Komunikaty PR

Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego wystąpią w biurowcach Globalworth

2021-11-24  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

Biurowce Globalworth – największego inwestora i zarządcy biurowego w Polsce – wypełni muzyka najwyższych lotów. W lobby wybranych budynków będzie można wysłuchać na żywo recitali chopinowskich w wykonaniu utalentowanych młodych pianistów, uczestników tegorocznego, XVIII Konkursu Chopinowskiego: Julii Łozowskiej, Adama Kałduńskiego i Viet Trung Nguyena.

Globalworth we współpracy z Julian Cochran Foundation zaprasza na serię 40-minutowych recitali w swoich budynkach biurowych w Warszawie (Warsaw Trade Tower), Gdańsku (Tryton Business House), Krakowie (Lubicz Park) i we Wrocławiu (Retro Office House). Program koncertów składać się będzie z najpiękniejszych utworów wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, Fryderyka Chopina. Dzięki partnerowi strategicznemu wydarzenia – firmie Yamaha – artyści zagrają na fortepianach najwyższej klasy.

"Nasze biurowce to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest budowanie społeczności Globalworth, co czynimy poprzez organizację licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla naszych najemców. Najnowszy pomysł to efekt m.in. popularności tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W listopadowe i grudniowe popołudnia pracownicy naszych najemców i osoby odzwiedzające biurowce będą mieli okazję wysłuchać muzyki Chopina w wykonaniu światowej klasy pianistów."

Paweł Słupski, Senior PR & Marketing Manager w Globalworth Poland

Artyści, którzy zagrają w budynkach Globalworth, są uczestnikami tegorocznej edycji słynnego na całym świecie Konkursu Chopinowskiego organizowanego w Warszawie. Inauguracyjny koncert zagra Julia Łozowska, 17 listopada o godz. 17:00 w Tryton Business House w Gdańsku. Kolejne recitale odbędą się w Warszawie (18 i 25 listopada oraz 16 grudnia o godz. 16:45 w Warsaw Trade Tower), Krakowie (30 listopada o godz. 17:00 w Lubicz Park) i we Wrocławiu (14 grudnia o godz. 16:30 w Retro Office House).

Julia Łozowska (ur. 16 maja 2001 roku) – studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Jest laureatką wielu konkursów, w tym Konkursu Chopinowskiego w Narwie (2018, I nagroda), Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (2016, I nagroda) i Konkursu Pianistycznego w Ville de Gagny (2019, II nagroda). Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w NOSPR w Katowicach, w ośrodkach chopinowskich w Polsce i wielokrotnie za granicą.

Adam Kałduński (ur. 31 lipca 1996 r.) – od 2015 roku kształci się w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wcześniej ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich pianistów jak: Edward Auer, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Dang Thai Son, Tamàs Ungar czy Dina Yoffe. Jest laureatem m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Młodych Pianistów w Pekinie oraz II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Viet Trung Nguyen (ur. 30 września 1996 r.) – student piątego roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wielokrotnie nagradzany na konkursach pianistycznych, zdobył m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019), Grand Prix oraz I miejsce w Ogolnopolskich Przesłuchaniach CEA (2014). Wystąpił na festiwalach im. Artura Rubinsteina w Łodzi (2019) oraz Frost Chopin Piano Festival (2018). Jako solista wspołpracował z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną z Hanoi. Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech oraz w Wietnamie i Japonii.

Konkurs Chopinowski jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina, odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbył się w 1927 roku w Warszawie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Globalworth
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Remedium na jesienną chandrę - podróż do Miami.. Biuro prasowe
2024-10-17 | 16:30

Remedium na jesienną chandrę - podróż do Miami..

Nie trzeba nawet wychodzić z domu! Jesień to nie tylko czas kolorowych liści, które szybko opadają z drzew, ale też szarości za oknem, krótszych i zimniejszych dni oraz
Muzyka Jesień pełna muzycznych klimatów czyli Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-10-17 | 11:35

Jesień pełna muzycznych klimatów czyli Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Jesień zagościła na dobre! Bądźcie jednak spokojni! Giełda winyli na stałe wpisała się w kalendarz imprez w Galerii Turzyn. Nie może więc zabraknąć jej jesiennej odsłony. Już w
Muzyka BNDK (Jan i Gabor Benedek) wpadli w Szał
2024-10-17 | 11:11

BNDK (Jan i Gabor Benedek) wpadli w "Szał"

Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. BNDK to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.