Trwają zapisy na wyjątkowy 34. Bieg Niepodległości
Poniedziałek 11 listopada będzie prawdziwym świętem biegaczy, którzy wypełnią ulice w sercu Warszawy narodowymi barwami. Oprawa biegu będzie równie wyjątkowa jak obchodzone święto – zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą na starcie wielką biało-czerwoną flagę i wystartują punktualnie o godzinie 11:11, honorując w ten szczególny sposób wydarzenia sprzed 106 lat. Zapisy na bieg ruszyły na dobre, a zainteresowanie jest bardzo duże - pierwsze tysiąc miejsc zostało wyprzedane w niecałą godzinę.
Jedyny taki bieg w sezonie
Bieg Niepodległości jest dla wielu miłośników sportu punktem obowiązkowym w kalendarzu. Zapisy na wydarzenie ruszyły z wysokiego „c” - na bieg bowiem obecnie zarejestrowanych jest już ponad 5 tysięcy biegaczy, a ta liczba wciąż rośnie. Limit miejsc wynosi 19 tysięcy uczestników w biegu głównym, warto się zatem pospieszyć z zarezerwowaniem własnego numeru startowego!
Dostępne są zapisy na bieg dla dorosłych, na dystansie 10 kilometrów, kategorię nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 lat na dystansie 1918 metrów. W wielkim biegowym święcie uczestniczyć będzie można również w Tandemie oraz za sprawą biegu wirtualnego.
Organizatorzy już teraz przypominają o patriotycznej tradycji biegu 11 listopada - fladze utworzonej na starcie z uczestników ubranych w białe i czerwone koszulki. Zachęcamy wszystkich biegaczy do założenia właśnie takich barw, dzięki czemu gdy ustawią się na trasie w dwóch kolumnach, uformują spektakularną flagę Polski. Całość w akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego.
– Bieganiem pasjonuje się coraz więcej warszawianek i warszawiaków, jednak wiem, że wielu z nich czeka właśnie na ten wyjątkowy bieg – Bieg Niepodległości 11 listopada. Muszę przyznać, że widok biało-czerwonej flagi na starcie jest poruszający i bardzo się cieszę, że tysiące mieszkańców naszej stolicy właśnie w ten sposób manifestuje swój patriotyzm, na sportowo. Za wszystkich startujących trzymam kciuki, a niezdecydowanych gorąco zachęcam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.
Wspólne świętowanie 11 listopada
W zeszłym roku 14 tysięcy biegaczy, ramię w ramię, uczciło odzyskanie niepodległości przez Polskę, dając wyraz swojemu zaangażowaniu i patriotyzmowi. Tradycyjnie już na uczestników czekać będą pamiątkowe medale na mecie. Premiera projektów koszulki oraz medalu już niebawem.
- 11 listopada jest dla nas bardzo ważny, to zamknięcie wyjątkowej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Jesteśmy dumni, że jak co roku możemy wspólnie, łącząc sport i pielęgnując postawę patriotyzmu spotkać się w Warszawie i świętować dzień niepodległości. Ta doniosły data jest zawsze godnie obchodzona przez biegaczy – biało-czerwone stroje, start biegu o 11:11, utworzenie flagi Polski, odśpiewania hymnu - to piękne symbole podkreślające wyjątkowość tego biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 34. Biegu Niepodległości - W zeszłym roku udało nam się zgromadzić na trasie aż 14 tysięcy uczestników. Patrząc na imponujące frekwencje tegorocznych biegów możliwe jest poprawienie tego wyniku; moda na bieganie wróciła na dobre – dodaje.
Dołącz do Biegu Niepodległości w Warszawie!
Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 kilometrów, do kategorii nordic walking na dystansie około 5 kilometrów oraz w Mili Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Nie będą zawiedzeni także ci, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Uruchomiono także zapisy na wirtualną edycję wydarzenia.
- To wyjątkowe święto będzie można uczcić w odpowiednim dla siebie momencie i miejscu. Zachęcamy wszystkich do biegu 11 listopada o godzinie 11:11, to będzie bardzo symboliczny moment – mówi Magda Skrocka.
Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już trzeci rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”, którzy wspólnie organizują największe sportowe imprezy w stolicy.
Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/
Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.