Komunikaty PR

Bruksizm - choroba cywilizacyjna. Jak się z nią uporać?

2024-01-04  |  19:55
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Cegielska
JONA Terapia Twarzy

ul. Oławska 51
55-220 Jelcz - Laskowice
jonaterapiatwarzy|gmail.com| |jonaterapiatwarzy|gmail.com
+48505154409
https://www.facebook.com/JONAterapiatwarzy

Bruksizm można nazwać „zmorą naszych czasów”. Coraz więcej ludzi się z nim zmaga, ale co jest przyczyną tej dolegliwości? Szybkie i stresujące życie, ciągła presja, problemy ze snem i brak wystarczającego odpoczynku to tylko niektóre z powodów. Czym jest bruksizm? Jest uważany za chorobę psychosomatyczną objawiającą się nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Najczęściej pojawia się w nocy nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. W efekcie tego budzimy się rano z bólem żuchwy, często również bólem głowy. Na domiar złego konsekwencją zgrzytania jest szybsze ścieranie i pękanie zębów, trzaski i przeskakiwanie żuchwy.

Jak leczyć bruksizm? Stomatolodzy zalecaj stosowanie szyn relaksacyjnych, które zakłada się na noc. Przeciwdziałają one ścieraniu się zębów. Jest to jednak leczenie objawowe, które nie likwiduje przyczyny problemu. Często o pomoc należy się zwrócić do psychoterapeuty, psychiatry, neurologa lub fizykoterapeuty.

Toksyna botulinowa jest jedną z metod obniżenia napięcia żwaczy, natomiast ilość iniekcji jest ustalana indywidualnie od kilku do kilkunastu w ustalonych odstępach czasu.

Natomiast inną naturalną, bezpieczną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z problemami napiętych mięśni twarzy jest masaż transbukalny.

Masaż ten oprócz działania terapeutycznego ma działanie odmładzające a połączony np. z masażem KOBIDO tworzy niezwykle skuteczne kombo o działaniu terapeutyczno - liftingującym.

Masaż Transbukalny w odróżnieniu od innych masaży to masaż wewnętrzny twarzy. Oddziałuje na mięśnie i okoliczne struktury od strony jamy ustnej. Z powodzeniem zastępuje niemal każdy masaż głęboki twarzy.

Ta metoda obustronnej stymulacji twarzy może służyć każdemu, ale wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są:

  • neurologiczne objawy zwiększonego napięcia twarzy
  • paraliż po porażeniu
  • uwidocznione blizny
  • zmarszczki mimiczne spowodowane starzeniem się skóry

Efekty terapii:

  • regeneracja tkanek i odbudowa mięśni
  • uwolnienie od napięć i przywrócenie objętości i elastyczności mięśni głębokich w obszarze ust, policzków, bruzdy nosowo - wargowej
  • niweluje mimiczne zaciski
  • poprawa owalu i ujędrnienie środkowej i dolnej części twarzy
  • spłycenie bruzdy nosowo-wargowej
  • skóra twarzy staje się bardziej zaróżowiona i promienna oraz nabiera jędrności
  • kontury polików unoszą się
  • poprawia się krążenie krwi i przepływ limfy
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Zabieg wykonywany w gabinecie to dodatkowa korzyść, ponieważ pacjent podczas zabiegu może się zrelaksować przy nastrojowej muzyce w otoczeniu aromatycznych świec. To bez wątpienia wzmacnia terapeutyczny wymiar zabiegu.

W gabinecie JONA Terapia Twarzy terapeuta wykonuje zarówno MASAŻ TRANSBUKALNY jak również FACEMODELLING, który jest kombinacją masażu TRANSBUKALNEGO i KOBIDO PLUS.

Terapeutyczno – odmładzające działanie ma również masaż KOBIDO SUPREME, który jest połączeniem masażu TRANSBUKALNEGO, KOBIDO PLUS, bańki chińskiej oraz Gua – Sha. W gabinecie wykonywany jest również kinezjotaping twarzy.

Gabinet JONA Terapia Twarzy

Ul. Oławska 51

Jelcz -Laskowice

Kom. 505 154 409

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.