Amerykański sen przedsiębiorczej łodzianki
Przydaje się gdy jesteśmy na wakacjach, gdy jesteśmy w pracy, gdy chcemy coś więcej mówić niż „I am …”. Do nauki zarówno tej w biznesie, jak i tej od podstaw jest łódzka szkoła języka angielskiego IGMA. Właścicielka tej szkoły jest pani Iwona Gabryończyk, która wie, jak ważne jest być tu i teraz. Dzięki płynnej komunikacji językowej, swojemu potencjałowi i urodzie została zwyciężczynią w amerykańskim konkursie Mrs Poland International.
Dzieci najszybciej chłonną wiedzę. Jaki jest najlepszy wiek na naukę języka angielskiego?
Iwona Gabryończyk: Rzeczywiście najlepsze rezultaty daje rozpoczęcie nauki jak najwcześniej. Oczywiście niemowlak nie będzie artykułował słów, ale kiedy będziemy mówić do niego w języku obcym – będzie kodował sobie wymowę i znaczenie tego, co do niego mówimy, co zaprocentuje w późniejszym wieku. Dobrym momentem rozpoczęcia nauki języka jest wiek przedszkolny, ponieważ dzieci już wtedy mówią, świadomie odbierają różne bodźce z otoczenia.
Dziecko chłonie język jak gąbka, ponieważ mózg dziecka i narządy mowy mają w tym wieku większą elastyczność, co ułatwia im poprawne wymawianie dźwięków, a co za tym idzie dobrą wymowę. Dziecko szybciej się uczy niż dorosły, ponieważ nauka odbywa się w sposób naturalny, poprzez zabawę i piosenki, bez sztucznego, pamięciowego 'wkuwania’. Podczas nauki dziecko buduje sobie pozytywne skojarzenia związane z przyjemnością i zabawą, co zostaje w głowie na długie lata.
Oczywiście naukę języka obcego można zacząć tak naprawdę w każdym wieku. Mamy słuchaczy z każdej grupy wiekowej i nawet osoba dorosła, która dopiero rozpoczyna przygodę z angielskim jest w stanie się go nauczyć, jeśli będzie pracowała i jeśli lektor dopasuje do niej odpowiedni sposób nauczania. Aczkolwiek nauka ta zajmie więcej czasu niż osoba, która uczy się języka od dziecka.
Współpracowała Pani z aktorką Anetą Zając. Jak Pani wspomina tą współpracę?
Aneta jest osobą bardzo solidną i ambitną, skoncentrowaną na osiągniecie celu, więc bardzo miło wspominam współpracę z nią. Bardzo szybko robiła postępy i w tym momencie komunikuje się językiem angielskim płynnie i na pewno poradzi sobie w każdej sytuacji, kiedy trzeba będzie użyć angielskiego.
Co skłoniło Panią do udziału w amerykańskim konkursie Mrs Poland International, który w Polsce nie jest jeszcze tak znany? Czy język angielski pomaga, gdy bierzemy udział w takim konkursie?
Wzięłam udział w konkursie Mrs Poland International, żeby udowodnić, że w każdym wieku można przeżyć coś ekscytującego i niesamowitego, że nie ma rzeczy niemożliwych i nie musimy iść tylko jedną ścieżką w życiu, można jednocześnie korzystać z różnych opcji, które życie nam stawia na drodze. Trzeba korzystać z każdej okazji, która może przyczynić się do spełnienia naszych marzeń i sprawić przyjemność.
Biorąc udział w takim konkursie znajomość angielskiego jest bardzo przydatna ponieważ Mrs Poland International reprezentuje swój kraj na arenie międzynarodowej, a konkretnie w Stanach Zjednoczonych i musi po angielsku wypowiedzieć się na scenie i podczas wszystkich rozmów i wywiadów podczas zgrupowania, które jest przed samym konkursem.
Iwona Gabryończyk – od ponad 20 lat właścicielka Szkół Języka Angielskiego IGMA w Łodzi. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Filologia Angielska. Obecnie uczy młodzież ze szkoły średniej w swojej szkole. Propaguje naukę angielskiego, który jest teraz międzynarodowym językiem, dzięki któremu możemy komunikować się na całym świecie. Zorganizowała kampanię zachęcającą do nauki tego języka, do której zaprosiła obecną Miss Świata Karolinę Bielawską (wtedy Miss Polonia), która świetnie zna angielski i na pewno to był jeden z wielu czynników, dzięki któremu zdobyła tytuł Miss Świata. Uczyła też języka angielskiego aktorkę Anetę Zając, z którą udało się osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Kilka lekcji udzieliła również Edycie Herbuś. W 2024 roku pani Iwona zdobyła tytuł Mrs Poland International – jest to amerykański konkurs z wieloletnią tradycją i od 2 lat jest organizowany w Polsce, jako zwyciężczyni reprezentuje Polskę w USA.
Więcej na stronie: https://www.igma-angielski.pl/

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.