Czego potrzebuje ciało po zimie?
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Schyłek zimy to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje ekstremalnie skutecznej regeneracji, nawilżenia i odżywienia. Po okresie chłodów bywa przesuszona, odwodniona i pozbawiona witalności. Luty i marzec zwiastują potrzebę włączenia do rutyny pielęgnacyjnej kosmetyków do zadań specjalnych – czyli maseł do ciała. Odżywcze, bogate w witaminy masła od kilku sezonów utrzymują się na podium beauty-trendów dla skóry. Jakie są ich super-moce?
Zima to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych okresów dla naszego ciała, które skrywane było pod grubą warstwą ubrań, narażone na częste zmiany temperatury, ale przede wszystkim – zbyt rzadko poddawane zabiegom pielęgnacyjnym (prawda?). Czego potrzebuje skóra w przedwiośniu (to już za chwilę)? Jak wskazują kosmetolodzy – ciało wymaga teraz nawilżenia, regeneracji i ukojenia przy użyciu bogatych, naturalnych kosmetyków. Luty to czas, w którym królują masła do ciała. Jakie ich właściwości są teraz najcenniejsze? Kosmetolog radzi.
Po pierwsze: nawilżenie
Masła do ciała to królowie nawilżania. Dlaczego? Ponieważ spośród innych kosmetyków nawilżających – czyli np. balsamów i musów – wyróżnia je gęsta konsystencja oraz bogaty skład. Dzięki temu kosmetyki bardzo długo utrzymują się na ciele, dogłębnie nawilżając je i regenerując. A tego właśnie najbardziej potrzebujemy po zimowym okresie „uśpienia”. Kosmetolodzy podkreślają, że dzięki konsystencji kosmetyku, wszystkie „dodatkowe funkcje”, jakie ma dane masło (np. ujędrnienie lub odmłodzenie) docierają „w sam punkt”. Wniosek: bogate, gęste masła do ciała niosą wymagającej skórze wszystko to, czego potrzebuje ona po zimie… i działają „tu i teraz”.
– W okresach zwiększonego zapotrzebowania na dogłębne, bardzo efektywne nawilżenie, masła do ciała zdecydowanie mogą być wyborem „numer jeden”. Skóra reaguje na nie bardzo pozytywnie i szybko. Warto wybierać produkty oparte na mocy składników regenerujących i łagodzących, takich jak np. pantenol. Pantenol sprzyja nawilżeniu i skutecznie łagodzi podrażnienia, które bywają konsekwencją zimowego przesuszenia. Dodatkowo, wzmacnia barierę ochronną naskórka, czyli wspiera naturalny mur zatrzymujący negatywne czynniki zewnętrzne – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. – Warto zwrócić uwagę na masła zawierające oleje naturalne, jak np. olej z nasion słonecznika lub olej lniany. Znajdziemy je w linii maseł do ciała BAŚKA – dodaje.
Po drugie: opóźnienie procesów starzenia… i nie tylko
Nawilżenie i regeneracja to kluczowe, ale nie jedyne funkcje maseł do ciała. Kosmetolodzy podpowiadają, że te bogate kosmetyki mogą stanowić skuteczne wsparcie w walce o ujędrnienie i odmłodzenie skóry, a także wykazują działanie antycellulitowe (np. dzięki zawartości guarany i karnityny). Według ekspertów, składnikiem z super-mocą, którego warto szukać w kosmetykach, jest masło shea, zawierające cenne witaminy E i A i działające antyoksydacyjnie. Drugim ze składników „do zadań specjalnych”, jest kofeina, która wykazuje działanie ujędrniające.
Po trzecie: bezcenny relaks w domowym SPA
Masła do ciała – doceniane i polecane przez kosmetologów – wykazują maksymalną skuteczność w obszarze pielęgnacji skóry. To fakt. Drugi to ten, że dla osiągnięcia ich perfekcyjnej efektywności – a co za tym idzie, gładkiej, młodej i zdrowo wyglądającej skóry, konieczne jest włączenie dobrych praktyk w codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Słowem – masła do ciała „wymagają” regularnej aplikacji. Kosmetolodzy podpowiadają, że doskonałą zachętą do staranności i sumienności nawet dla zapominalskich jest… przyjemna konsystencja i piękny zapach produktu, który wybieramy. Jogurt i mleko, jeżyna, a może zielone jabłuszko… mogą stać się prawdziwym ukojeniem po trudach szarego, zimowego dnia. W domowym SPA wiosna może zacząć się chwilkę wcześniej.
Masło do ciała BAŚKA jogurtowo-mleczne
Aksamitne masło do ciała o relaksującym zapachu jogurtowo - mlecznym. Bogata kremowa formuła zawiera niacynamid i olej lniany, które działają regenerująco na skórę. Pantenol nawilża, pobudza komórki do odnowy i wzmacnia barierę ochronną naskórka. Dodatkowo zawarty w kosmetyku ekstrakt z miodu wykazuje działanie odżywcze. Skóra staje się elastyczna, miękka i promienna.
Pojemność: 250 ml
Cena: 10 zł
Masło do ciała BAŚKA jeżynowe
Masło do ciała o wyjątkowej formule. Zawiera masło shea bogate w witaminy A+E odpowiedzialne za opóźnianie procesów starzenia się skóry. Dodatkowo zawarta w kosmetyku kofeina działa pobudzająco, poprawia krążenie i przywraca jędrność skórze. Dzięki karnitynie i guaranie masło działa antycellulitowo. Zawarty w nim olej lniany pobudza odbudowę włókien kolagenowych. Produkt odżywia, pielęgnuje i relaksuje jeżynowym zapachem.
Pojemność: 250 ml
Cena: 10 zł
Do serii należą także:
Masło do ciała BAŚKA malinowe
Masło do ciała BAŚKA jabłuszkowe
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.