Co daje masaż głowy i jak go wykonać?
Skóra głowy jest silnie unerwiona i okryta gęstą siatką receptorów. Masowanie jej wytwarza endorfiny, redukuje stres i uwalnia uczucie przyjemności. A także stymuluje cebulki włosów do wzrostu. Dlatego masaż skóry głowy to rytuał, który do codziennej pielęgnacji powinny włączyć osoby marzące o mocnych, gęstych włosach.
Jak wykonać masaż?
Do takiego masażu najlepiej sprawdzi się specjalna szczotka do mycia i masażu skóry głowy Mohani. Zainspirowana akupunkturą, aby pomóc w prawidłowej pielęgnacji skóry głowy podczas mycia. Została stworzona, aby uświadomić, że zdrowe włosy powstają wtedy, gdy dbamy o naszą skórę. Szczotkowanie włosów usuwa pozostałości produktów do stylizacji, brud, kurz i sebum. To nowy, bardziej dokładny sposób mycia, dzięki któremu włosy pozostają czyste i świeże, a cebulki dotlenione.
Delikatnie przyciśnij szczotkę do skóry głowy, zaczynając od nasady włosów i masuj od czoła w kierunku karku. Ergonomiczny uchwyt z dodatkiem słomy pszenicznej został zaprojektowany tak, aby szczotka nie wypadała z rąk podczas mycia. Miękkie silikonowe wypustki pobudzają krążenie i pomagają w usunięciu martwego naskórka ze skóry głowy.
Jakie korzyści niesie ze sobą używanie szczotki?
- Skuteczne oczyszczanie włosów i skóry głowy: szczotka dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Jej silikonowe włosie zapewnia delikatne działanie czyszczące i kojący masaż.
- Zmniejszone zużycie szamponu: Przekształca niewielką ilość szamponu w gęstą pianę, zmniejszając tym samym zużycie szamponu.
- Lepsze rozprowadzanie produktów do pielęgnacji włosów: odżywka, peeling, balsam lub olejek zostaną rozprowadzone przez szczotkę bardziej równomiernie i precyzyjnie, a podczas aplikacji silikonowe wypustki pobudzą krążenie, zwiększając skuteczność zastosowanych produktów.
- Peeling skóry głowy: pozbywa się martwych komórek naskórka i pozostawia skórę czystą i świeżą. Pobudza do odnowy.
- Szczotka stymuluje wzrost włosów: silikonowe wypustki delikatnie uciskają skórę głowy podczas mycia lub masażu w celu dotlenienia cebulek.
Aby pielęgnacja skóry głowy i włosów dała spektakularne efekty, warto poświęcić czas na analizę dostępnych na rynku szczotek i wybrać tę sprawdzoną i polecaną. Szczotka do mycia i masażu głowy Mohani zwyciężyła w plebiscycie Gazeta.pl w kategorii Hit Home Beauty 2022.
Produkt jest dostępny w sklepie online: https://mohani.pl/
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.