji audio. Wolisz kryminały czy reportaże? Przekonaj się, o ile szybciej pokonasz znaną Ci trasę, dzięki trzymającej w napięciu fabule! Szybsze tempo, to więcej kroków, a więcej kroków to więcej nagród, które możesz otrzymać od Stepler. To mi.in. dostęp do jednej z największych audiotek - bookbeat.pl czy storytel.pl. Czeka tam ponad pół miliona książek w wersji audio, których można słuchać zarówno w trybie online jak i offline. Nawet jeśli nie masz dostępu do internetu, bohaterowie ulubionej książki będą Ci towarzyszyć.

 

3. Nie daj się zjeść!

Sezon na spacery to również sezon na komary. Nie daj się zjeść, zwłaszcza jeśli jesteś fanem wieczornych aktywności. Warto mieć przy sobie spray lub repelent, który skutecznie odgania komary i pozwoli cieszyć się i wydłużyć chwile błogiego relaksu o zmroku. Przyda się szczególnie tym, których ulubione trasy biegną wzdłuż, bądź blisko brzegu rzeki, nad jeziorem, miejskim kanałkiem czy w lesie.

 

4. Oświeć się o zmroku

Postaw na bezpieczeństwo i bądź widoczny, zwłaszcza kiedy jesteś nocnym markiem. Miejskie ścieżki uczęszczane są nie tylko przez spacerowiczów, biegaczy, ale również rowerzystów czy użytkowników hulajnóg. Odblaskowe elementy garderoby, a nawet latarka czołówka, jeśli udajesz się w bardziej peryferyjne tereny, nie tylko sprawią, że będziesz bardziej widoczny i bezpieczny, ale będziesz mógł nacieszyć oko krajobrazem po zmroku.

 

5. Ruszaj się i zgarniaj nagrody

Licz kroki. Na rynku jest wiele aplikacji, które pozwalają mierzyć pokonaną trasę w krokach, kilometrach, spalone kalorie czy tętno. Stepler wyróżnia mechanizm, który uwzględnia premiowanie. Czyli  im więcej kroków pokonujesz, tym więcej nagród zyskujesz. Przekonało się o tym już ponad 950 tysięcy Polaków i użytkowników aplikacji, których grono z dnia na dzień sukcesywnie rośnie. Badania pokazują, że system nagradzania jest skuteczną mobilizacją - użytkownicy aplikacji ruszają się o 20% więcej niż przed jej zainstalowaniem. Weekendowy spacer w gronie rodziny czy przyjaciół może zyskać nowe oblicze. Przed rozpoczęciem spaceru warto zainstalować aplikację i zobaczyć ile się przeszło, ile zyskało i co wygrało - porównywanie wyników z innymi użytkownikami, babcią, dziadkiem, rodzicami to fascynująca i wciągająca gra, która umożliwia wyrobienie nowych, a przede wszystkim zdrowych nawyków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał Biuro prasowe
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.