Komunikaty PR

Cudowna wąkrotka azjatycka. Sprawdź jak działa ta egzotyczna roślina!

2021-03-11  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Ilona Rutkowska
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
ilona.rutkowska|goodonepr.pl| |ilona.rutkowska|goodonepr.pl
+ 48 796 996 259
www.goodonepr.pl
Do pobrania press ( 0.18 MB )

Używana od wieków w chińskiej medycynie naturalnej oraz indyjskiej ajurwedzie wąkrotka azjatycka dopiero zyskuje popularność w naszym rejonie, ale wróżymy jej szybki i spektakularny sukces. Ta niepozorna roślina świetnie działa na zdrowie, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim ma zbawienny wpływ na skórę. Jak jej używać? Czy jest bezpieczna? Rozwiewamy wątpliwości i przedstawiamy 3 powody, dla których warto ją stosować!

Wąkrotka azjatycka to roślina o szerokim zastosowaniu i działaniu. Ma też kilka różnych nazw, tj. gotu kola, trawa tygrysia, a w liście składników znajdziesz ją jako Centella Asiatica. Medycyna alternatywna zaleca, aby dla najlepszego efektu spożywać ją w formie ziołowego naparu lub okładów i maści na całe ciało. W XXI wieku nie musisz jednak wybierać się w daleką podróż w poszukiwaniu liści tego cudownego zioła. Na rynku znajdziesz gotowe już produkty, jak kapsułki czy kosmetyki, zawierające je w składzie. Jakie są efekty regularnego stosowania wąkrotki?

Jędrna skóra bez naczynek, cellulitu i rozstępów

Wąkrotka znana jest z właściwości poprawiających funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i wzmacniania naczyń krwionośnych. W kontekście urody oznacza to zniwelowanie najpopularniejszych problemów z wyglądem skóry, na które skarżą się kobiety, czyli cellulitu i pękających naczynek – tzw. pajączków.

 – Stosowanie kosmetyków z wąkrotką np. balsamów i maseł do ciała, najlepiej w połączeniu z energicznym masażem, zadziała drenująco i pobudzi mikrokrążenie. Dzięki temu ciało staje się jędrniejsze i gładsze. Dobre ukrwienie poprawia także elastyczność skóry oraz ją wzmacnia, przez co staje się mniej podatna na powstawanie rozstępów. Wąkrotka azjatycka niweluje także obrzęki, a to czyni ją idealnym i bezpiecznym składnikiem preparatów przeznaczonych dla przyszłych mam – mówi Aneta Stacherek ekspert z firmy Bellamama.

Gładka i zregenerowana cera

Czy ty także zastanawiałaś się nad sekretem młodego wyglądu Azjatek? Okazuje się, że wąkrotka jest jednym z głównych składników stosowanych przez nie kosmetyków! Roślina ta jest źródłem przeciwutleniaczy – flawonoidów odpowiadających za opóźnianie procesu starzenia. Oprócz działania anti-aging, gotu kola wykazuje również właściwości intensywnie regenerujące skórę, dzięki stymulowaniu produkcji kolagenu zapewniającego jej wytrzymałość oraz sprężystość. Jak głosi legenda, jedna z nazw wąkrotki azjatyckiej – trawa tygrysia, wzięła się z historii mówiącej o zranionym zwierzęciu, którego obrażenia zagoiły się zaraz po otarciu o jej liście.

Stosowanie preparatów z wąkrotką spłyca zmarszczki, przyśpiesza proces gojenia skaleczeń oraz wspomaga usuwanie blizn, rozstępów czy przebarwień. Kosmetyki z gotu kola polecane są osobom, których skóra wymaga intensywnej regeneracji i odżywienia. Działa ona także łagodząco, przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dlatego warto rozważyć wprowadzenie jej do pielęgnacji skóry wrażliwej lub trądzikowej – radzi Aneta Stacherek z marki Bellamama.

Jasny umysł i świetna pamięć

Przeciwstarzeniowe działanie wąkrotki dotyczy nie tylko skóry, ale również mózgu. W medycynie naturalnej wąkrotkę uznaje się za środek mający zapewnić wieczną młodość ciała i umysłu. Antyoksydanty zawarte w roślinie zwalczają wolne rodniki uszkadzające komórki w organizmie, dzięki czemu narządy zachowują lepszą kondycję. W ajurwedzie wąkrotkę stosuje się jako jedno z ziół wspomagających terapię osób starszych, skarżących się na problemy z pamięcią czy komunikacją. Co ciekawe, poleca się ją także jako środek zmniejszający napięcie psychiczne, redukujący stres i poprawiający nastrój. Preparaty z gotu kola nie są przeznaczone jedynie dla seniorów. Jeśli ciągle o czymś zapominasz, masz problem z koncentracją lub stresem – możesz rozważyć wprowadzenie ich do diety np. w formie kropelek lub kapsułek. Sytuacją wykluczającą spożywanie suplementów bądź naparów z wąkrotki jest ciąża i okres karmienia piersią.

W poszukiwaniu zdrowia i piękna często zapominamy o naturalnych składnikach stosowanych w medycynie ludowej od wieków. Wąkrotka azjatycka to cudowna roślina o różnorodnym zastosowaniu – poprawia zdrowie, polepsza funkcjonowanie mózgu i jest remedium na większość problemów ze skórą. Jeśli borykasz się z cellulitem, naczynkami lub rozstępami, na Twojej twarzy pojawiają się zmarszczki lub trądzik spędza Ci sen z powiek koniecznie wypróbuj preparaty zawierające gotu kola. Na wygląd ciała wpływa też nasz styl życia, sposób odżywiania czy aktywność fizyczna, ale regularna pielęgnacja jest nieodłącznym elementem dbania o siebie.


Bellamama to polska marka specjalizująca się w tworzeniu naturalnych, wegańskich kosmetyków dla kobiet w ciąży oraz po porodzie. Została założona przez Anetę Stacherek, która będąc w ciąży zauważyła, że na rynku brakuje skutecznych produktów z naturalnym, ekologicznym składem bezpiecznym dla mamy i dziecka oraz niedrażniącym zapachem. We współpracy z technologami oraz specjalistami z dziedziny ginekologii i dermatologii stworzyła markę z myślą o mamach pragnących świadomie pielęgnować skórę. Głównymi składnikami kosmetyków Bellamama są ekologiczne oleje oraz ekstrakty roślinne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Produkty dogłębnie nawilżają skórę, pozostawiając ją jędrną i gładką, a subtelny zapach mandarynki z nutą cytryny, pochodzący z naturalnych olejków eterycznych, sprawia, że ich stosowanie jest bardzo przyjemne. Flagowymi produktami marki są: odżywcze masło do ciała, balsam przeciw rozstępom i cellulitowi oraz ujędrniający i relaksujący olejek. Kosmetyki można nabyć w sklepie internetowym Bellamama.pl oraz w gabinecie ginekologicznym Dębski Clinic w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.