Bruksizm - choroba cywilizacyjna. Jak się z nią uporać?

Joanna Cegielska
JONA Terapia Twarzy
ul. Oławska 51
55-220 Jelcz - Laskowice
jonaterapiatwarzy|gmail.com| |jonaterapiatwarzy|gmail.com
+48505154409
https://www.facebook.com/JONAterapiatwarzy
Bruksizm można nazwać „zmorą naszych czasów”. Coraz więcej ludzi się z nim zmaga, ale co jest przyczyną tej dolegliwości? Szybkie i stresujące życie, ciągła presja, problemy ze snem i brak wystarczającego odpoczynku to tylko niektóre z powodów. Czym jest bruksizm? Jest uważany za chorobę psychosomatyczną objawiającą się nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Najczęściej pojawia się w nocy nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. W efekcie tego budzimy się rano z bólem żuchwy, często również bólem głowy. Na domiar złego konsekwencją zgrzytania jest szybsze ścieranie i pękanie zębów, trzaski i przeskakiwanie żuchwy.
Jak leczyć bruksizm? Stomatolodzy zalecaj stosowanie szyn relaksacyjnych, które zakłada się na noc. Przeciwdziałają one ścieraniu się zębów. Jest to jednak leczenie objawowe, które nie likwiduje przyczyny problemu. Często o pomoc należy się zwrócić do psychoterapeuty, psychiatry, neurologa lub fizykoterapeuty.
Toksyna botulinowa jest jedną z metod obniżenia napięcia żwaczy, natomiast ilość iniekcji jest ustalana indywidualnie od kilku do kilkunastu w ustalonych odstępach czasu.
Natomiast inną naturalną, bezpieczną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z problemami napiętych mięśni twarzy jest masaż transbukalny.
Masaż ten oprócz działania terapeutycznego ma działanie odmładzające a połączony np. z masażem KOBIDO tworzy niezwykle skuteczne kombo o działaniu terapeutyczno - liftingującym.
Masaż Transbukalny w odróżnieniu od innych masaży to masaż wewnętrzny twarzy. Oddziałuje na mięśnie i okoliczne struktury od strony jamy ustnej. Z powodzeniem zastępuje niemal każdy masaż głęboki twarzy.
Ta metoda obustronnej stymulacji twarzy może służyć każdemu, ale wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są:
- neurologiczne objawy zwiększonego napięcia twarzy
- paraliż po porażeniu
- uwidocznione blizny
- zmarszczki mimiczne spowodowane starzeniem się skóry
Efekty terapii:
- regeneracja tkanek i odbudowa mięśni
- uwolnienie od napięć i przywrócenie objętości i elastyczności mięśni głębokich w obszarze ust, policzków, bruzdy nosowo - wargowej
- niweluje mimiczne zaciski
- poprawa owalu i ujędrnienie środkowej i dolnej części twarzy
- spłycenie bruzdy nosowo-wargowej
- skóra twarzy staje się bardziej zaróżowiona i promienna oraz nabiera jędrności
- kontury polików unoszą się
- poprawia się krążenie krwi i przepływ limfy
- stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
Zabieg wykonywany w gabinecie to dodatkowa korzyść, ponieważ pacjent podczas zabiegu może się zrelaksować przy nastrojowej muzyce w otoczeniu aromatycznych świec. To bez wątpienia wzmacnia terapeutyczny wymiar zabiegu.
W gabinecie JONA Terapia Twarzy terapeuta wykonuje zarówno MASAŻ TRANSBUKALNY jak również FACEMODELLING, który jest kombinacją masażu TRANSBUKALNEGO i KOBIDO PLUS.
Terapeutyczno – odmładzające działanie ma również masaż KOBIDO SUPREME, który jest połączeniem masażu TRANSBUKALNEGO, KOBIDO PLUS, bańki chińskiej oraz Gua – Sha. W gabinecie wykonywany jest również kinezjotaping twarzy.
Gabinet JONA Terapia Twarzy
Ul. Oławska 51
Jelcz -Laskowice
Kom. 505 154 409

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.