Trzecie Targi Sztuki Dostępnej na platformie Allegro!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy sztuki. Kolejna, trzecia edycja Targów Sztuki Dostępnej odbędzie się w dniach 7-30 czerwca po raz pierwszy wyłącznie w Internecie. Wydarzenie przeniesione na platformę Allegro zyska zasięg międzynarodowy. Tysiące dzieł sztuki będzie można oglądać i kupować online, z każdego miejsca na świecie, nie wychodząc z domu!
Targi Sztuki Dostępnej to najbardziej popularne wydarzenie tego typu w Polsce. Jedyne targi sztuki z limitem ceny: nic nie kosztuje tu więcej niż 5000 PLN. Aby zagwarantować kupującym wysoki poziom oferty, wszystkie galerie i wszyscy artyści biorący udział w wydarzeniu poddawani są selekcji. Dwie pierwsze edycje Targów w 2019 roku przyciągnęły prawdziwe tłumy. Ponad 7000 osób kupiło w sumie ponad 1500 dzieł sztuki!
W dniach 7-30 czerwca na platformie Allegro działać będzie nowo utworzona strona: https://allegro.pl/zobacz/TSD Pod tym adresem do kupienia będą tysiące prac wystawionych do sprzedaży przez artystów i właścicieli galerii. Dobre i niedrogie dzieła sztuki staną się jeszcze bardziej dostępne. Będzie je można kupować z każdego miejsca na świecie.
Zakupy na Targach Sztuki Dostępnej odbywać się będą w systemie „kup teraz”, czyli każdy obiekt będzie miał z góry ustaloną przez wystawcę cenę. Kupujący otrzymają do wyboru prace wykonane w różnych technikach (malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba). Ułatwieniem będzie prezentacja ofert w różnych przedziałach cenowych, przy czym zgodnie z ideą Targów żadna cena nie przekroczy 5000 PLN.
Dodatkowo, na rozpoczęcie Wydarzenia, w terminie 7-14 czerwca 2020 w ramach dedykowanej strony https://allegro.pl/zobacz/TSD odbędzie się licytacja dzieł sztuki.
Partner Strategiczny: Allegro
Partnerzy: OKK! PR, Leonarda Art Gallery, ewa&wnętrze, Centrum Praskie Koneser
Patroni medialni:
M jak Mieszkanie, Dobre Wnętrze, Urzadzamy.pl, Rynek i Sztuka, Exspace, Auxioner, Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, Foorni, Konik Kreatywny, Magazif, PoliszDesign by Kate & Co.
Więcej informacji:
karolina.jedryszek@okkpr.pl
olga@okkpr.pl
ewa.mierzejewska@ewaiwnetrze.pl
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.