Komunikaty PR

3 triki fryzjera na regenerację włosów po zimie

2020-03-20  |  11:00
Biuro prasowe

Matowe, pozbawione energii, z rozdwojonymi końcówkami – niejedna Polka mogłaby tymi słowami określić kondycję włosów po zimie. Nadchodząca wiosna zobowiązuje do przywrócenia im witalności. Jak przeprowadzić intensywną terapię wzmacniającą? Radzi fryzjer Damian Drzyzga.

– Zbliżający się sezon wiosenny sprawia, że nakrycia głowy trafiają na dno szafy, a my chętniej eksponujemy włosy – rozpuszczone, upięte, wzbogacone o stylowe dodatki. Po ciężkim okresie zimowym obfitym w niskie temperatury, wiatr i suche powietrze kosmyki są osłabione, pozbawione blasku, ze skłonnością do łamania. Szkody te można jednak naprawić, z pomocą specjalisty i samodzielnie w domu – mówi Damian Drzyzga, trener marki Davines, właściciel warszawskiego salonu Let’s Dye. Od czego zacząć przedwiosenną akcję-regenerację?

Podcięcie rozdwojonych końcówek

Końcowe partie włosów szczególnie zimą są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ocierają się o swetry, szaliki, czapki, skutkiem czego elektryzują się, wysuszają i rozdwajają. Jedynym rozwiązaniem problemu jest wizyta u fryzjera, który podcinając zniszczone końcówki, nada fryzurze zdrowy wygląd. Ekspert radzi także, by przed suszeniem włosów nanieść na ich końce roztarte uprzednio w dłoniach 2-3 krople olejku pełniącego funkcję wypełniacza. W ten sposób unikniemy uwrażliwienia włókien.

Peeling

Na kondycję włosów zimą ma wpływ nie tylko niska temperatura, ale w dużej mierze również toksyczne substancje zawarte w smogu. „Wiosenne porządki” na głowie pomogą nam przeprowadzić różnego rodzaju preparaty złuszczające. Peelingi mechaniczne i enzymatyczne stosowane regularnie raz na tydzień działają przeciwutleniająco, zapobiegając oznakom starzenia. Pomagają osiągnąć zdrową i zbalansowaną skórę głowy, a w rezultacie piękne, mocne i pełne witalności włosy. Codzienną pielęgnację warto wzbogacić o szampon oczyszczający, które usunie zanieczyszczenia, ale także resztki produktów do stylizacji.

Intensywne nawilżanie

– Suche, matowe kosmyki wymagają dogłębnego odżywienia. Aby wzmocnić osłabione w czasie zimy włókna, warto sięgnąć po silnie nawilżające szampony i maski. Pamiętajmy, aby podczas mycia włosów traktować je z wyczuciem. Skupmy się na masażu skóry głowy, długość i końce pasm otulmy pianą. W pozimowej regeneracji sprawdzi się glinkowa maska Davines Renaissance Circle, która zapewnia mocny efekt kondycjonujący. Aby tego typu kosmetyki zadziałały w pełni, potrzebują kilku minut – nie spłukujmy maseczek od razu po nałożeniu, potrzymajmy je na włosach minimum 5 minut. W tym czasie możemy przeczesać pasma, najlepiej grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach – radzi ekspert Davines.

Wiosna sprzyja metamorfozom wizerunkowym w postaci nowego kształtu lub koloru fryzury. Usługa koloryzacji z wykorzystaniem produktów o dodatkowych właściwościach pielęgnacyjnych może sprawić, że kosmyki będą wyglądać lśniąco i zdrowo. W tym celu fryzjerzy stosują nie tylko klasyczne farby, ale również delikatne kosmetyki koloryzujące oraz odżywki z pigmentami bezpośrednimi, które nadają włosom głębokie lub subtelne refleksy.

 

Davines The Renaissance Circle

Regenerująca maska do włosów

  • Ekstremalnie odzywia bardzo zniszczone włosy
  • Naprawia od środka, przywracając włosom zdrowy wygląd, miękkość i połysk
  • Bogata w żółtą glinkę i odżywcze masło babassu

Pojemność: 50 ml

Sugerowana cena: 36 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.