Czy można zamrozić komórki tłuszczowe?
Sposobów na zadbaną i szczupłą sylwetkę jest wiele, ale większość z nich wymaga czasu i systematyczności w działaniu. A gdyby tak zamrozić niechciane komórki tłuszczowe, aby znacząco wzmocnić efekt wyszczuplenia? O metodzie kriolipolizy, która efektywnie wspomaga proces odchudzania opowiada lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z krakowskiej Kliniki VESUNA.
Osoby, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej muszą przede wszystkim pamiętać o podstawowej kwestii. Bez codziennego ruchu, zbilansowanej diety pełnej odżywczych wartości nie wskórają zbyt wiele. Leżąc na kanapie i jedząc niezdrowe jedzenie nie tylko narażamy swoją sylwetkę, ale i zdrowie. Dlatego u podstaw każdej decyzji o rozpoczęciu odchudzania musi leżeć zmiana codziennych nawyków.
Zdrowszy tryb życia to dobry początek, ale warto wesprzeć go dodatkowymi działaniami, takimi jak odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne czy zabiegi wspomagające walkę o szczupłą sylwetkę. Wysoką skutecznością wyróżniają się zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają osiągnąć wymarzony efekt. Jednym z nich, wartym zwrócenia szczególnej uwagi, jest tzw. kriolipoliza.
Czym jest kriolipoliza?
To inaczej nieinwazyjna metoda zamrażania komórek tłuszczowych, a jej efekty porównywalne są do liposukcji. Zabieg wykonany tą metodą polega na zasysaniu próżniowym aplikatorem danej partii ciała, który przytrzymując tkankę tłuszczową schładza ją przez określony czas, co dla pacjenta jest praktycznie nieodczuwalne. W ten sposób działa on na całej powierzchni kłopotliwego obszaru, który pacjent chce wyszczuplić. W wyniku tak przeprowadzonego zamrażania, pod wpływem niskiej temperatury, komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i obumierają. Po około 3-4 miesiącach w naturalnym procesie metabolicznym są wydalane z organizmu.
Skuteczność zamrażania komórek
W tkance podskórnej znajdują się komórki tłuszczowe, na które podczas kriolipolizy dogłębnie oddziałują bardzo niskie temperatury. Dzieje się tak dlatego, że komórki te składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych, nieodpornych na zamrażanie. Natomiast narządy, które są zlokalizowane w ich okolicy pozostają bezpieczne, gdyż nie reagują na wspomniane zmiany ciepła.
Kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Przeciwwskazaniami do jej wykonania, ze względu na zdrowie pacjentów, jest ciąża, karmienie piersią lub spora nadwaga, której nie towarzyszy aktywny tryb życia. Przed rozpoczęciem terapii zawsze zaleca się konsultację z dermatologiem, aby je wykluczyć i zaplanować indywidualną terapię.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.