Beiersdorf - producent NIVEA - udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym
Beiersdorf - producent NIVEA - udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym w Polsce NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne: Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Poznaniu oraz Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Ta lokalna pomoc to część międzynarodowego programu wsparcia powołanego przez koncern Beiersdorf w ramach działań „Care Beyond Skin”. Zgodnie z zobowiązaniem koncernu, program wyraża zaangażowanie wykraczające poza jego podstawową działalność - jaką jest dbanie o skórę - w celu maksymalizacji jego wkładu w społeczeństwo i planetę.
NIVEA Polska od zawsze związana jest z Poznaniem, gdzie znajduje się siedziba firmy. Właśnie dlatego postanowiono wesprzeć dwa lokalne szpitale i stację pogotowania ratunkowego. Ponadto, dotychczas NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań wsparły pracowników medycznych, zapewniając im 25 000 podstawowych produktów pielęgnacyjnych. Realizowane i planowane są kolejne dostawy. I w tym przypadku postanowiono działać lokalnie, zatem wsparcie otrzymały głównie instytucje zlokalizowane w Poznaniu i województwie wielkopolskim, ale także - między innymi - Krajowa Izba Diagnostyki Laboratoryjnej czy Szpital MSWiA w Warszawie.
W obecnej sytuacji jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek stało się szybkie zapewnienie odpowiedniej pomocy najbardziej potrzebującym, dlatego oprócz wsparcia finansowego i darowizn produktów pielęgnacyjnych fabryka Beiersdorf Manufacturing Poznań przeorganizowała swoje linie produkcyjne i uruchomiła produkcję dezynfektantów, z ich wyłącznym przeznaczeniem na darowizny. Produkcja jest w toku.
Międzynarodowy program wsparcia Beiersdorf
W marcu Beiersdorf powołał międzynarodowy program wsparcia o wartości 50 milionów euro na pomoc w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w epicentrach choroby, a także w regionach o osłabionym publicznym systemie opieki zdrowotnej. Beiersdorf współpracuje z organizacjami międzynarodowymi, a także z lokalnymi władzami, aby zapewnić wsparcie potrzebującym.
Wśród wdrożonych oraz planowanych działań są:
- Przekazanie na szczeblu międzynarodowym 1 000 000 litrów środków dezynfekcyjnych; koncern Beiersdorf uruchomił produkcję dezynfektantów w swoich zakładach produkcyjnych na pięciu kontynentach.
- Przekazanie co najmniej 5 000 000 produktów NIVEA do pielęgnacji dłoni i skóry personelowi medycznemu na całym świecie.
- Bezpośrednie wsparcie finansowe dla globalnych i lokalnych organizacji pozarządowych.
- Zobowiązanie do podwojenia osobistych darowizn pracowników w celu wsparcia lokalnych społeczności.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.