Komunikaty PR

Triathlon Avalon Extreme za nami!

2022-09-21  |  14:15
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

W niedzielę 18 września w Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) odbył się Triathlon Avalon Extreme. Mimo jesiennej pogody na starcie zjawiło się 11 par gotowych na dzień pełen sportowych wyzwań. Przekonajcie się sami, jak było na 7 urodzinach projektu Avalon Extreme!

Razem raźniej - rywalizacja w zespołach

Zgodnie z regulaminem, pary biorące udział w zawodach składały się z osoby z niepełnosprawnością i osoby sprawnej. Zawodnicy mieli do pokonania 3 etapy wyścigu: 2 km na rowerze i handbike’u, 1 km biegu i jazdy na wózku aktywnym oraz 0,5 km na ergometrze wioślarskim.

Trasa nie była łatwa. Na zawodników czekało kilka ostrych zakrętów i wzniesień terenu, a pokonywanie kolejnych metrów utrudniał też padający deszcz.

Już od startu pierwszej pary było widać wielką determinację i chęć wzajemnego wspierania się. Osoby sprawne z wielkim zaangażowaniem asystowały swoim partnerom, dbając o ich bezpieczne dotarcie na metę, gdzie czekali na nich zagorzali kibice. Czasy uzyskane przez każdego z zawodników w parze były sumowane, a ich średnia wskazywała na wynik łączny w danej konkurencji. Klasyfikacja generalna stanowiła średnią czasów uzyskanych przez parę we wszystkich konkurencjach.

Warto zwrócić uwagę na ścisłą współpracę w zespołach. Niektórzy sprawni nie walczyli na czas a skupiali się na tym, aby osoby z niepełnosprawnością ukończyły bieg i bawiły się przy tym świetnie. Czasami osoby sprawne pchały wózek czy handbike’a przez całą trasę, dając z siebie wszystko, aby zespół uzyskał jak najlepszy czas. Zdarzyło się również, że uczestnik kończąc swój bieg czy jazdę wracał po swojego partnera, aby go wesprzeć. Udział w triathlonie wzięli uczestnicy o różnym stopniu niepełnosprawności, także Ci, którzy nie mogli utrzymać w rękach kierownicy handbike’a, a mimo to dzięki wsparciu partnera pokonali na nim całą trasę.

Całość Triathlonu Avalon Extreme była realizowana w duchu idei “Wystarczy zacząć”. Każdy mógł wystartować w zawodach i tym sposobem połączyć sportową rywalizację ze świetną zabawą.

Zwycięzcy Triathlonu Avalon Extreme

Po 4 godzinach zmagań na torze przyszedł czas na podliczenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom. Pierwsze miejsce zajęła para doświadczonych sportowców: Ulrike Fuhrmann i Jarek Kailing osiągając średnią czasu 5:10. Na drugim miejscu uplasowali się Robert Piotrowski i Łukasz Zakrzewski z czasem 5:26. Po rezultatach triathlonu Avalon Extreme widać jak zacięta była rywalizacja, ponieważ dwa zespoły na podium różniła tylko jedna sekunda. Trzecie miejsce zajęła para Piotr Miazio i Sebastian Matyjak z czasem 5:27.

Zwycięzcy zostali zaproszeni na scenę, gdzie puchary i nagrody wręczali im: burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa oraz Krzysztof Dobies, Łukasz Wielgosz i Aleksandra Kogut. Poza nagrodami od Fundacji Avalon, zwycięzcy otrzymali także sprzęt sportowy ufundowany przez partnerów wydarzenia, Decathlon Wilanów i kosmetyki od marki Ziaja.

“Projekt Avalon Extreme ma długą historię organizowania zawodów i imprez sportowych. Kilka edycji spektakularnego Wheelmageddon, Rowing Hard czy Workout Battle. Triathlon Avalon Extreme jest nową formułą zawodów. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze kilka edycji tej imprezy, bo mimo mało sprzyjającej pogody wszyscy bawiliśmy się świetnie w duchu sportowej rywalizacji.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka Avalon Extreme

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Igrzyska w Paryżu zamknięte z pompą. Celebryci nie tylko na trybunach Biuro prasowe
2024-08-13 | 17:00

Igrzyska w Paryżu zamknięte z pompą. Celebryci nie tylko na trybunach

Igrzyska olimpijskie w Paryżu dobiegły końca. I choć polscy kibice mają powody, by nie wspominać ich zbyt dobrze, to nie zabrakło chwil, które zostaną z nami na
Sport Wrześniowe biegi z Fundacją Avalon !
2024-08-12 | 12:00

Wrześniowe biegi z Fundacją Avalon !

Już 29 września odbędzie się 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski! Swoich sił będzie można również spróbować w biegu na 10 kilometrów. Fundacja Avalon
Sport Co dzieje się w głowie sportowca na Igrzyskach Olimpijskich?
2024-08-10 | 10:00

Co dzieje się w głowie sportowca na Igrzyskach Olimpijskich?

Odpowiada, Jakub B. Bączek, trener mentalny, na co dzień pracujący m.in. z czołowymi sportowcami. Zdobył mistrzostwo świata z kadrą narodową siatkarzy. Trwające obecnie Igrzyska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.