Domowe sposoby na spierzchnięte i suche dłonie
Kąpiele
Jednym ze sposobów na piękne dłonie, wykorzystywanym jeszcze przez nasze babcie, są kąpiele. Nie miały one, tak jak my teraz, rozmaitych kosmetyków do pielęgnacji. Proste zabiegi naprawdę działają cuda.
- Kąpiel na bazie lekko podgrzanej oliwi z oliwek, z kilkoma kroplami soku z cytryny i dodatkiem witamin A+E z kapsułki, idealnie sprawdzi się w przypadku spierzchniętych dłoni. Nawilży i przyspieszy regenerację naskórka.
- Co zazwyczaj robicie z wodą po ziemniakach? Odlewacie do zlewu przy odcedzaniu, prawda? A czy wiecie, że taka ostudzona woda świetnie działa na skórę dłoni?
- Kolejną propozycją może być kąpiel w rozgotowanym siemieniu lnianym, który będzie dla skóry niczym plaster na pęknięcia. Wystarczy 2 łyżki siemienia zalać litrem wody i poczekać aż napęcznieje.
Takie kąpiele najlepiej wykonywać raz w tygodniu, po około 10-15 minut.
Peelingi
Żadna pielęgnacja nie zadziała, jeśli uprzednio nie zrobimy peelingu. Taki zabieg pozbywa się martwego naskórka, który jest przeszkodzą we wchłanianiu dobroczynnych czynników kosmetyków pielęgnacyjnych.
- Peeling można przygotować z oliwy z oliwek oraz kaszy manny. Będzie on miał zadanie nie tylko złuszczające, ale również nawilżające (dzięki tłuszczowi).
- Dobrze sprawdzi sie także peeling cukrowy - stworzony na bazie miodu i cukru. Taki zabieg będzie również łagodził mikro urazy.
Po tak przygotowanej skórze dłoni, możemy zabrać się do maseczek i kompresów.
Maseczki
Kładzenie maseczki kojarzy nam się z twarzą, jednak działa ona również cuda na wysuszonych dłoniach. Jest mnóstwo przepisów na domowe mikstury, które świetnie nawilżają skórę rąk i zatrzymają w niej wodę - dzięki czemu nie będzie się tak szybko wysuszać.
- Domową maseczkę można przyrządzić z żółtka oraz oliwki. Wystarczy taką mieszankę nałożyć na dłonie i gotowe.
- Kolejnym sposobem na maseczkę może być połączenie miodu i soku z cytryny. Taka mikstura nawilży dłonie i załagodzi podrażnienia.
Maseczkę warto potrzymać na dłoniach co najmniej 10 minut. Dla wzmocnienia działania możemy włożyć rękawiczki foliowe, które zadziałają niczym kompres, który pomoże skórze wchłonąć jeszcze więcej dobroczynnych składników.
Codzienna pielęgnacja
Oczywiście jeden zabieg raz w tygodniu nie zdziała cudów. Dlatego bardzo ważna jest pielęgnacja dłoni na co dzień. Tutaj idealnie sprawdzą się kremy nawilżające, takie jak DuoLife Vita C. Jest to nawilżająco-ochronny krem bogaty w „witaminy piękna” (E, C oraz F). To idealna terapia odmładzająca dla skóry dłoni. Dzięki witaminowej Formule ECF 24/7 Nutri-Form™, wzbogaconej o masło shea, pomaga wygładzić i przywrócić elastyczność skóry oraz walczyć z jej podrażnieniami, a przede wszystkim zmniejsza wczesne oznaki starzenia się. DuoLife Beauty Care Vita C zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki poręcznej tubce możemy mieć go zawsze przy sobie, zapewniając dłoniom wsparcie zawsze wtedy, gdy tego potrzebują.
Dłonie są narażone na działanie czynników zewnętrznych przez cały czas. Częste ich mycie, by uchronić się przed wirusem, bardzo wysusza skórę. Dodatkowo barierę ochronną skóry rąk osłabić może dezynfekcja. Dlatego zadbajmy o nasze dłonie, by zapewnić im wsparcie jakiego potrzebują.
myduolife.com

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.