Bezpieczna pora na laser. Innowacyjna forma depilacji
Jesień to dobry moment na zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Z jednej strony regenerujemy skórę po wakacjach, przygotowując ją tym samym na zimę, a z drugiej szukamy zabiegów, które w lato należało odłożyć na później. Chodzi między innymi o peelingi medyczne, krioterapię, ale także o uwielbiane przez kobiety zabiegi laserowe.
Gładka skóra i długotrwały efekt to tylko niektóre z wielu zalet depilacji z użyciem lasera. Z uwagi na swoje działanie, zabieg ten nie jest polecany w sezonie letnim. Ze względu na silne działanie promieni UV, możemy nabawić się przebarwień. Jesień to idealny okres na skorzystanie z depilacji laserowej. Wtedy natężenie promieniowania słonecznego jest mniejsze, a opalenizna wakacyjna zostaje redukowana.
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Dzisiaj kobiety są bardziej świadome zagrożeń, jakie mogą wynikać z niektórych zabiegów medycyny estetycznej. Częściej zadają pytania, radzą się profesjonalistów, wybierają zaufane gabinety. Wszystko po to, aby uniknąć niepożądanych defektów na skórze. Pamiętajmy, że konkretny zabieg ma nam przede wszystkim pomóc, a nie narazić na dodatkowy stres. W przypadku depilacji laserowej warto pamiętać, aby z wizyty skorzystać po sezonie letnim. Poza tym to bezpieczny zabieg. Nowa technologia laserowa nie powoduje uszkodzeń ani podrażnień skóry – jest więc to jedna z najbezpieczniejszych metod depilacji. Warto jednak udać się do sprawdzonego salonu, który dysponuje sprzętem najwyższej jakości. - W Drzazga Clinic wykonujemy zabiegi usuwania owłosienia przy użyciu lasera diodowego Linskan, który posiada innowacyjne technologie takie jak skanowanie liniowe czy chłodzenie głowicy. To wszystko sprawia, że depilacja jest praktycznie bezbolesna i komfortowa dla pacjenta. – mówi Daria Bednarek, kosmetolog z Drzazga Clinic.
Jesień sezonem na laser
Zabieg depilacji laserowej, co prawda jest możliwy latem, ale związany jest z dużymi ograniczeniami. Między innymi zakazana jest długa ekspozycja na słońce 3 tygodnie przed i 3 tygodnie po zabiegu. Dlatego też to właśnie jesienią kobiety decydują się na tę depilację laserową. - Plany i decyzje o zabiegu laserowego usuwania owłosienia powinny zostać przełożone na okres jesienno-zimowy. Rozpoczęcie serii zabiegowej w tym czasie znacznie podnosi bezpieczeństwo i ogranicza możliwość wystąpienia poważnych powikłań pozabiegowych np. poparzeń skóry czy przebarwień. – wyjaśnia Daria Bednarek.
Depilacja laserowa – czy to jest dla mnie?
Jeśli do tej pory stosowałaś wyłącznie tradycyjną metodę depilacji to wiesz, że często towarzyszy jej ból, świąd i zaczerwienienia. Depilacja laserowa to jej bezpieczniejsza i trwalsza alternatywa. Nawet jeśli nie bywałaś wcześniej w gabinetach beauty to nie powinnaś się niczego obawiać – profesjonalna kadra wyjaśni ci wszystkie wątpliwości. - Jeżeli borykasz się z problemem wrastających włosów, zapaleniem mieszków włosowych, podrażnieniem skóry, albo po prostu marzysz o gładkiej skórze pozbawionej owłosienia, a także chcesz oszczędzić czas to ten zabieg jest dla Ciebie. – dodaje kosmetolog Daria Bednarek.
Drzazga Clinic to klinika laseroterapii i medycyny estetycznej w Chorzowie. Zespół tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów.
Więcej informacji: https://drzazgaclinic.pl/
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.