Domowe sposoby na spierzchnięte i suche dłonie
Kąpiele
Jednym ze sposobów na piękne dłonie, wykorzystywanym jeszcze przez nasze babcie, są kąpiele. Nie miały one, tak jak my teraz, rozmaitych kosmetyków do pielęgnacji. Proste zabiegi naprawdę działają cuda.
- Kąpiel na bazie lekko podgrzanej oliwi z oliwek, z kilkoma kroplami soku z cytryny i dodatkiem witamin A+E z kapsułki, idealnie sprawdzi się w przypadku spierzchniętych dłoni. Nawilży i przyspieszy regenerację naskórka.
- Co zazwyczaj robicie z wodą po ziemniakach? Odlewacie do zlewu przy odcedzaniu, prawda? A czy wiecie, że taka ostudzona woda świetnie działa na skórę dłoni?
- Kolejną propozycją może być kąpiel w rozgotowanym siemieniu lnianym, który będzie dla skóry niczym plaster na pęknięcia. Wystarczy 2 łyżki siemienia zalać litrem wody i poczekać aż napęcznieje.
Takie kąpiele najlepiej wykonywać raz w tygodniu, po około 10-15 minut.
Peelingi
Żadna pielęgnacja nie zadziała, jeśli uprzednio nie zrobimy peelingu. Taki zabieg pozbywa się martwego naskórka, który jest przeszkodzą we wchłanianiu dobroczynnych czynników kosmetyków pielęgnacyjnych.
- Peeling można przygotować z oliwy z oliwek oraz kaszy manny. Będzie on miał zadanie nie tylko złuszczające, ale również nawilżające (dzięki tłuszczowi).
- Dobrze sprawdzi sie także peeling cukrowy - stworzony na bazie miodu i cukru. Taki zabieg będzie również łagodził mikro urazy.
Po tak przygotowanej skórze dłoni, możemy zabrać się do maseczek i kompresów.
Maseczki
Kładzenie maseczki kojarzy nam się z twarzą, jednak działa ona również cuda na wysuszonych dłoniach. Jest mnóstwo przepisów na domowe mikstury, które świetnie nawilżają skórę rąk i zatrzymają w niej wodę - dzięki czemu nie będzie się tak szybko wysuszać.
- Domową maseczkę można przyrządzić z żółtka oraz oliwki. Wystarczy taką mieszankę nałożyć na dłonie i gotowe.
- Kolejnym sposobem na maseczkę może być połączenie miodu i soku z cytryny. Taka mikstura nawilży dłonie i załagodzi podrażnienia.
Maseczkę warto potrzymać na dłoniach co najmniej 10 minut. Dla wzmocnienia działania możemy włożyć rękawiczki foliowe, które zadziałają niczym kompres, który pomoże skórze wchłonąć jeszcze więcej dobroczynnych składników.
Codzienna pielęgnacja
Oczywiście jeden zabieg raz w tygodniu nie zdziała cudów. Dlatego bardzo ważna jest pielęgnacja dłoni na co dzień. Tutaj idealnie sprawdzą się kremy nawilżające, takie jak DuoLife Vita C. Jest to nawilżająco-ochronny krem bogaty w „witaminy piękna” (E, C oraz F). To idealna terapia odmładzająca dla skóry dłoni. Dzięki witaminowej Formule ECF 24/7 Nutri-Form™, wzbogaconej o masło shea, pomaga wygładzić i przywrócić elastyczność skóry oraz walczyć z jej podrażnieniami, a przede wszystkim zmniejsza wczesne oznaki starzenia się. DuoLife Beauty Care Vita C zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki poręcznej tubce możemy mieć go zawsze przy sobie, zapewniając dłoniom wsparcie zawsze wtedy, gdy tego potrzebują.
Dłonie są narażone na działanie czynników zewnętrznych przez cały czas. Częste ich mycie, by uchronić się przed wirusem, bardzo wysusza skórę. Dodatkowo barierę ochronną skóry rąk osłabić może dezynfekcja. Dlatego zadbajmy o nasze dłonie, by zapewnić im wsparcie jakiego potrzebują.
myduolife.com
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.