Czy można zamrozić komórki tłuszczowe?
Sposobów na zadbaną i szczupłą sylwetkę jest wiele, ale większość z nich wymaga czasu i systematyczności w działaniu. A gdyby tak zamrozić niechciane komórki tłuszczowe, aby znacząco wzmocnić efekt wyszczuplenia? O metodzie kriolipolizy, która efektywnie wspomaga proces odchudzania opowiada lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z krakowskiej Kliniki VESUNA.
Osoby, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej muszą przede wszystkim pamiętać o podstawowej kwestii. Bez codziennego ruchu, zbilansowanej diety pełnej odżywczych wartości nie wskórają zbyt wiele. Leżąc na kanapie i jedząc niezdrowe jedzenie nie tylko narażamy swoją sylwetkę, ale i zdrowie. Dlatego u podstaw każdej decyzji o rozpoczęciu odchudzania musi leżeć zmiana codziennych nawyków.
Zdrowszy tryb życia to dobry początek, ale warto wesprzeć go dodatkowymi działaniami, takimi jak odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne czy zabiegi wspomagające walkę o szczupłą sylwetkę. Wysoką skutecznością wyróżniają się zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają osiągnąć wymarzony efekt. Jednym z nich, wartym zwrócenia szczególnej uwagi, jest tzw. kriolipoliza.
Czym jest kriolipoliza?
To inaczej nieinwazyjna metoda zamrażania komórek tłuszczowych, a jej efekty porównywalne są do liposukcji. Zabieg wykonany tą metodą polega na zasysaniu próżniowym aplikatorem danej partii ciała, który przytrzymując tkankę tłuszczową schładza ją przez określony czas, co dla pacjenta jest praktycznie nieodczuwalne. W ten sposób działa on na całej powierzchni kłopotliwego obszaru, który pacjent chce wyszczuplić. W wyniku tak przeprowadzonego zamrażania, pod wpływem niskiej temperatury, komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i obumierają. Po około 3-4 miesiącach w naturalnym procesie metabolicznym są wydalane z organizmu.
Skuteczność zamrażania komórek
W tkance podskórnej znajdują się komórki tłuszczowe, na które podczas kriolipolizy dogłębnie oddziałują bardzo niskie temperatury. Dzieje się tak dlatego, że komórki te składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych, nieodpornych na zamrażanie. Natomiast narządy, które są zlokalizowane w ich okolicy pozostają bezpieczne, gdyż nie reagują na wspomniane zmiany ciepła.
Kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Przeciwwskazaniami do jej wykonania, ze względu na zdrowie pacjentów, jest ciąża, karmienie piersią lub spora nadwaga, której nie towarzyszy aktywny tryb życia. Przed rozpoczęciem terapii zawsze zaleca się konsultację z dermatologiem, aby je wykluczyć i zaplanować indywidualną terapię.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.