Komunikaty PR

3 zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonywać latem

2020-07-21  |  15:07

 

Latem odradza się korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Panuje przekonanie, że promienie słoneczne podrażniają skórę, co w konsekwencji może prowadzić do obniżenia efektywności zabiegów. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele działań estetycznych, które z powodzeniem można wykonywać właśnie o tej porze roku. Wśród nichwymienia siępreparaty biostymulujące, odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz iniekcje z toksyny botulinowej.

Skóra człowieka potrzebuje starannej pielęgnacji i opieki przez dwanaście miesięcy w roku. Musi być ona jednak uzależniona nie tylko od jej kondycji, ale również od sezonu (letni kontra zimowy).

,,To prawda, że niektóre zabiegi odradza się przy dużym nasłonecznieniu – zaliczyć do nich można np. silne peelingi chemiczne ilaser frakcyjny. Są jednak preparaty, których użycieprzezcały rok, a również latem daje świetne efekty. W wakacyjnym okresie nasza cera jest szczególnie narażona na fotostarzenie, a co za tym idzie na pojawianie się nowych zmarszczek, przebarwień czy plam. To więc istotne, aby walkę z nimi rozpocząć natychmiast.''

– komentuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog - wenerolog, specjalista w zakresie medycyny estetycznej, która prowadzi warszawską klinikę Projekt Skóra.

I dodaje:

,,Swoim pacjentom polecam zwykle wykonywanie zabiegów nawilżających i stymulujących produkcję kolagenu,w tym np. polinukleotydy takie jak nucleofill, a także odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz toksynę botulinową.''

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry

Nucleofill jest biostymulującym produktem, doskonałym do stosowania latem, stworzonym z naturalnych polinukelotydów. Do skóry podaje się go drogą iniekcji. Jak działa? Poprawia elastyczność oraz jest niezwykle skuteczny w zabiegach przeciwstarzeniowych. Silnie nawilża, dając efekt liftingujący i regeneracyjny. Widocznie spłyca zmarszczki mimiczne. Eliminuje również wolne rodniki. Ponadto, jego atutem jest fakt, że świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry. Poleca się go także osobom narażonym na stres oksydacyjny.  

Częstotliwość: Nuclefill należy wykonać około trzech razy, co trzy tygodnie.

Odmładzająca radiofrekwencja mikroigłowa

To kolejny zabieg, którego wykonanie latem, jest bardzo bezpieczne. Jego działanie polega na kontrolowanych termicznych mikrouszkodzeniach w głębszej warstwie skóry za pomocą mikroigieł, aby pobudzić procesy regeneracyjne, a w konsekwencji uzyskać jędrniejszą i bardziej elastyczną skórę. Radiofrekwencję mikroigłową poleca się do redukcji zmarszczek, poprawy napięcia skóry twarzy czy rąk oraz niwelowania rozstępów i blizn, w tym również tychpotrądzikowych. Niewątpliwym atutem jest brak widocznych śladów na skórze już w kilkadziesiąt minut po zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji.

Częstotliwość: Dobre rezultaty można uzyskać po pierwszym razie, choć zależne jest to od kondycji skóry i problemu,z jakim zgłasza się pacjent – zwykle zaleca się wykonywanie od dwóch lub trzech procedur, co cztery tygodnie.

Iniekcja toksyny botulinowej

To kolejny bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, któremu można poddawać się przez cały rok. Stosuje go się w celach estetycznych i leczniczych. Najczęstszą motywacją do jego wykonania jest redukcja zmarszczek mimicznych górnej części twarzy, w tym zmarszczek między brwiami (lwia bruzda), zmarszczek poprzecznych czoła, wokół oczu (kurze łapki) i nosa (zmarszczki królicze). Dzięki botoksowi lekarz może także doprowadzić do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust i koniuszka nosa, korekty uśmiechu dziąsłowego i wygładzenia zmarszczek bródki. Preparat służy także do leczenia nadpotliwości pach, stóp i dłoni oraz bruksizmu, niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które prowadzi do zgrzytania i niszczenia szkliwa. Niewątpliwym atutem jest naturalny oraz długotrwały efekt.

Częstotliwość: Efekty zabiegu są widoczne już kilka dni po wykonaniu i utrzymują się około 6 miesięcy.

,,Nawilżenie i regeneracja skóry latem jest możliwa, ale i wskazana. To pora roku, podczas której warto szczególnie zadbać o skórę, spłycanie zmarszczek i pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracji skóry. Istotne jednak, aby decyzja wykonania konkretnego zabiegu była przemyślana, a samo działanie estetyczne przeprowadzone przez doświadczonego lekarza''

– konkluduje Dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisane w materiale zabiegi wykonywane są w klinice Projekt Skóra.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.