Tutlo oferuje bezpłatne webinary językowe dla uchodźców z Ukrainy
W wyniku konfliktu w Ukrainie setki tysięcy osób przybyło do Polski. Wiele ludzi dobrej woli, organizacji i firm podejmuje rozliczne działania, aby wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji. Tutlo, platforma do elastycznej nauki języka, również postanowiła wesprzeć Ukraińców, zapewniając im pomoc w adaptacji do nowych realiów. Polska firma organizuje bezpłatne lekcje języka polskiego oraz angielskiego dla dzieci i dorosłych w formie interaktywnych webinarów.
Pierwsze lekcje online ruszyły wraz z początkiem tygodnia, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 460 osób. Platforma, jak również cała komunikacja przygotowane zostały w języku ukraińskim, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, które takich właśnie zajęć potrzebują. Kurs startuje z poziomu początkującego, dzięki czemu nawet osoby, które nigdy nie uczyły się języków, bez trudu mogą uczestniczyć w spotkaniach. Webinary odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach:
- 17.00 język polski dla dzieci,
- 18.00 język polski dla dorosłych,
- 19.00 język angielski dla dorosłych.
Celem zorganizowanych przez Tutlo lekcji jest pomoc w przełamaniu bariery językowej tym, którzy w Polsce szukają schronienia. Opanowanie języka chociażby w stopniu podstawowym z całą pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie, pozyskanie zatrudnienia czy też w przypadku dzieci, adaptację w nowym środowisku w szkole czy przedszkolu.
– Zależało nam na zaoferowaniu takiej formy pomocy, która ułatwi osobom przyjeżdżającym do Polski codzienne życie i komunikację. Chcemy dać możliwość nauki języka czy to polskiego, czy też angielskiego po to, aby mogli się oni szybciej włączyć się w życie społeczne: znaleźć pracę, iść do szkoły czy zwyczajnie nawiązywać tu znajomości – zaznacza Damian Strzelczyk, współwłaściciel firmy Tutlo.
Dla tych, którzy nie mają możliwości, aby uczestniczyć w lekcjach na żywo, powstało specjalne archiwum, do którego można wrócić w każdej chwili i odsłuchać nagrania.
Osoby, które są zainteresowane udziałem w lekcjach więcej informacji (w języku ukraińskim) znajdą pod załączonym linkiem.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.