Komunikaty PR

Co powinnaś wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej?

2024-05-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Czego potrzebuje skóra wiosną i latem? Zdecydowanie nawilżenia i regeneracji, ale także bardzo skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Kosmetolodzy wskazują, że codzienna, regularna foto protekcja to baza dla zachowania zdrowia i młodego, pięknego wyglądu skóry. Po jakie filtry należy sięgać wiosną i jak prawidłowo stosować ochronę przeciwsłoneczną? Poznaj 3 fakty na temat SPF… i nie tylko.

Kochamy słońce i w wiosenne dni z radością wychwytujemy jego ciepłe refleksy, z niecierpliwością wyczekując lata. Uwielbiamy, kiedy ciepłe promienie dotykają naszego ciała, prawda? Słońce bierze udział w syntezie witaminy D i ma pozytywny wpływ na wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Niestety, ekspozycja na słońce może nieść ze sobą także wiele negatywnych skutków, takich jak fotostarzenie, pojawianie się przebarwień, a także nowotwory skóry. Kosmetolodzy wskazują, że ochrona przeciwsłoneczna powinna stanowić podstawę codziennej rutyny pielęgnacyjnej przez cały rok. Wiosną i latem – to absolutny must-have. Foto protekcja nierozerwalnie łączy się z symbolem SPF, którego szukamy na opakowaniach kremów i preparatów pielęgnacyjnych (i słusznie). Co oznacza SPF i jak prawidłowo stosować produkty oznaczone tym symbolem? Kosmetolog podpowiada.

Co oznacza SPF?

Skrót SPF pochodzi od angielskiej nazwy Sun Protection Factor i w dużym skrócie jest to oznaczenie mocy, z jaką produkt chroni nas przed promieniowaniem ultrafioletowym. – Podczas ekspozycji na słońce, na naszą skórę działają dwa kluczowe rodzaje promieniowania ultrafioletowego – UVA i UVB. UVB to fale o średniej długości. To właśnie one wykazują działanie rumieniotwórcze, które potocznie nazywamy opalaniem. Z kolei fale długie, czyli UVA docierają w głąb skóry (głębiej niż UVA) i odpowiadają za fotostarzenie, przebarwienia, alergie i zmiany nowotworowemówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. W związku z tym, regularne stosowanie produktów przeciwsłonecznych, z tzw. SPF jest absolutnie konieczne przez cały rok. Wskaźnik SPF określa, jak długo dany filtr zapewnia naszej skórze ochronę przed oparzeniem słonecznym (czyli przed promieniowaniem UVB). Żeby określić, na jak długo „wystarcza” dany filtr, należy pomnożyć liczbę minut, po których u danej osoby występuje reakcja na słońce (bez foto protekcji) przez liczbę określoną przez SPF. A zatem, jeśli bez filtra nasza skóra zaczerwieni się lekko po 15 minutach, to z filtrem SPF 20 – ta reakcja wystąpi w przybliżeniu po 300 minutach – dodaje.

Eksperci podkreślają, że dla pełnej ochrony należy wybierać produkty z foto protekcją skierowaną w stronę promieni UVA i UVB, a zatem – nie tylko tych, które wywołują efekt zmiany koloru skóry, ale także tych, które wpływają na niszczenie kolagenu w skórze i fotostarzenie. Zwracajmy zatem uwagę na oznaczenia na opakowaniu.

Czy potrzebujemy SPF 50+?

Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak! Oznaczenie SPF 50+ jest wskazaniem, że mamy do czynienia z bardzo wysokim poziomem ochrony (średnio nawet do 98 procent promieniowania). Bardzo mocne filtry wskazane są nie tylko dla dzieci, osób starszych i tych z nas, którzy odznaczają się jasną, wrażliwą cerą. Eksperci wskazują, że po filtr 50+ powinny także sięgać osoby, które długotrwale przebywają na dworze, a także te, dla których przeciwdziałanie objawom starzenia jest beauty-priorytetem.

Jak stosować produkty przeciwsłoneczne?

Po pierwsze – codziennie. Po drugie – bardzo systematycznie. Co to oznacza? – Przede wszystkim, warto włączyć produkty z ochroną przeciwsłoneczną do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Często ograniczamy ochronę przed słońcem do użycia balsamu lub olejku z SPF podczas pobytu na plaży. To zdecydowanie zbyt mało! Kremy z foto protekcją powinny towarzyszyć nam codziennie i być bazą pod makijażmówi Agnieszka Kowalska. – Wybierajmy zatem wartościowe kremy do twarzy, które nie tylko nawilżają i regenerują, ale zapewniają nam wysoko skuteczną ochronę, np. Krem do twarzy SOLVERX SPF 50+ z linii Sensitive Skin z kompleksem z piwonii i trehalozy, który zapobiega procesowi fotostarzenia się skóry, neutralizuje wolne rodniki i zapewnia ochronę DNA komórek skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych – dodaje.

Systematycznie – oznacza również odpowiednią powtarzalność aplikacji produktów przeciwsłonecznych. Jak często jest to konieczne? Kosmetolodzy wskazują, że kosmetyki z SPF należy nakładać codziennie rano (także pod makijaż), a w przypadku stałej ekspozycji skóry na słońce, np. na plaży czy podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu – krem z faktorem 50 aplikujmy co 2 do 3 godzin. Warto również pamiętać, że kosmetyki ochronne należy nałożyć ponownie po każdej kąpieli.

 

SOLVERX® SENSITIVE SKIN

Krem do twarzy SPF 50+

Krem do twarzy nawilżająco - regenerujący przeznaczony do skóry wrażliwej i naczynkowej z bardzo wysoką ochroną SPF 50+ do całorocznego stosowania. Odpowiedni dla dorosłych i dzieci od 3 roku życia. Bardzo wysoka zawartość filtrów SPF 50+ gwarantuje niezawodną ochronę skóry przed promieniowaniem UVA i UVB. Kompleks z piwonii i trehalozy zapobiega procesowi fotostarzenia się skóry. Ponadto takie połącznie neutralizuje wolne rodniki i zapewnia ochronę DNA komórek skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Pojemność: 50 ml,

Cena: 38 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.