Czas na metamorfozę!
Wiele z nas marzy, aby poddać się metamorfozie wizerunku. Korekcja zmarszczek, wypełnienie ust, modelowanie twarzy, poprawa kondycji skóry – wszystkie te zabiegi pozwalają odmienić twarz. Przedstawiamy efekty metamorfozy zorganizowanej przez Kliniki Ziemlewski we współpracy z gabinetem Dr Karolina Pazera - Medycyna Estetyczna. Jakie zabiegi przeprowadzono? Jakie efekty osiągnięto?
Kompleksowa przemiana
O tym, dlaczego warto poddać się metamorfozie z zakresu medycyny estetycznej z pewnością doskonale wie pacjentka, która zdecydowała się poddać metamorfozie z Revanesse® – Jak każda kobieta mam swoje kompleksy. Marzyłam o tym, żeby coś zmienić i znów poczuć się dobrze we własnej skórze. Jak widać, marzenia się spełniają – powiedziała pacjentka. Metamorfoza, której się poddała, obejmowała zabiegi iniekcyjne twarzy. Przeprowadził je dr Krzysztof Ziemlewski i dr Karolina Pazera. Aby efekty były spektakularne specjaliści zdecydowali się na wykorzystanie preparatów w kilku wskazaniach, tak aby uzyskać pełen efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry. – Chcieliśmy zorganizować metamorfozę, żeby ktoś poczuł się lepiej. Każde z nas specjalizuje się w swoim małym elemencie na twarzy, dlatego według mnie tworzymy duet doskonały. Ja zajmę się ustami (które w tym przypadku są bardzo trudne) i okiem. Dr Ziemlewski środkową częścią twarzy – powiedziała dr Pazera.
Wypełnianie i wolumetria
Pacjentka podczas wizyty w gabinecie otrzymała kompleksowy i konkretny plan na piękny i młody wygląd. Aby nadać twarzy młodzieńczego uroku, wypełniono i wymodelowano usta przy pomocy Revanesse® Kiss. To biodegradowalny żel kwasu hialuronowego o specjalnie opracowanej formule przeznaczonej do iniekcji w delikatne i wrażliwe okolice ust. W celu zniwelowania doliny łez dr Karolina Pazera zastosowała Revanesse® Ultra, który pozwolił wypełnić tą niezwykle delikatną i wrażliwą okolicę. Zastosowanie preparatu w tym obszarze zmniejszyło zagłębienia w skórze, dzięki temu twarz stała się bardziej wypoczęta i odmłodzona. Aby przywrócić naturalną objętość twarzy do zabiegów wolumetrycznych dr Krzysztof Ziemlewski wykorzystał Revanesse® Contour™. Zastosowanie produktu pozwoliło złagodzić rysy twarzy, nadać im młodzieńczej objętości, zniwelować zapadnięcia w okolicach policzków i wymodelować brodę. Dzięki temu twarz nabrała młodego i delikatnego wyglądu.
Dlaczego Revanesse®?
To nowoczesne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które pozwalają szybko i skutecznie wypełnić zmarszczki i bruzdy oraz uzupełnić zaniki tkanki będące objawem starzenia się skóry. Świetnie korygują niedoskonałości, umożliwiając np. niechirurgiczną korektę nosa czy podbródka, zapewniają przy tym natychmiastowy efekt i krótki okres rekonwalescencji. Wśród produktów znajdziemy Revanesse® Kiss przeznaczony do korekcji ust, Revanesse® Contour™ do modelowania owalu twarzy, Revanesse® Ultra do wypełniania głębszych zmarszczek i bruzd oraz Revanesse® Pure do mezoterapii i biorewitalizacji skóry, niebędący wypełniaczem. Od września 2021 r. do dużych ubytków wolumetrycznych dostępny będzie nowy preparat Revanesse Shape.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.