Komunikaty PR

4 filary skutecznego demakijażu

2024-05-13  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Jednym z kluczowych filarów pięknej i zdrowej cery jest jej perfekcyjne oczyszczenie. Kosmetolodzy wskazują, że staranny demakijaż powinien stanowić nieodłączną część codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Podpowiadają także, że warto sięgać po oczyszczające komponenty inspirowane mocą natury. Jaki powinien być „ten perfekcyjny” demakijaż? Poznaj 4 kluczowe aspekty domowego oczyszczenia skóry.

Perfekcyjny demakijaż to klucz do pięknego, zdrowego wyglądu cery. To jeden z faktów, na którym opiera się cały sektor beauty! Kosmetolodzy, beauty-influencerki i media – źródeł wiedzy na temat codziennej pielęgnacji skóry są setki, a każdy z nich ma swoje, unikalne sposoby na demakijaż. Jak wybrać ten właściwy – dedykowany dla naszej cery, skuteczny i przynoszący skórze ukojenie? Eksperci wskazują, że warto postawić na 4 filary dobrego demakijażu.

  1. Skuteczność

Co dokładnie oznacza skuteczny demakijaż? Jak wskazują eksperci, to takie oczyszczenie, które usuwa nie tylko naturalne zanieczyszczenia, które w ciągu dnia lub nocy osiadają na skórze (np. kurz), ale także pozwala nam pozbyć się z cery kosmetyków do makijażu (czyli np. tuszu, czy kremu BB). Efektywny demakijaż pozostawia naszą skórę wolną od zanieczyszczeń i (co niezwykle istotne) nawilżoną oraz wyposażoną w odpowiednią ochronę przed utratą wody i przed podrażnieniami.

Natura

Czego szukać w produktach do demakijażu? Odpowiedź jest prosta – szukajmy kosmetyków inspirowanych naturą. W procedurze oczyszczenia na wagę złota okażą się produkty oparte na olejach naturalnych – o działaniu łagodzącym i sprzyjającym nawilżeniu. A zatem – warto wybierać kosmetyki np. z olejem ryżowym lub olejem rycynowym.

Moc natury jest nie do przecenienia w całej procedurze domowego SPA – także w przypadku demakijażu. Warto sięgać szczególnie po oleje naturalne, które działają nawilżająco i łagodząco – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Przykładem może być olej ryżowy zawarty w Maśle do demakijażu Sielanka Czerwone Maki, który wygładza i tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega utracie wody z naskórka. Z kolei olej rycynowy bardzo skutecznie zmiękcza, uelastycznia skórę i działa nawilżająco. To bardzo cenna właściwość bez względu na typ cery, jaką mamy – dodała.

Delikatność

Co oznacza delikatność w demakijażu? W dużym skrócie – unikanie zdecydowanego, radykalnego działania podczas procedury oczyszczania. Nasza cera stanowczo tego „nie lubi”. A zatem, unikajmy skrajnych temperatur. Skórze nie posłuży zarówno bardzo gorąca woda, jak ekstremalnie zimna. Do mycia wybierzmy tę letnią, na którą cera zareaguje najlepiej. Po drugie, unikajmy namaczania skóry, ponieważ prowadzi ono do rozpulchniania naskórka i negatywnie wpływa na równowagę mikrobiomu, sprzyjając podrażnieniom. Kosmetolodzy wskazują także, że skórze nie służy mocne pocieranie dłonią, wacikiem lub ręcznikiem. Zdecydowanie „woli” ona, gdy nanosimy kosmetyki w delikatny sposób (np. masło do demakijażu lekkim masażem twarzy lub płyn micelarny lekko dotykając skórę wacikiem) i uważnie osuszamy ją za pomocą miękkiego ręcznika.

Komfort

Kosmetolodzy wskazują, że kluczem do efektywności pielęgnacji jest regularność. Im bardziej systematycznie przeprowadzamy procedury w domowym SPA dla twarzy, tym lepsze i trwalsze efekty osiągamy. Podpowiadają także, że systematyczności sprzyja… komfort, jaki odczuwamy podczas mycia, oczyszczania czy nawilżania twarzy. A zatem, do demakijażu wybierzmy konsystencję i rodzaj produktu, który nie tylko umożliwi nam efektywne oczyszczenie, ale także przyniesie nam poczucie komfortu.

Warto wybierać te produkty do demakijażu, które będą odpowiadały naszym upodobaniom, jeżeli chodzi o konsystencję, zapach i sposób aplikacji. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko pianki do demakijażu i płyny micelarne, ale także np. masła i balsamy do demakijażu. Produkty różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem składników aktywnych, ale także konsystencją oraz sposobem użycia. Warto sięgać po te kosmetyki, które nie tylko mają dobre składy i cenne właściwości, ale także odpowiadają nam pod względem konsystencji – powiedziała Agnieszka Kowalska.

 

Masło do demakijażu twarzy Sielanka

Czerwone maki

 

Delikatne masło do demakijażu twarzy i oczu o subtelnym zapachu czerwonych maków sprawi, że demakijaż stanie się ulubionym rytuałem. Olej ryżowy wygładza i tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega utracie wody z naskórka. Dodatkowo olej rycynowy zmiękcza, uelastycznia i działa nawilżająco.

Pojemność: 100 ml

Cena: 26 zł

 

Balsam do demakijażu Sielanka

Konwalia majowa

Aksamitny balsam do mycia twarzy doskonale oczyszcza skórę z sebum, pozostałości make-upu oraz zanieczyszczeń. Formuła zawiera pantenol, który przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i silnie nawilża. Dodatkowo allantoina działa zmiękczająco i wygładza naskórek.

Pojemność: 100 ml

Cena: 22 zł

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.