Triathlon Avalon Extreme za nami!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W niedzielę 18 września w Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) odbył się Triathlon Avalon Extreme. Mimo jesiennej pogody na starcie zjawiło się 11 par gotowych na dzień pełen sportowych wyzwań. Przekonajcie się sami, jak było na 7 urodzinach projektu Avalon Extreme!
Razem raźniej - rywalizacja w zespołach
Zgodnie z regulaminem, pary biorące udział w zawodach składały się z osoby z niepełnosprawnością i osoby sprawnej. Zawodnicy mieli do pokonania 3 etapy wyścigu: 2 km na rowerze i handbike’u, 1 km biegu i jazdy na wózku aktywnym oraz 0,5 km na ergometrze wioślarskim.
Trasa nie była łatwa. Na zawodników czekało kilka ostrych zakrętów i wzniesień terenu, a pokonywanie kolejnych metrów utrudniał też padający deszcz.
Już od startu pierwszej pary było widać wielką determinację i chęć wzajemnego wspierania się. Osoby sprawne z wielkim zaangażowaniem asystowały swoim partnerom, dbając o ich bezpieczne dotarcie na metę, gdzie czekali na nich zagorzali kibice. Czasy uzyskane przez każdego z zawodników w parze były sumowane, a ich średnia wskazywała na wynik łączny w danej konkurencji. Klasyfikacja generalna stanowiła średnią czasów uzyskanych przez parę we wszystkich konkurencjach.
Warto zwrócić uwagę na ścisłą współpracę w zespołach. Niektórzy sprawni nie walczyli na czas a skupiali się na tym, aby osoby z niepełnosprawnością ukończyły bieg i bawiły się przy tym świetnie. Czasami osoby sprawne pchały wózek czy handbike’a przez całą trasę, dając z siebie wszystko, aby zespół uzyskał jak najlepszy czas. Zdarzyło się również, że uczestnik kończąc swój bieg czy jazdę wracał po swojego partnera, aby go wesprzeć. Udział w triathlonie wzięli uczestnicy o różnym stopniu niepełnosprawności, także Ci, którzy nie mogli utrzymać w rękach kierownicy handbike’a, a mimo to dzięki wsparciu partnera pokonali na nim całą trasę.
Całość Triathlonu Avalon Extreme była realizowana w duchu idei “Wystarczy zacząć”. Każdy mógł wystartować w zawodach i tym sposobem połączyć sportową rywalizację ze świetną zabawą.
Zwycięzcy Triathlonu Avalon Extreme
Po 4 godzinach zmagań na torze przyszedł czas na podliczenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom. Pierwsze miejsce zajęła para doświadczonych sportowców: Ulrike Fuhrmann i Jarek Kailing osiągając średnią czasu 5:10. Na drugim miejscu uplasowali się Robert Piotrowski i Łukasz Zakrzewski z czasem 5:26. Po rezultatach triathlonu Avalon Extreme widać jak zacięta była rywalizacja, ponieważ dwa zespoły na podium różniła tylko jedna sekunda. Trzecie miejsce zajęła para Piotr Miazio i Sebastian Matyjak z czasem 5:27.
Zwycięzcy zostali zaproszeni na scenę, gdzie puchary i nagrody wręczali im: burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa oraz Krzysztof Dobies, Łukasz Wielgosz i Aleksandra Kogut. Poza nagrodami od Fundacji Avalon, zwycięzcy otrzymali także sprzęt sportowy ufundowany przez partnerów wydarzenia, Decathlon Wilanów i kosmetyki od marki Ziaja.
“Projekt Avalon Extreme ma długą historię organizowania zawodów i imprez sportowych. Kilka edycji spektakularnego Wheelmageddon, Rowing Hard czy Workout Battle. Triathlon Avalon Extreme jest nową formułą zawodów. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze kilka edycji tej imprezy, bo mimo mało sprzyjającej pogody wszyscy bawiliśmy się świetnie w duchu sportowej rywalizacji.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka Avalon Extreme

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.