Co potrafią masła do ciała?
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Skóra potrzebuje skutecznej, troskliwej i regularnej pielęgnacji o każdej porze roku. W chłodne dni w domowym SPA prym wiodą masła do ciała – ze względu na bogaty skład i… super moce. Świat beauty pozytywnie oszalał na punkcie maseł. I słusznie, ponieważ to wielofunkcyjne kosmetyki, które odżywiają, nawilżają skórę i… to jeszcze nie wszystko. Co wiesz o masłach do ciała?
Piękna, zdrowo wyglądająca skóra to marzenie, prawda? Błąd! Kosmetolodzy podpowiadają, że olśniewająco gładkie i zadbane ciało o każdej porze roku to zdecydowanie mierzalny cel, a nie „senne marzenie”. Jak go osiągnąć? Eksperci wskazują na dobre nawyki pielęgnacyjne (czyli kwadrans dziennie w domowym SPA) i dobroczynne właściwości bogatych kosmetyków regenerujących. Jakich? Jeśli mowa o bogactwie składu i konsystencji, to muszą to być masła do ciała! Czy wiesz, „co potrafią” i dlaczego zawojowały świat beauty?
Moc nr 1: regeneracja
Zadanie numer jeden, jakie stawiamy masłom do ciała w domowym SPA, to regeneracja, a zatem odżywienie, nawilżenie i odbudowa. Kosmetolodzy wskazują, że – dzięki bogatym składom i konsystencji, masła wywiązują się z tego zadania na piątkę. – Masła do ciała stanowią cenny element codziennej, dobrej rutyny pielęgnacyjnej dla skóry, dlatego są tak mocno cenione zarówno przez specjalistów, jak przez same użytkowniczki. Ostatnio masła biją rekordy popularności i to zdecydowanie pozytywne zjawisko – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Warto pamiętać o codziennej aplikacji maseł o dobrym składzie, np. zawierających cenny ekstrakt z jabłka, olej migdałowy lub niacynamid. Takie kosmetyki pomagają nam odbudować i chronić warstwę hydro-lipidową naskórka, a także łagodzą podrażnienia i chronią przed przesuszeniem – dodaje.
Eksperci podkreślają, że w masłach do ciała warto także szukać prebiotyków, czyli składników, które wspierają rozwój naturalnego mikrobiomu. Mikrobiom to pożyteczne drobnoustroje (bakterie, wirusy i roztocza), które stale bytują na naszej skórze. Gdy ich proporcje są właściwe, mikroby stanowią skuteczną barierę ochronną przed infekcjami i podrażnieniami. Trudno o lepszą „polisę” na piękny i zdrowy wygląd skóry.
Moc nr 2: kilka funkcji w jednym
Masła do ciała odżywiają, regenerują i świetnie nawilżają skórę. To fakt. Ale nie każda z nas wie, że to nie koniec listy ich „super mocy”. Masła – w zależności od składu – mogą np. wspomagać odmładzanie lub działać przeciwzapalnie. Czy wiesz, że zawarty w masłach olej z dzikiej róży zawiera znaczne ilości cennej prowitaminy A, która działa przeciwstarzeniowo oraz witaminę C, która stymuluje produkcję kolagenu? To prawdziwy „eliksir młodości”. Z kolei olej ryżowy wspomaga odbudowę naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Kosmetolodzy podkreślają, że regularne stosowanie kosmetyków zawierających ten składnik w bardzo widoczny sposób wygładza skórę. – Właściwości maseł do ciała powinnyśmy dobierać do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Obserwujmy jej reakcje. Ciało bardzo szybko „zasygnalizuje nam”, jakie komponenty są dla nas najcenniejsze. Nawilżenie i regeneracja to podstawa, ale – poprzez dobór odpowiedniego składu kosmetyku pielęgnacyjnego – możemy także doskonale zadziałać ujędrniająco lub przeciwzapalnie. To niezwykle cenna właściwość – mówi Agnieszka Kowalska.
Moc nr 3: odprężenie
Masła do ciała to synonim odprężenia. Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ ich unikalna konsystencja pozwala im stać się kosmetykiem do masażu, a także produktem do delikatnej, relaksacyjnej aplikacji w domowym SPA. Wybór należy do nas. Po drugie – ze względu na fakt, że w masłach możemy „zamknąć” aromaty kwiatów i owoców prosto z polskich sadów i ogrodów! Istnieją takie zapachy, które w kilka sekund przenoszą nas do najpiękniejszych wspomnień… jak np. romantyczna róża, ekspresyjne zielone jabłuszko, czy malina, która przypomina o wakacjach z dzieciństwa. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ skuteczna pielęgnacja ciała wymaga regularnej aplikacji kosmetyku (co najmniej raz dziennie)… a jeśli zapach potrafi nas oczarować, sięgamy po produkt jeszcze częściej, dostarczając skórze potrzebnych składników aktywnych!
Masło do ciała Sielanka
Zielone jabłuszko
Masło opracowane specjalnie dla skóry suchej i mało elastycznej. Formuła bogata w ekstrakt z jabłka otula skórę i zabezpiecza przed utratą wody. Dodatkowo olej ze słodkich migdałów odżywia, wygładza i działa przeciwstarzeniowo. Zawarty olej ryżowy wspomaga odbudowę naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Regularne stosowanie sprawia, że skóra staje się miękka i gładka.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
Masło do ciała Sielanka
Na górze róże
Multiwitaminowe masło do ciała o przyjemnej konsystencji i zmysłowym zapachu. Bogata formuła zawiera masło shea i niacynamid odpowiedzialne za odbudowę i ochronę warstwy hydro- lipidową naskórka. Łagodzą podrażnienia i chronią przed przesuszeniem skóry. Dodatkowo olej z dzikiej róży zawiera duże ilości prowitaminy A, która działa przeciwstarzeniowo oraz witaminę C stymulującą produkcję kolagenu. Masło idealnie zregeneruje, wygładzi skórę i dostarczy składników odżywczych.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.