4 filary skutecznego demakijażu
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Jednym z kluczowych filarów pięknej i zdrowej cery jest jej perfekcyjne oczyszczenie. Kosmetolodzy wskazują, że staranny demakijaż powinien stanowić nieodłączną część codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Podpowiadają także, że warto sięgać po oczyszczające komponenty inspirowane mocą natury. Jaki powinien być „ten perfekcyjny” demakijaż? Poznaj 4 kluczowe aspekty domowego oczyszczenia skóry.
Perfekcyjny demakijaż to klucz do pięknego, zdrowego wyglądu cery. To jeden z faktów, na którym opiera się cały sektor beauty! Kosmetolodzy, beauty-influencerki i media – źródeł wiedzy na temat codziennej pielęgnacji skóry są setki, a każdy z nich ma swoje, unikalne sposoby na demakijaż. Jak wybrać ten właściwy – dedykowany dla naszej cery, skuteczny i przynoszący skórze ukojenie? Eksperci wskazują, że warto postawić na 4 filary dobrego demakijażu.
- Skuteczność
Co dokładnie oznacza skuteczny demakijaż? Jak wskazują eksperci, to takie oczyszczenie, które usuwa nie tylko naturalne zanieczyszczenia, które w ciągu dnia lub nocy osiadają na skórze (np. kurz), ale także pozwala nam pozbyć się z cery kosmetyków do makijażu (czyli np. tuszu, czy kremu BB). Efektywny demakijaż pozostawia naszą skórę wolną od zanieczyszczeń i (co niezwykle istotne) nawilżoną oraz wyposażoną w odpowiednią ochronę przed utratą wody i przed podrażnieniami.
Natura
Czego szukać w produktach do demakijażu? Odpowiedź jest prosta – szukajmy kosmetyków inspirowanych naturą. W procedurze oczyszczenia na wagę złota okażą się produkty oparte na olejach naturalnych – o działaniu łagodzącym i sprzyjającym nawilżeniu. A zatem – warto wybierać kosmetyki np. z olejem ryżowym lub olejem rycynowym.
– Moc natury jest nie do przecenienia w całej procedurze domowego SPA – także w przypadku demakijażu. Warto sięgać szczególnie po oleje naturalne, które działają nawilżająco i łagodząco – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Przykładem może być olej ryżowy zawarty w Maśle do demakijażu Sielanka Czerwone Maki, który wygładza i tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega utracie wody z naskórka. Z kolei olej rycynowy bardzo skutecznie zmiękcza, uelastycznia skórę i działa nawilżająco. To bardzo cenna właściwość bez względu na typ cery, jaką mamy – dodała.
Delikatność
Co oznacza delikatność w demakijażu? W dużym skrócie – unikanie zdecydowanego, radykalnego działania podczas procedury oczyszczania. Nasza cera stanowczo tego „nie lubi”. A zatem, unikajmy skrajnych temperatur. Skórze nie posłuży zarówno bardzo gorąca woda, jak ekstremalnie zimna. Do mycia wybierzmy tę letnią, na którą cera zareaguje najlepiej. Po drugie, unikajmy namaczania skóry, ponieważ prowadzi ono do rozpulchniania naskórka i negatywnie wpływa na równowagę mikrobiomu, sprzyjając podrażnieniom. Kosmetolodzy wskazują także, że skórze nie służy mocne pocieranie dłonią, wacikiem lub ręcznikiem. Zdecydowanie „woli” ona, gdy nanosimy kosmetyki w delikatny sposób (np. masło do demakijażu lekkim masażem twarzy lub płyn micelarny lekko dotykając skórę wacikiem) i uważnie osuszamy ją za pomocą miękkiego ręcznika.
Komfort
Kosmetolodzy wskazują, że kluczem do efektywności pielęgnacji jest regularność. Im bardziej systematycznie przeprowadzamy procedury w domowym SPA dla twarzy, tym lepsze i trwalsze efekty osiągamy. Podpowiadają także, że systematyczności sprzyja… komfort, jaki odczuwamy podczas mycia, oczyszczania czy nawilżania twarzy. A zatem, do demakijażu wybierzmy konsystencję i rodzaj produktu, który nie tylko umożliwi nam efektywne oczyszczenie, ale także przyniesie nam poczucie komfortu.
– Warto wybierać te produkty do demakijażu, które będą odpowiadały naszym upodobaniom, jeżeli chodzi o konsystencję, zapach i sposób aplikacji. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko pianki do demakijażu i płyny micelarne, ale także np. masła i balsamy do demakijażu. Produkty różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem składników aktywnych, ale także konsystencją oraz sposobem użycia. Warto sięgać po te kosmetyki, które nie tylko mają dobre składy i cenne właściwości, ale także odpowiadają nam pod względem konsystencji – powiedziała Agnieszka Kowalska.
Masło do demakijażu twarzy Sielanka
Czerwone maki
Delikatne masło do demakijażu twarzy i oczu o subtelnym zapachu czerwonych maków sprawi, że demakijaż stanie się ulubionym rytuałem. Olej ryżowy wygładza i tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega utracie wody z naskórka. Dodatkowo olej rycynowy zmiękcza, uelastycznia i działa nawilżająco.
Pojemność: 100 ml
Cena: 26 zł
Balsam do demakijażu Sielanka
Konwalia majowa
Aksamitny balsam do mycia twarzy doskonale oczyszcza skórę z sebum, pozostałości make-upu oraz zanieczyszczeń. Formuła zawiera pantenol, który przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i silnie nawilża. Dodatkowo allantoina działa zmiękczająco i wygładza naskórek.
Pojemność: 100 ml
Cena: 22 zł

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.