Domowe zabiegi na bazie kwasów. Cztery kroki dla wymagającej cery
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Skóra naczynkowa, trądzikowa i ze skłonnością do utraty jędrności wymaga spersonalizowanej, ekstremalnie efektywnej pielęgnacji. Świat beauty już dawno docenił wpływ kwasów w odpowiednio dobranych stężeniach na poprawę kondycji cery. Czy dermopeelingi kwasowe możemy stosować w pielęgnacji domowej? Kosmetolodzy wskazują, że – w odpowiednich stężeniach – jak najbardziej! Odpowiedzią na potrzeby skóry jest domowy rytuał w czterech krokach. Jaki dermopeeling wybrać?
Kluczowe wyzwania, z jakimi może zmagać się nasza skóra to: trądzik, rozszerzone naczynka, szarość i utrata naturalnego blasku, a także… upływ czasu. Bez względu na to, z którym z nich mamy do czynienia, kluczowy dla jest dobór odpowiednich składników w „szytej na miarę” pielęgnacji domowej. Kosmetolodzy „stawiają” na wykorzystanie dermopeelingów kwasowych. Co warto wiedzieć i od czego zacząć? Ekspert radzi.
– Krokiem pierwszym w domowej pielęgnacji kwasami zawsze powinno być oczyszczenie i odtłuszczenie. Do przeprowadzenia tego etapu domowego zabiegu wybieramy ulubiony, sprawdzony kosmetyk do demakijażu, a następnie stosujemy specjalny odtłuszczacz SOLVERX® dermopeel. Krok drugi to faza aktywna zabiegu oparta na aplikacji odpowiedniego dermopeelingu na maksymalnie pięć minut. Następnie następuje neutralizacja działania kwasu pianką SOLVERX® dermopeel neutralizator – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki SOLVERX®. – Procedurę możemy wzbogacić nałożeniem na skórę wybranej maski SOLVERX dermopeel na piętnaście minut. Absolutny finisz stanowi aplikacja wybranego kremu z filtrem w celu zabezpieczenia cery po zabiegu. To istotne, by dostosować aktywną fazę zabiegu, czyli sam dermopeeling, do indywidualnych potrzeb skóry – dodaje.
A zatem, jak rozpoznać właściwości kwasów i dostosować je do potrzeb naszej cery? Kosmetolodzy podpowiadają.
Kwasy: glikolowy i mlekowy dla skóry wymagającej odmłodzenia
Szczególnie wysoką skuteczność w walce z objawami starzenia wykazują kwasy mlekowy i glikolowy, które idealnie działają w tandemie. – Kwas glikolowy spłyca drobne zmarszczki i bruzdy oraz efektywnie złuszcza naskórek. Mlekowy z kolei nie tylko nawilża i złuszcza, ale przede wszystkim jest skutecznym stymulatorem produkcji ceramidów. Zestawienie obu kwasów, stosowane w pielęgnacji domowej bardzo skutecznie działa na cerę wymagającą odmłodzenia – mówi Agnieszka Kowalska. – Dzięki dermopeelingowi Anti-Age SOLVERX® skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Znacznie mniej widoczne stają się także obawy fotostarzenia – dodaje.
Kwasy: azelainowy i laktobionowy dla skóry trądzikowej
Problemem cery trądzikowej – w trądziku różowatym i młodzieńczym, są bolesne zmiany o charakterze zapalnym. Objawiają się one jako zaczerwienienia, dokuczliwe grudki i krostki o różnym nasileniu, które mogą nawet pozostawiać blizny. Trądzikowi prawie zawsze towarzyszą zaburzenia wydzielania sebum i destabilizacja kondycji skóry. Eksperci podkreślają, że kluczowa dla walki z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja domowa, np. ta oparta na kwasach. Jakie kwasy wybrać?
Jako skuteczne dla poprawy kondycji cery trądzikowej kosmetolodzy wskazują połączenie kwasów laktobionowego i azelainowego, które tworzą duet przeciwzapalny, regenerujący i nawilżający. – Kwas laktobionowy silnie nawilża, redukuje rozszerzone naczynka oraz skutecznie wzmacnia mechanizmy naprawcze skóry. Z kolei azelainowy – efektywnie łagodzi stany zapalne, reguluje wydzielanie sebum i niweluje rumień – mówi Agnieszka Kowalska. – Zawarte w dermopeelingu Anti-Acne SOLVERX® połączenie kwasu laktobionowego i azelainowego redukuje zmiany zapalne i odbudowuje naskórek, co jest bezcenne w przypadku cery trądzikowej – dodaje.
Kwasy: migdałowy i jabłkowy na przebarwienia
Skłonność do przebarwień to domena wielu z nas. Zmiany kolorytu skóry mogą pojawiać się w wyniku reakcji na słońce, trądziku lub w wyniku zmian hormonalnych. Eksperci wskazują, że walka z przebarwieniami zdecydowanie idzie w parze z domową terapią dermopeelingami. – Kwas migdałowy ma właściwości delikatnie złuszczające, a jabłkowy bardzo skutecznie wygładza cerę. Warto wybierać dermopeelingi oparte na połączeniu tych kwasów jeśli zmagamy się z nierównością kolorytu skóry – mówi Agnieszka Kowalska.
Bez względu na to, z jakim wyzwaniem mamy do czynienia, słowem klucz w pielęgnacji jest personalizacja. Nasza skóra „docenia” procedury przygotowane „właśnie dla niej” i szybko odwdzięcza się pięknym i zdrowym wyglądem. Kosmetolodzy „stawiają” na pielęgnację z wykorzystaniem dermopeelingów kwasowych i wskazują, że warto włączyć je do domowej, świadomej pielęgnacji.
DERMOPEELING ANTI-AGE
Wskazania:
- skóra dojrzała, wymagająca odmłodzenia.
SKŁADNIKI AKTYWNE: KWAS GLIKOLOWY I KWAS MLEKOWY
- poprawa takich parametrów skóry jak: elastyczność, jędrność i sprężystość,
- redukcja objawów fotostarzenia,
- wyrównanie struktury skóry,
- redukcja głębokości zmarszczek.
Pojemność: 30 ml
Cena: 60 zł
W SERII DERMOPEEL DOSTĘPNE SĄ TAKŻE DERMOPEELINGI:
DERMOPEELING MELANO
DERMOPEELING VIT-C
DERMOPEELING ACNE
Na każdą z serii składa się: odtłuszczacz, dermopeeling, neutralizator i dermomaska.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.