Beiersdorf - producent NIVEA - udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym
Beiersdorf - producent NIVEA - udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym w Polsce NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne: Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Poznaniu oraz Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Ta lokalna pomoc to część międzynarodowego programu wsparcia powołanego przez koncern Beiersdorf w ramach działań „Care Beyond Skin”. Zgodnie z zobowiązaniem koncernu, program wyraża zaangażowanie wykraczające poza jego podstawową działalność - jaką jest dbanie o skórę - w celu maksymalizacji jego wkładu w społeczeństwo i planetę.
NIVEA Polska od zawsze związana jest z Poznaniem, gdzie znajduje się siedziba firmy. Właśnie dlatego postanowiono wesprzeć dwa lokalne szpitale i stację pogotowania ratunkowego. Ponadto, dotychczas NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań wsparły pracowników medycznych, zapewniając im 25 000 podstawowych produktów pielęgnacyjnych. Realizowane i planowane są kolejne dostawy. I w tym przypadku postanowiono działać lokalnie, zatem wsparcie otrzymały głównie instytucje zlokalizowane w Poznaniu i województwie wielkopolskim, ale także - między innymi - Krajowa Izba Diagnostyki Laboratoryjnej czy Szpital MSWiA w Warszawie.
W obecnej sytuacji jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek stało się szybkie zapewnienie odpowiedniej pomocy najbardziej potrzebującym, dlatego oprócz wsparcia finansowego i darowizn produktów pielęgnacyjnych fabryka Beiersdorf Manufacturing Poznań przeorganizowała swoje linie produkcyjne i uruchomiła produkcję dezynfektantów, z ich wyłącznym przeznaczeniem na darowizny. Produkcja jest w toku.
Międzynarodowy program wsparcia Beiersdorf
W marcu Beiersdorf powołał międzynarodowy program wsparcia o wartości 50 milionów euro na pomoc w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w epicentrach choroby, a także w regionach o osłabionym publicznym systemie opieki zdrowotnej. Beiersdorf współpracuje z organizacjami międzynarodowymi, a także z lokalnymi władzami, aby zapewnić wsparcie potrzebującym.
Wśród wdrożonych oraz planowanych działań są:
- Przekazanie na szczeblu międzynarodowym 1 000 000 litrów środków dezynfekcyjnych; koncern Beiersdorf uruchomił produkcję dezynfektantów w swoich zakładach produkcyjnych na pięciu kontynentach.
- Przekazanie co najmniej 5 000 000 produktów NIVEA do pielęgnacji dłoni i skóry personelowi medycznemu na całym świecie.
- Bezpośrednie wsparcie finansowe dla globalnych i lokalnych organizacji pozarządowych.
- Zobowiązanie do podwojenia osobistych darowizn pracowników w celu wsparcia lokalnych społeczności.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.