Co warto wiedzieć o perfekcyjnej tonizacji?
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Tonizacja to jeden z filarów perfekcyjnie przeprowadzonego rytuału pielęgnacyjnego – i absolutne must-have. Tonizacja normalizuje pH, wspiera mikrobiom, ale to jeszcze nie wszystko. Dobrze dobrany tonik może regenerować skórę, koić i odżywiać. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tonizacji? Kosmetolog radzi.
Eksperci wskazują, że perfekcyjne dobrany tonik powinien pełnić dwie równoważne funkcje. Po pierwsze, powinien służyć utrzymaniu właściwego poziomu pH, a po drugie – powinien odżywiać i regenerować skórę.
pH i pożyteczne bakterie
Czy wiesz, że na naszej skórze (także na skórze twarzy) bytują pożyteczne bakterie? Naukowcy podają, że jest ich ok. 300 szczepów. To tzw. mikrobiom, czyli armia drobnoustrojów, które bronią naszego organizmu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przed wirusami, bakteriami i grzybami. Wspierają także utrzymanie równowagi hydrolipidowej skóry. Eksperci podpowiadają, że działanie pożytecznych bakterii ma także realny wpływ np. na efektywność działań przeciwstarzeniowych. A zatem, to sprawa kluczowa.
I tu wkracza tonizacja, a raczej jej ogromne znaczenie dla zachowania równowagi mikrobiomu. – Prawidłowe pH naszej skóry wynosi około 5, czyli ma ona odczyn lekko kwaśny. To właśnie w takim środowisku najlepiej rozwijają się pożyteczne bakterie. Tym czasem po myciu oraz demakijażu pH może gwałtownie wzrosnąć, nawet do 8 – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Praktyka pokazuje, że na podwyższenie pH mogą mieć wpływ np. częste wizyty na basenie, a także dobór niewłaściwych produktów do demakijażu. Niezależnie od przyczyny należy regularnie normalizować pH poprzez użycie odżywczego toniku. Tonik warto aplikować co najmniej po każdym myciu lub demakijażu. Latem – możemy tonizować cerę częściej, traktując tonik jak orzeźwiającą mgiełkę. W ten sposób multiplikujemy korzyści. Najlepiej jeśli wybrany przez nas produkt będzie zawierał prebiotyki, które sprzyjają odbudowie mikrobiomu. Taki tonik będzie odżywiał, wzmacniał i odbudowywał skórę – dodała.
Regeneracja i nawilżenie
Kosmetolodzy podpowiadają, że normalizacja pH nie jest jedyną pożyteczną funkcją, jaką może spełniać tonizacja. Dobrze dobrany tonik „potrafi” skutecznie działać regulująco, regenerująco i nawilżająco. – Warto szukać toników, które w swoim składnie mają niacynamid, np. Nawilżający tonik do twarzy Sielanka Na dole fiołki. Niacynamid to inaczej witamina B3, czyli aktywna forma witaminy B, która wzmacnia barierę ochronną skóry, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, a także działa łagodząco. W przypadku codziennej pielęgnacji jest to właściwość na wagę złota – powiedziała Agnieszka Kowalska
Dobre nawyki, czyli jak stosować tonik
Jak prawidłowo stosować tonik do twarzy? Przede wszystkim należy pamiętać, o funkcji, jaką spełnia… a raczej, jakiej nie spełnia. Tonik nie służy do zmywania makijażu. To jeden z częściej spotykanych błędów w rutynie pielęgnacyjnej! Tym czasem pora na aplikację toniku przychodzi dopiero po kompleksowym oczyszczeniu skóry. Jak nanosić kosmetyk? – To zależy od opakowania. Jeśli wybrany przez nas tonik ma atomizer, po prostu spryskujemy twarz i czekamy na jego wchłonięcie, a następnie nanosimy serum i krem. Jeśli nasz ulubiony produkt nie ma atomizera, tonik możemy nanieść wacikiem delikatnie dotykając nim ciało – podpowiada Agnieszka Kowalska.
Nawilżający tonik do twarzy
Sielanka Na dole fiołki
Bogaty, nawilżający tonik do twarzy to ważny krok w codziennej pielęgnacji skóry. Zawiera kompleks prebiotyków, które wzmacniają, odżywiają i odbudowują skórę. Dodatkowo niacynamid działa regulująco na skórę. Jego świeża i lekka konsystencja szybko wchłania się w skórę. Już od pierwszej aplikacji skóra jest promienna, odzyskuje blask i gładkość.
Pojemność: 200 ml
Cena: 20 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.