Komunikaty PR

4 rady dla pielęgnacji ciała wiosną. Czyli masło… naturalnie!

2022-04-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Pierwsze promienie upragnionego słońca nieśmiało wychylają się zza chmur. Nadchodzi wiosna, a wraz z nią pojawia się myśl o beztroskich chwilach odpoczynku na łące lub nad wodą… w szortach i topie. (Najwyższy) czas zadbać o ciało! Jak? Naturalnie! Uwzględnij 4 dobre rady, dzięki którym Twoja skóra jeszcze szybciej odzyska formę sprzed zimy i będzie prezentowała się wspaniale. Kosmetolog radzi.

Po zimie skóra wymaga jeszcze bardziej troskliwej opieki. Bywa bardzo przesuszona, podrażniona i pozbawiona blasku. Dlaczego? Niestety, często z powodu naszych drobnych (lub większych, ale o tym sza!) zaniedbań. Zimą niejednokrotnie zapominamy, że tam, pod grubymi swetrami i rajstopami 100 DEN i spodniami narciarskimi, nasze ciało nadal potrzebuje atencji. Sama wiosenna skrucha niewiele pomoże, ale… już odpowiednia, systematyczna pielęgnacja – jak najbardziej! Kosmetolog radzi, jak jeszcze skuteczniej przywrócić skórze blask.

Nawilżenie na wagę złota

Rada nr 1: skuteczne nawodnienie i nawilżenie. Potrzebuje go każda skóra, niezależnie od typu. Czy wiesz, że woda stanowi ponad 60 proc. objętości naszego organizmu? Jej stanowcza większość znajduje się w komórkach i to właśnie woda tworzy podstawę dla kluczowych procesów metabolicznych, jakie zachodzą w skórze. Jest zatem niezwykle istotna. Odwodniona skóra traci jędrność, blask, zdrowy wygląd i staje się szorstka oraz podatna na podrażnienia. Jak jej pomóc? Po pierwsze, pij dużo wody – min. 2 litry dziennie. To absolutna podstawa. Po drugie, nawilżaj skórę regularnie – najlepiej kilka razy dziennie. Jeśli możesz, wybieraj produkty zawierające komponenty szczególnie sprzyjające nawilżeniu…jak pestki malin lub ekstrakt z miodu.

Zwykle zwracamy większą uwagę na nawilżenie skóry twarzy, ciało traktując jako dodatek. Popełniamy błąd, ponieważ skóra na całym ciele wymaga tak samo troskliwej opieki. To ważne, by do codziennej pielęgnacji wybierać produkty z komponentami sprzyjającymi nawilżeniu, jak np. kwasy omega-3 i omega-6 pozyskanymi z nasion malin. Dobrze sprawdzają się masła do ciała, które ostatnio stały się hitem rynku beauty. W przypadku regeneracji po zimie będą działały szczególnie dobrze z uwagi na bogaty skład i konsystencjęmówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

Chroń mikrobiom!

Rada nr 2: Chroń mikrobiom. Co to takiego? To m.in. dobre bakterie, wirusy i roztocza (tak!), które na stałe „zamieszkują” powierzchnię Twojej skóry. Gdy ich proporcje są właściwe, stanowią barierę ochronną przed infekcjami i podrażnieniami. Dlatego właśnie warto dbać o mikrobiom. Jak? Bardzo dobrze jest stosować produkty na bazie składników z prebiotykami… takich, jak np. miód. – Masło do ciała Sielanka Kraina mlekiem i miodem płynąca zawiera kompleks prebiotyczny o działaniu wzmacniającym, odbudowującym i chroniącym mikrobiom. Produkty utkane są na bazie składników pochodzących z polskich łąk i lasów i czerpią najlepsze inspiracje z natury… a skóra bardzo to lubimówi Agnieszka Kowalska.

Systematyczna pielęgnacja – czyli dobry nawyk

Rada nr 3: systematyczność. Jeśli chcesz przywrócić skórze blask, elastyczność i odpowiednie nawilżenie, konieczna jest regularna, staranna pielęgnacja. Co to znaczy? Po pierwsze – odpowiednie oczyszczenie, a po drugie – codzienne nawilżenie. Czy wiesz, że powinnaś nawilżać skórę kilka razy dziennie? Wieczorne użycie balsamu to zdecydowanie zbyt mało, by skóra „poczuła się” komfortowo i została poddana skutecznej regeneracji. Używaj produktu nawilżającego do ciała co najmniej rano i wieczorem (a najlepiej częściej). Niech to będzie Twój nowy, dobry nawyk. Nabierzesz go jeszcze szybciej, jeśli Twoje kosmetyki do ciała będą zachęcać zniewalającym zapachem.

Sielskie, beztroskie SPA

Rada nr 4: coś dla ciała i coś dla ducha! Jeśli już mówimy o dobrych nawykach, naucz się czerpać przyjemność z chwili pielęgnacyjnych rytuałów. „Trudno znaleźć na to czas”. No jasne! Żadna z nas nie jest w stanie urządzać sobie domowego SPA kilka razy dziennie (czyli tyle razy, ile powinnaś smarować skórę masłem do ciała)… Zacznij celebrować chociaż jedną z takich sesji dziennie. Znajdź 15 minut dla siebie, ucieknij od obowiązków i zatrać się w pięknym zapachu czy kuszącej pianie! Jeśli jesteś „rannym ptaszkiem”, możesz zacząć tak dzień. Jeśli najlepiej relaksujesz się wieczorem – niech zapach jeżyny, maliny czy miodu będzie Twoim drogowskazem do krainy odpoczynku.

 

Masło do ciała

Dziewczyna jak malina!

Bogate w składniki aktywne masło do ciała o malinowym zapachu, stworzone, aby dostarczyć skórze maksimum regeneracji, odnowy i odżywienia. Zawarty w recepturze drogocenny olej malinowy zawierający silne przeciwutleniacze, jak karotenoidy oraz flawonoidy, chroni DNA komórek.

Pojemność: 250 ml

Cena: 9,80 zł

 

Masło do ciała

Leśna jeżyna

Innowacyjne masło z formułą wyszczuplającą, bazującą na karnitynie, kofeinie i guaranie. Stymuluje metabolizm i przepływ limfy, co zapobiega obrzękom oraz redukuje cellulit. Kofeina hamuje również proces lipogenezy, czyli powstania nowych komórek tłuszczowych. Ponadto pobudza ukrwienie, jednocześnie sprawiając, ze skóra jest bardziej jędrna, a koloryt wyrównany. Guarana ceniona za właściwości termogeniczne stymuluje procesy detoksykacji. Produkt wspaniale pielęgnuje skórę pozostawiając ją perfekcyjnie nawilżoną, wygładzoną, a owocowe aromaty relaksują zmysły.

Pojemność: 250 ml

Cena: 9,80 zł

 

Masło do ciała

Linia kraina mlekiem i miodem płynąca

Witalizujące masło do ciała otulające słodkim zapachem miodu z mlekiem. Zawiera kompleks prebiotyczny o działaniu wzmacniającym, odbudowującym i chroniącym mikrobiom, którego zaburzenia równowagi są jedną z przyczyn powstawania podrażnień i chorób skórnych.

Pojemność: 250 ml

Cena: 9,80 zł

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.